Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

Rurkomobilko je u servisu, moguce da ce biti gotov vec sutra, eventualno prekosutra.

Radi se:

- redovan, mali servis (filteri, ulje, antifriz);

- kocnice, prednje i zadnje;

- sredjivanje trapa;

- sredjivanje prednje leve spone koja nesto kao leluja;

- pokazivac goriva, konacno!! :)

Sve troskove snosim ja, posto ocigledno da se necemo organizovati za te pare. :)

Takođe, ostaje da se vidi sta je sa auspuhom, nesto se vise cuje no uobicajeno i da se provere karburator i svecice, auto je trosio mnogo vise no sto smo mislili.

Posle ovoga, ocekujem(o) inicijativu za sredjivanje enterijera i brendiranja. ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

50 e je ok na neki duži period, jasno je da će ostati tek nekoliko ljudi koji će konstantno davati keš.

Ovaj servis što ja radim će izaći oko 120-130 evra, Laki je registrovao auto za ukupno, mislim, 19000 din, ti si radio onaj servis za 60-70 evra (?), ne znam dal si dobio ikakav refund. Ne znam kakva je zamisao da se to rešava, ja ću ovaj servis što radim smatrati svojim udelom. ;)

Uglavnom,

Odrađen je mali servis, podešen je trap (samo treba da se centrira sutra), kompletno je zamenjena zupčasta letva volana, koja je bila smrskana i to je jedino vanredno. Zatim, kočnice su odrađene, zapravo, samo su podešene, kaže majstor da su i pločice i diskovi totalno ok, samo je sve to ukrivo stajalo. :) tako da super, tu nije bilo dodatnih delova za kupovati. Spone su ok, regulacijom trapa se rešio problem "lelujanja" prednjeg desnog točka. Majstor je, inače, specijalista za Taunuse, lik je delove bukvalno vadio iz svog šteka jer je tokom života promenio nešto tipa 15ak Taunusa pa mu ostalo. :) Kaže da nije video motor u boljem stanju od ovog našeg, yay.

Ostaje da se sutra centrira trap, sipa antifriz i zakrpi auspuh. Pokazivač goriva će takođe biti sređen, taj neki deo koji je otišao u kurac je poručen.

Stupio sam i u kontakt sa likom koji radi tapaciranje, videćemo koliko i to košta, a takođe sam i na tragu neke muzike jeftine.

Eto :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe da to smatras svojim udelom,samo nek se to stavi na papir da se refundira,kao sto ne ocekujem ni da ivan smatra tih 70jura svojim udelom...eto to sto si spomenuo je ukupno nekih 370 jura,nek bude barem nas 7 koji mogu da daju 50e i to je kul...pa kada bude tapaciranje nek bude ostalih 10 po 10 e i eto tapaciranja...mislim nemam pojma ni sam,jasno je da od nas 30 nisu svi u mogucnosti da daju isto

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde samo na brzaka ovako, nisam bio tu opet, malo do Rumunije i tako :)

Ajde za sastanak, hoćete sad u subotu ili nedelju recimo u 15h, jel vam to odgovara?

Alternativno možemo tokom radne nedelje na primer, sreda u 16-17h. Ajd' javite se što pre a ja ću u međuvremenu da organizujem taj novi topic a mogli bismo i taj privatni deo foruma napraviti na kraju :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u frci sa ispitima (koji su me koštali dva bubrega, jebo im ja pas mater), ali i to sam uspešno rešio + imam neku mini šljaku, pa ću moći da izdvojim možda koju hiljadu mesečno, samo da stanem malo na noge. Da ne pričam što sad moram i registraciju za svoj auto da platim.

Planiram da uzmem bar jednom da provozam pre nego što počne zima. :)

Link to comment
Share on other sites

OK, ajde javljajte se - SREDA 03.10., 17h, REDAKCIJA!

Ko može?

Ajmo sada, presek troškova.

a) Sabiram staro što nije regulisano i potencijalno za budućnost:

- Registracija - 19.000 din

- Porez - 3.000 din

- Prenos vlasništva - 2.500 din

- Parking (godinu dana) - 5.520 din

- Ivan servis - 4.000 din

- Dovla servis - 14.000 din

UKUPNO - 48.020 dinara odnosno 417e

Ovo je "obavezno" i zapravo sve sem parkinga podrazumeva stvari koje su već plaćene (Ivan, Dovla, ja).

b)Na ovu celu cifru po meni treba dodati:

1. Redovni servisi (predviđeni, nepredviđeni na nivou od godinu dana) - 150e (*)

2. Brendiranje folijama - 150e

3. Presvlake za auto tj. "tapacirung" - 100e (ovo je "moja" cifra, čekamo dovlu za taj kontakt što je iskopao)

UKUPNO - 400e

(*) Ako na primer tokom godinu dana nema potrebe za tim servisom, tih 150 može da ode za nove gume ili muziku i slično.

UKUPNO a + b = 817e

Sad je ključno da vidimo koji ljudi ostaju u priči za RURomobil pa ćemo znati i koliki je to deo sa kojim neko treba da učestvuje. Po ovoj nekoj priči i aktivnosti na topicu i diskusiji, u slučaju da nekoga nisam izostavio (a koga molim da se sam javi i primi izvinjenje za izostavljanje), to su:

1. Ivan

2. Dovla

3. Junkie

4. Nickwood

5. Atomic

6. Dule_smor

7. Gruja

8. Trupsi

9. Zwerko

10. Srba

11. Sa1nt

12. Strokan

13. Lucky

Ima onih koji se ne javljaju a deluje da bi možda hteli, tipa Santa, G!!!, Nick, Cali, ne znam ni sam.

Ako je ovo finalna cifra, to je 62e po čoveku za godinu dana, što nije malo, ali je da kažemo i blizu te cifre od 50e. Doduše, verovatno postoji još ljudi koji bi učestvovali a koji se ne javljaju. Ja mogu da pošaljem svima koji su u startu bili u priči jedan PM da ih uputim i pitam za mišljenje, jer ako dođemo do na primer 20 ljudi to je već 40e godišnje što je da kažemo razumna cifra. Dajte i vi sami predloge. Sa druge strane i bezveze mi je da ne može da učestvuje i neko ko bi dao 10e jer ipak je ovo naš zajednički projekat za sve, ne želim da po novcu razdvajamo ljude, ali tu tek ne znam kako da to regulišemo a sad svakako nismo u stanju da pravimo one napredne formule "ko je koliko vozio u kom procentu taj procenat daje za trošak".

Bilo bi takođe super da do srede znamo broj ljudi zbog finalne cifre, ako se nalazimo u redakciji da znaju ljudi koliko keša da donesu.

Sad da odgovorim na pitanjca:

recite mi koje su sanse da je ostala RURomobil majica za mene? ^ ^

RURomobil majice su rađene u količini za one koji su učestvovali u projektu, samim tim ima majica i čeka te pošto je nisi već uzeo.

Nego, glupo pitanje, možda sam propustio ali ipak da pitam, da li je popravljen pojas?

Ovo je ok pitanje i ono za papučicu za gas, ja sam iskreno na to zaboravio kad je išao sad auto kod ovog majstora. Možda da to bude u planu popravki kad bude auto opet išao kod tog zbog plovka za gorivo?

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...