Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

tu je ruromobil, umro nije!

trebalo bi da do srede majstor završi sa plovkom za gorivo, kao i sa ugradnjom table, takođe i ovaj moj drugar treba da završi zadnje štopaljke, te možemo reći da do kraja nedelje može i mjuza da se stavi i tako kompletira plan za ovu godinu.

Oćemo da organizujemo vožnju kola do Pančeva (gruje) ondak? Naravno, ako vreme dozvoli.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

hehe, ma opušteno, spakovan je on fino ;) kod servisera u dvorištu, kapiram da je ok čak i da ostane tamo preko zime, mislim da nikome ne smeta a daleko je od ulice, svaki dan ga "obilaze", ono, moraju da prođu pored njega kada ulaze u servis i tako to..

al da ne bude da se ništa ne dešava - stigle LEDice! ;)

8261896516_c25b628869.jpg

naravno, ostala je ista crna plastika koja ide preko.

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

edeste :)

Odrađene su štopaljke pozadi, sad nam je signalizacija u redu. :) Pored toga, urađena je nova elektroinstalacija svega ka zadnjem delu vozila, koja je bila propala do te mere da je cudo sto osiguraci vec nisu poceli da iskacu. Štopaljke su 3000, instalacija sa ugradnjom žica i štopaljki - 4000 din.

Auto sada "spava" na sigurnom i ostaje jos samo da se nađe komandna tabla. Prethodna koja je bila nabavljena se ispostavila neispravnom, te je i vraćena. A treba nam nova tabla jer je na našoj sadašnjoj crko pokazivac za gorivo. Dakle, neispravni su bili i plovak i cajger. Plovak je namešten i ugrađen, i to free of charge. Sam taj deo, tj plovak sa razvodnikom je koštao 3000, al je to još odavno kupljeno, mislim da sam pisao ranije o tome...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Što se ruromobila tiče, on je tu, radi, preživeo je zimu. :)

Što se daljih aktivnosti tiče - treba nam dobrovoljac da negde izjuri polovnu tablu sa cajgerima. Ja sam mislio da cu imati vise vremena da se time bavim, al jos nisam to resio :( dakle, trebaju nam cajgeri za taunusa godista od 1970 do 1976, oznaka generacije modela je TC. Moze i od Granade istog godišta, pa cemo da je budžimo. Nebitno koja je verzija, sve može da se ugradi, samo da je radeća :) ovoj našoj je crkao pokazivač goriva, to je trenutno jedini razlog sto ne pokazuje gorivo. Plovak je namešten, trebalo bi da radi u kombinaciji sa cajgerom koji radi. Bilo kakva pomoc forumaša je dobrodošla. :)

Nakon toga, ugrađuje se mjuza (koja je kompletirana), zadnje dve gume nove ili dobre polovne (195/50R15) i doteruje se limarija, tj. saniraju se i farbaju delovi koji su kritični. Naravno, ono jedno krilo što je raspalo se celo menja, njega imamo špric-gitovano, samo treba da se ofarba. Posle toga se mozda i dogovorimo oko tog brendinga konacno... :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi Laki da kaze da li postoji neki budzet koji je uštekan negde, znam da su neki ljudi (ukljucujuci tu i mene) vec davali novce.

Od daljih ulaganja, sigurno imamo tu tablu sto treba da se zameni, što je recimo 20-40 evra plus rad. Zatim, gume ako su polovne bi kostale oko 40-50 evra par, a farbanje zavisi od toga sta nam lakirer kaze. Ah da, i ugradnja muzike ne bi smela preko 30 evra da ide.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ja bih da ga izdrajvujem ovijeh dana,ako moze da se preuzme

taman da jebeno donesem nidzi X BOX koji donosim vec godinu dana na chipovanje:))))))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja isto ocu da ga zemim malo da se vozam kad se jos malo prolepsa vreme, jos mi sad lakse posto mi je posao na 10 min peske od redakcije :)

