Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

zasto ljudi misle da ce ozvucenje kostati 500+ evra samo ako se pomene sub? :D

zapravo, ako nam junkie da taj plejer, ozvucenje ce kostati oko 100 evra SA vuferom, sve će ići polovno.

a to sto je auto bucan znaci da nam treba jaka muzika, kako bi se nesto moglo cuti xixi

još ostaje G!!! da nam javi da li ima nesto od tih zvucnika/pojacala?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

A šta mislite o varijanti da iscimam(o) neku firmu da nam napakuje muziku za dz?

Ono, neki zastupnik proizvođača audio opreme za kola, u zamenu za neki brending ili reklamu bilo koje vrste?

Podsećam ovom prilikom Lakija da firma u kojoj radi valja Blaupunkt.... ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

I još jedna informacija koju sam saznao:

da nađemo kvalitetan 2,9 V6 12v iz Skorpia sa pripadajućim menjačem, sa ugradnjom košta oko 500 evra.

145 KS, dakle, duplo je jači nego ovaj sad. Postoji "tamo negde" i 2,9 V6 24v Cosworth sa 190+ KS, ali...

eto samo mali info :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Kakav bre trap? :D

kocnice su jeftina investicija.

U svakom slucaju, previse nam je dobar ovaj nas motor da bi ga skorije dirali, tako da je v6 svakako neka dalja buducnost, ako mene pitate.

Vise me zanima sta mislite o onome za muziku sto rekoh?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

sve ej to kul dovla,ali brate nas nije pokrpilo ni ovih 60 jura sto smo sad dali,a aj sad da svakih emsec dana dajem po jos 60 jura...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se isto slažem da muzika nije ni približno toliko prioritet da bismo reklamirali nekog. Mislim aj da oće neko da da 2k eur za muziku pa da kažemo, ali opet da se vratim na moj argument da ne ide takva muzika u kola od 900 evra :)

Ako neko oće da donira motor od 2.9 pa i da pregovaramo [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ovaj prednji deo ovog automobila ne znam da li je mogao da bude ružniji ikada. Ajd' sve posle toga kao ok, ali ovo, haos.

Što se ostalog tiče, ja sam pre za varijantu da lepo uzmemo i "zaokružimo" stvari koje smo uzeli sada da radimo, da imamo fin potpuno funkcionalni ruromobil, što podrazumeva da mu se sredi "nebo" (koji debilan izraz) tj. opere, da se sredi taj plovak i šta treba, da ugradimo Džankijevu mjuzu i ubacimo neke zvučnike koje god pozadi gde već treba i da time završavamo radove za ovu godinu.

Doduše, sad se ograđujem, ne znam šta je Dovla uradio sa onim LED svetlima i šta god, da li je išta oko toga bilo.

Onda na proleće da sednemo i vidimo da zamenimo to krilo i da nam neko još dodatno zaštiti auto od rđe / prefarba ga, sve što smo pričali i da ga konačno izbrendiramo. Treba tu i nove gume ubaciti. Sve to definitivno izlazi iz okvira budžeta kojeg smo imali a ta granica od 60e po glavi i jeste jedva održiva i realna, tako da tu nema dalje mesta bilo kakvom širenju.

I kad imamo tako jednu celinu, možemo da sednemo i mozgamo šta dalje i kako. Ja sad kad razmislim, izuzev činjenice da bi neko "bacio drkicu" kad mu kažeš da ti je motor 2.9 ne znam šta je drugi benefit jer je RURomobil prosto auto za kruzing :) Nemam potrebu da njega vozim 120 na sat. Samo moje mišljenje. Treba uračunati i činjenicu da nije oldtimer tj. da se plaća registracija ... sad sam na brzaka uzeo onaj kalkulator, 35.000 je cifra nasuprot 19.000 koliko je sada. Opcija da nam neko "menja brojeve" ne znam ni koliko je realna a svakako nije legalna :)

Isto mi je i za muziku - ne znam koliko nam treba bolja muzika od džankijevog radija i dva dobra zvučnika? Eventualno taj subwoofer. Nekako, imam delimično trip "od babe devojka ne biva" :) Da nam je neko poklonio ne znam, novog Mustanga :)) onda bih razumeo da jurimo najbolju ziku na planeti za njega.

Ali nebitno za to, naravno da ako se većina složi da je kul što bolja muzika ili motor i slično i hoće da učestvuju ignorisaćemo moj stav, bitno mi je da bih voleo da radimo postepeno i da se ne zalećemo i u tom smislu da lagano "štikliramo" jednu po jednu stvar.

Link to comment
Share on other sites

Ja ružniji prednji deo kola dosad nisam video :)

Pazi ti odakle crpiš inspiraciju za modifikacije...

Ma ja to samo okačio kao zanimljivost, cenim trud koji je taj momak uložio u modifikaciju. Ne brini, ne sumnjaj u moju inspiraciju :)

Što se tiče ovoga što je Laki napisao, u principu, to je to. Ja malo "talasam" ovaj topik sa raznoraznim idejama, kako bi se ljudi malo pokrenuli i dali svoje mišljenje. Ipak nam na prethodni "samit" nije došao niko sem Džankija, tako da definitivno ostaje forum kao jedini validan za određivanje sudbine Ruromobila.

E sad, za ovu godinu ostaje da se uradi plovak i da se stavi ta tabla od Granade, koja je već nabavljena. Ako se dogovorim sa ovim mojim drugarom za LED, biće i to. Ako ne, imam još jednog u Zemunu, al mislim da bi mi on više para uzeo, tako da nećemo forsirati. Gledam da radim auto u krugu ljudi koje znam i koji su provereni, što zbog troškova, što zbog kvaliteta.

Pričao sam i sa jednim likom u vezi sređivanja boje/limarije. Nama je auto u principu odličan sa strane limarije, tako da treba da se samo srede one sitne kurcobece koje su na raznoraznim mestima počele da korodiraju. Ako ne računamo ono celo krilo, najveći prob je kod zadnje tablice, koliko sam ja shvatio tu je najviše boja "pukla", al ni to nije ništa ozbiljno. Stoga, rešenje bi verovatno bilo da se rade parcijalno delovi koji su problematični, NE ceo automobil. To je značajna budžetska ušteda, jel. :) Malo gita, jedan set one narandžaste boje i udri. Čak i ako se maaaalo bude razlikovala ta nijansa gde se bude radilo, neće biti toliko strašno jel. Bolje da se malo razlikuje nego da tu stoji rđa ili šta već.

Ono što takođe treba skorije da rešimo jeste garaža. Ja ću videti ovde kod mene kakvo je stanje, mislim da bi trebalo lako da se nađe garaža za do 30 evra mesečno. Auto bi trebalo da "spava" od decembra do marta, recimo.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ono što takođe treba skorije da rešimo jeste garaža. Ja ću videti ovde kod mene kakvo je stanje, mislim da bi trebalo lako da se nađe garaža za do 30 evra mesečno. Auto bi trebalo da "spava" od decembra do marta, recimo.

Meni je za ovo sve jedno tj. kako se dogovorimo. Ako bude napolju i negde oko redakcije, nije mi frka da jednom nedeljno ili kad god sednem i upalim ga pa malo da radi itd, kad budu ledeni meseci. Ako pak hoćete da ga teramo u neku garažu na periferiji ili bliže vama što živite nešto dalje, pa da se vi time bavite, možemo da čekiramo to kod dovle, kod ivanka, dragančeta, pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...