Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

Jesmo :) Srba ga je vozio i sve je bilo kul, isli da ga vratimo ispred redakcije, a onda je samo umro na semaforu i nije hteo uopšte da više vergla. Sreca pa smo nasli neko mesto tamo u Južnom bulevaru pa smo ga samo sgurali sa strane. Sutra/preksutra cu da se nadjem s Lakijem da pogledamo šta je problem...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sredicemo ga valjda ovih dana - bash je chudno shto je prestao da vergla, jer smo bukvalno stali samo da sipamo benzin...

Shto se tiche papuchice za gas, definitivno je treba napraviti da bude uza jer se zamalo nisam skucao u burazerova kola na prvoj raskrsnici - pritiskam kochnicu, a auto ide josh brze... U stvari sam istovremeno pritisnuo i kochnicu i gas.

Kochnica inache hvata tek kada je stisnesh do daske, a i tada kochi slabo, tako da kochenje obavezno mora da bude motorom. Ici brze od 70-80 km/h nema smisla, jer cete jednostavno imati osecaj da ste poleteli :) Najbolje je voziti oko 50-60 i to u chetvrtoj brzini. Motor je jako elastichan, a zvuk je odlichan. Menjache je isto jako dobar, kao i kvachilo, tako da sa time nema problema.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

a i hvala lakiju i dovli sto su mi odgovorili na pitanje

koje pitanje? ja nisam pratio do topik nekoliko dana, mozda sam nesto propustio...?

Ako se tice rezervacije ruromobila - najbolje da mozda kopirate u vash post dosadasnji raspored i ubacite sebe gde vam odgovara, jer nema osobe koja je zaduzena za to.

sve pod uslovom da ruromobil radi, danas idemo da ga upalimo pa cemo da vidimo sta cemo.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

može biti da je anlaser zakucao ili alternator nije punio pa se ispraznio akumulator skroz te nema snage ni da zavergla. Probajte da upalite auto na kablove, ako ne bude hteo da vergla i dalje onda anlaser skidajte

Edited by strokan
Link to comment
Share on other sites

Teh Ruromobil rides again :) startovali smo na kablove ali nije hteo. Izgleda da je alnaser nesto blokirao pa ga je Dovla zveknuo par puta i upalili smo, nakon čega ga je Laki odvezao u nepoznatom pravcu :)

Postovacu kad dodjem za komp sliku dela koji treba zvekbuti u toj situaciji...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kod matorih kola, elektrika strada sto od habanja, sto od stajanja. Neki kvalitetan elektricar da proveri svaki kabal moj iskren savet, da ne odete na zurku i ispali vas auto kad vam je vreme kuci da se vratite. Imam Yuga '89, USA verzija, ja sam drugi kupac a kod prvog je stajao 5 godina u garazi, znaci nije se vozio ali je elektronika propala. Promenio 3 baterije pre nego sto se neko setio altenator nov da stavi. Sad radi fino, samo sto ga ne vozim. Oce neko kupi, 600-500e :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema potrebe da se diraju instalacije, osim ako se negde baš ne vide tragovi oštećenja. Samo vidite šta vas zeza da li alternator ili anlaser i odete kod nekog električara da vam to otvori i zameni šta treba. Ne verujem da će izaći više od 50-60e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...