Elem, sto se te table tice, ja ne znam gde bih to trazio, ali sam voljan :) Da li mozda ima smisla pitati tamo na fordsrbija forumu? Ili to treba neki otpadi? Mislim kapiram da nam to nije bas urgent urgent u smislu nece niko da ga vozi 500km pa da ne zna da li je pri kraju s gorivom. A ako se svi drzimo onoga da se sipa corba do vrha pre nego sto se vrati auto onda nema problema...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nesto tripovao na sopstvenim kolima da uradim shtampu na onoj providnoj samolepljivoj foliji pa reko mozda bude zanimljiv predlog i za RURomobil....?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ja bih da ga izdrajvujem ovijeh dana,ako moze da se preuzme

taman da jebeno donesem nidzi X BOX koji donosim vec godinu dana na chipovanje:))))))))

Moš auto da uzmeš kad god hoćeš, al na letnjim je gumama a još smo u zimskom režimu pa mogu da te panduri smaraju. Pored toga, prednje pločice mnogo cvile kad se koči. Rade normalno, al se čuju u pm. :)

Ja isto ocu da ga zemim malo da se vozam kad se jos malo prolepsa vreme, jos mi sad lakse posto mi je posao na 10 min peske od redakcije :)

Elem, sto se te table tice, ja ne znam gde bih to trazio, ali sam voljan :) Da li mozda ima smisla pitati tamo na fordsrbija forumu? Ili to treba neki otpadi? Mislim kapiram da nam to nije bas urgent urgent u smislu nece niko da ga vozi 500km pa da ne zna da li je pri kraju s gorivom. A ako se svi drzimo onoga da se sipa corba do vrha pre nego sto se vrati auto onda nema problema...

Ford servisi ili Ford otpadi, oglasi itd.

A što se punog rezervoara tiče, to nije rešenje, već smo probali. Mnogi su bili iznenađeni potrošnjom kola pa nisu sipali do vrha. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

A što se punog rezervoara tiče, to nije rešenje, već smo probali. Mnogi su bili iznenađeni potrošnjom kola pa nisu sipali do vrha. :)

Pa znam, ali ni to sto se mnogi iznenade ne znaci da nam je resenje problema pokazivac, u tom slucaju cemo samo doci do varijante da je svako sipao "otprilike" do one merke do koje je bilo i posle mesec dana vozenja cemo zavrsiti na praznom rezervoaru koji ce neko morati da dopuni do vrha :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kul, daj rešenje ali da je realno.

Pa po meni je jedino realno resenje ono sa sipanjem goriva do vrha, tako u krajnjem slucaju radi i rent-a-car. I ok, jednom moze neko da se zajebe pa da nema dovoljno kinte da sipa do kraja rezervoar, to moze da naglasi, zajebao se. Ali sto bi se reklo "nece centrala sto puta da pogresi" :) Ako treba da vodimo excel tabelu s "prestupnicima" i kacimo ih na forumski zid srama :) Mislim ja sam za to da se popravi tabla s meracem goriva, nije to problem, nego samo ukazujem na cinjenicu da to ne resava nas problem.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

brate ja nisam cuo da su IKOGA smarali panduri za letnje gume lol

meni su merili dubinu šare, poz :)

Pa po meni je jedino realno resenje ono sa sipanjem goriva do vrha, tako u krajnjem slucaju radi i rent-a-car. I ok, jednom moze neko da se zajebe pa da nema dovoljno kinte da sipa do kraja rezervoar, to moze da naglasi, zajebao se. Ali sto bi se reklo "nece centrala sto puta da pogresi" :) Ako treba da vodimo excel tabelu s "prestupnicima" i kacimo ih na forumski zid srama :) Mislim ja sam za to da se popravi tabla s meracem goriva, nije to problem, nego samo ukazujem na cinjenicu da to ne resava nas problem.

Rešenje bolje od tog je da se ne sipa uopšte, tj. da bukvalno ima minimum do najbliže pumpe, pa nek sipa ko koliko hoće ili nemojte da kukate ko sisice što neko sipa više a neko manje.

this.

popravljamo pokazivac za gorivo da nekom auto ne bi stao jer ne zna koliko ima goriva u rezervoaru. probali smo fazon sa punim rezervoarom, nije prošlo, ipak nema ko u redakciji da se bakće sa tim, realno.

enihau, aj nek se neko iscima za tu tablu, to je korisnije od svega ovoga o cemu sad trabunjamo :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...