Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

pa po zakonu moraš imati ovlašćenje a na panduru je da li će da te smara ili neće

mislim da je jedini izuzetak za članove uže porodice

pa po zakonu i svako ko ima xenone mora da ima prskalice na farovima, pa niko ne cima za to :) a drugo, ochuh mi je - razlichito prezime tako da doesn't cut it :) poenta je da u 99% sluchajeva ne cimaju, tako da nema potrebe za drkanjem sa ovlascenjima :)

Link to comment
Share on other sites

Na koji telefon? Ako je mobilni, zovi ponovo.

Evo ga Atomic ovde, dao čovek 2500 dinara, pa ga negde utefterite.

E da, sad kada sam malo popričao sa Atomicom, palo mi je na pamet da bi bilo pametno da se ljudi koji bi da ibrnu krug okupe jedan dan na nekom poligonu. Kažu da će biti lepo vreme za vikend. Mislim da bi to bilo i kul i pametno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ajd' samo nekoliko brzih hintova za ove koji bi da probaju, dok ne sastavimo čitav taj "savetnik" :)

1. U rikverc se ubacuje tako što pritisnete menjač "na dole" (ka podu, patosu) pa ubacite kao u prvu. Recimo kontra od podizanja prstena onog pa ubacivanja u prvu, kako je na Opelu na primer rikverc, kada kao podižete menjač "na gore" (kao da ga čupate). Ovde ga "zakucavate u patos" pa u prvu.

2. Kod paljenja, isključivo palite kao "moderne" automobile, bez gasa. Samo kočnica i kvačilo. Ako pritiskate gas kada hoćete da upalite auto onda se nešto "zaključa" ili "zablokira" pojma nemam, reče nam ovaj lik što je bio vlasnik. Ako se upali pa se ugasi, nema frke, posle par sec probate ponovo, onda će da se upali i ne ugasi :)

Slažem se sa idejom poligona, ako neko ima neki predlog neka kaže pa ćemo da organizujemo. Fora je da na ovim poligonima auto škola ne bi smelo da se vozi, panduri posebno na Banjici nekad hoće da 'vataju, pa ako neko zna za neki prazan parking ili tako nešto, neka viče.

Link to comment
Share on other sites

Ajd' samo nekoliko brzih hintova za ove koji bi da probaju, dok ne sastavimo čitav taj "savetnik" :)

1. U rikverc se ubacuje tako što pritisnete menjač "na dole" (ka podu, patosu) pa ubacite kao u prvu. Recimo kontra od podizanja prstena onog pa ubacivanja u prvu, kako je na Opelu na primer rikverc, kada kao podižete menjač "na gore" (kao da ga čupate). Ovde ga "zakucavate u patos" pa u prvu.

2. Kod paljenja, isključivo palite kao "moderne" automobile, bez gasa. Samo kočnica i kvačilo. Ako pritiskate gas kada hoćete da upalite auto onda se nešto "zaključa" ili "zablokira" pojma nemam, reče nam ovaj lik što je bio vlasnik. Ako se upali pa se ugasi, nema frke, posle par sec probate ponovo, onda će da se upali i ne ugasi :)

Slažem se sa idejom poligona, ako neko ima neki predlog neka kaže pa ćemo da organizujemo. Fora je da na ovim poligonima auto škola ne bi smelo da se vozi, panduri posebno na Banjici nekad hoće da 'vataju, pa ako neko zna za neki prazan parking ili tako nešto, neka viče.

Ako misliš na ono "potapanje" na dole, tako je i sada kod Audija i VW, za druge Nemce ne znam

A poligon kod Pionira koriste okolne auto-škole, mada oni teško imaju obuku subotom, ponekad nedeljom ali to je kad su polaganja ponedeljom, tako da je to dobro mesto

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koja je tacno verzija Forda? Taunus ali koji?

Taunus 1600L je kao zvanična oznaka ... mada sam na netu, na Wikipediji, našao da je to i Taunus Saloon.

Ako misliš na ono "potapanje" na dole, tako je i sada kod Audija i VW, za druge Nemce ne znam

tako je, to je to. nisam ja mislio da to više ne postoji, nego prosto nisam znao za modele koji to imaju kod sebe :) Opel ima to sa prstenom "na gore" kojeg vučeš. I Renault isto.

A poligon kod Pionira koriste okolne auto-škole, mada oni teško imaju obuku subotom, ponekad nedeljom ali to je kad su polaganja ponedeljom, tako da je to dobro mesto

To je sve kul, ali drkaju panduri ako te vide :( Pošto po zakonu kao ne smeš. Znam za par ljudi koji su dobili kazne, doduše na Banjici, tamo i jeste prometnije, ne znam kakva je situacija kod Pionira.

jel ste ga to pazarili na crvenom krstu ? u kiligorovom kraju ?!

Ne, nije moglo dalje od toga - na kraju Zemuna :))

Link to comment
Share on other sites

Ajd' samo nekoliko brzih hintova za ove koji bi da probaju, dok ne sastavimo čitav taj "savetnik" :)

1. U rikverc se ubacuje tako što pritisnete menjač "na dole" (ka podu, patosu) pa ubacite kao u prvu. Recimo kontra od podizanja prstena onog pa ubacivanja u prvu, kako je na Opelu na primer rikverc, kada kao podižete menjač "na gore" (kao da ga čupate). Ovde ga "zakucavate u patos" pa u prvu.

E moj Laki... pa kaki si ti to Srbin kad nisi vozio Golf dvojku nikad?? :)

unUVW.jpg

moar?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

A evo dobili smo i hint za poligon od tajnog obožavaoca, da ga sad ne imenujem! :)

Citam temu RURomobil, ako vas interesuje poligon koji je free od policije, imate isti izmedju srednje skole MOC na Novom Beogradu i Delta sitija, tu sam i ja vozikao ortakova kola bez dozvole, a i ne pamtim kad je bilo nekog (sem kad se polaze voznja naravno).
Link to comment
Share on other sites

drugovi, provozao sam i pogledao ruromobil danas malo. prvi utisak: mnogo bre lepo izgleda. ona lajsna sa strane je predobra, boja mu sjajno stoji. očešano mu je malo desno krilo, i na dosta mesta se pojavila rđa, tako da će u dogledno vreme biti potrebno malo limarskih radova. videh da ima rezervno krilo u gepeku.

a u vožnji je toliki car da ja reči nemam. ogroman je i trom, ali na 40 zvuči kao da ide 100, tako da je s te strane super. stvarno sam se nauživao, a odvozao sam relaciju crveni krst - topčiderska zvezda - muzej 25. maj - crveni krst. mogu misliti koliko je gotivno zapaliti u neku prirodu i spustiti prozore :)

što se nekih problema tiče, oni koji nisu polagali na jugiću će biti u čudu. volan je težak ko tuč, kočnicu isto treba solidno nagaziti, a kvačilo hvata jako visoko (verovatno će uskoro trebati zamena). haubi nikad kraja, u onim uličicama oko redakcije sam morao na jednom mestu da manevrišem jer nije moglo da se smota.

ne sviđa mi se velika papučica za gas, vrlo ju je lako zakačiti desnom nogom kad se krene ka kočnici, naročito ako imate velike patike. to bi bila među prvim stavkama koje bih sređivao, jer je bukvalno pitanje dana kada će se neko sjebati. možda bih se i ja sjebao da nisam prvo 15 minuta gledao kola pa tek onda uzeo da ih vozim. vozačevo sedište klizi po šinama, ne može da se usidri, al zato pojas hvata kao blesav pa nema problema sa klizanjem unapred. jedino će to smarati malo niže vozače, kojima ne odgovara da sedište bude maksimalno udaljeno, pa bi i to valjalo zakrpiti.

sve u svemu, mislim da je poligon jako dobra ideja, naročito ako imamo neke manje iskusne vozače, ili one koji su polagali i sve vreme voze moderna kola sa servom i tako tim stvarima. stvarno treba malo navikavanja. s druge strane, daleko od toga da je neki bauk, samo za početak treba biti pažljiv i oprezan. i da, fali desni retrovizor! :)

evo i nekih slika. nismo našli DSLR na vreme, tako da su sa mobilnog, šta da se radi.

ruromobil01.jpg

ruromobil02.jpg

ruromobil03.jpg

ruromobil04.jpg

enterijer je dosta lošiji od eksterijera, ali tu bi nove presvlake, neki gotivan volan i ozvučenje čuda učinili.

enterijer01.jpg

enterijer02.jpg

enterijer03.jpg

enterijer04.jpg

enterijer05.jpg

snimao sam i neki video, sad ću da vidim kakav je, pa kačim ako valja.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno nikad nisam vozio golfa :)) Pola jesam, ali davno, Skodu nikad, Seata nikad :)

Što kaže ivanko, moji utisci oko enterijera se poklapaju, nove presvlake će biti pobeda, a oko vožnje recimo meni gas nije smetao, ali mi je zasmetalo što mi koleno udara volan, ne znam kako tebi to ivane nije bio problem, jedino ako si provalio neku foru, pošto si viši od mene.

Kvačilo mi takođe nije smetalo, kočnica jeste (to što hvata "pred kraj").

Link to comment
Share on other sites

Korpa kvacila je menjana skorije (brzine se stoga menjaju bas do jaja lako i precizno), osim ako me lik nije slagao, to sto vata pri vrhu - jbg, tako je :)

Meni je u voznji definitivno najveci problem bio "volan u krilu", nisam znao sta sa nogama. Ja stvarno ne znam vi veci/krupniji likovi kako ga uopste vozite?? :)

Sto se presvlaka tice, ja sam jos uvek pri - crnoj jamboliji! ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

meni je svaki volan u krilu tako da se to nisam setio ni da prijavim :)

ako je komplet kvačila skoro menjan, onda je do podešavanja. ja ne volim kad mora da se diže leva peta sa poda, i ovde me to smara, al nije sad ne znam koliko problem.

odgledao sam sad taj video koji sam snimio i nema ništa zanimljivo, jedino se zvuk čuje gotivno, al ne mogu samo zbog toga da montiram, sry :D

Link to comment
Share on other sites

Koji tr00 enterijer! Josh kada se ubace neke RURolike presvlake bice cakum-pakum.

Jeste razmishljali kakvu bi muziku mogli da ubudzimo? Meni bi najjache bilo da nadjemo negde neku masku od nekog starog kasetasha i da je nekako prikachimo na neki moderan plejer sa mp3 na kojem ce biti samo neka old school muzika :tf:

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...