Jump to content

Ogledala...


Recommended Posts

Naime, imam neki predmet na faksu koji se bavi monstruoznim stvarima u knjigama i filmovima, pa sam ja izabrao da radim kraci rad na temu ogledala i sta predstavlja nas odraz u njemu. U mnogim filmovima sam video motiv ogledala, i znate i sami da u hororima se cesto nesto pojavi u ogledalu, itd... Pa mi je eto, sve to nekako zanimljivo, rekoh malo vise da piskaram o tome.

E sad, ono sto bi mi dobro doslo je neki tekst o teorijama sta se nalazi sa druge strane ogledala. Zelim da skupim sto vise prica i varijanti, pa cu ja to izloziti i sklopiti kako god. Naravno, to ne mora biti neka drustveno prihvacena teorija, moze nesto i iz vase glave, odnosno sta god je vec vasa masta smislila, samo da ima bar neke logike. :D

Evo, cisto da iznesem neku "logicku" varijantu koju sam ja sastavio u glavi, pa vam mozda to pomogne da smislite nesto interesantno: Postoji ideja da su vampiri to sto jesu zato sto nemaju dusu. Takodje je poznato da vampiri nemaju svoj odraz u ogledalu. Tu sam ja postavio pitanje da li je onda nas odraz u ogledalu odraz nase duse? Da li to sto vidimo u ogledalu zapravo jeste nasa dusa? Sto bi znacilo da je sa druge strane ogledala svet dusa, sto bi moglo dalje da se poveze sa smrcu. Mozda kada umremo, to je mesto na koje nasa dusa ode. A zatim, poznato je da beba kada se prvi put pogleda u ogledalo prozivljava dogadjaj koji se naziva spoznaja drugog ja, odnosno prvi put shvata da nije fizicki deo svoje majke. Mozda bas u tom momentu, neka prethodno odumrla dusa, da li nasumice ili nekim striktnim redosledom, bira sledece telo u koje ce uci pri tom prvom pogledu u ogledalo?!

Ovo je samo nesto o cemu sam razmisljao, mozda je glupo, mozda nije, potpuno je nebitno. Ali eto, ako ste ikad razmisljali o tome, ili ste procitali nesto interesantno na tu temu, pa cak i neke horor price tipa Krvavih Marija, Plave Bebe i tih varijanta, bilo bi skroz kul da podelite. :)

Svaki pokusaj trola bice prihvacen rasirenih ruku! :))

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не пада ми ништа на памет сад, али морам да те питам, на ком си то факсу па радите тако инчастинг ствари:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije trol, ali zar nije Alisa prošla kroz ogledalo u Zemlju čuda? Možeš da dodaš nešto i na taj fazon da je npr. svačiji odraz u ogledalu drugačiji.

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

Imam jednog druga kome je jedno oko malo više u odnosu na drugo i onda kada pogledaš njegov odraz u ogledalu on bude duplo čudan jer ispada da je to krivo oko sad na pravoj osi, a ono drugo bude pomereno.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Не пада ми ништа на памет сад, али морам да те питам, на ком си то факсу па радите тако инчастинг ствари:)

Fakultet za medije i komunikaciju - Singidunum.

Inace, predmet se zove "Monstrumi: Drugi kulture", izborni je u pitanju, meni kul zvucalo. Do sad smo radili Frankenstajna, prosli put vampire, sledece predavanje krv. Ali to sve kao motive, odnosno kako dolazimo do monstruoznosti kod izvesnih bica, pa to provlacimo kroz teorije i gluposti, da ne davim sad, ali zanimljivo je u svakom slucaju.

Ako se setis, ti pisi, na tebe sam najvise racunao. :)

Nije trol, ali zar nije Alisa prošla kroz ogledalo u Zemlju čuda? Možeš da dodaš nešto i na taj fazon da je npr. svačiji odraz u ogledalu drugačiji.

zar nije upala u rupu, padala, padala, a na dnu nasla mala vrata kroz koja je prosla?

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

zar nije upala u rupu, padala, padala, a na dnu nasla mala vrata kroz koja je prosla?

Postoji i nastavak prvog dela, gde Alisa stvarno prolazi kroz ogledalo, tu bi mogao da nadjes zanimljiv materijal. Zavisi koliko imas vremena, ali koliko se secam, nije mnogo dugacka prica...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ја исто тео да поменем Алису, ал реко то је сигурно већ ставио лол:) Нисам знао да људи нису читали обе Алисе...

Сад се сјетих, и Константин у филму лови демоне у огледала.

Погледај и онај филм Мирорс, ту вероватно има нешто.

Погледај и ово:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bloody_Mary_(folklore)

и филм Кендимен

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Postoji i nastavak prvog dela, gde Alisa stvarno prolazi kroz ogledalo, tu bi mogao da nadjes zanimljiv materijal. Zavisi koliko imas vremena, ali koliko se secam, nije mnogo dugacka prica...

u hvala, pojma nisam imao. :)

U filmu Van Helsing, ogledalo sluzi kao portal do njegovog dvorca :D

Ovo je odlicno, skroz sam zaboravio da mogu da iskoristim ogledalo kao portal.

Ја исто тео да поменем Алису, ал реко то је сигурно већ ставио лол:) Нисам знао да људи нису читали обе Алисе...

Сад се сјетих, и Константин у филму лови демоне у огледала.

Погледај и онај филм Мирорс, ту вероватно има нешто.

Погледај и ово:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bloody_Mary_(folklore)

и филм Кендимен

Mirrors sam gledao, i koliko god film mozda i bio glup, mene je istripovao gadno zbog tih ogledala.

Nasao sam na imdb-u 3 filma koja su vezana za ogledala, izmedju njih i Candyman-a. Kul, kul.

ima i ogledalce u snezhani i sedam patuljaka, kad se zla kraljica u njemu ogleda i pita ko je najlepshi na svetu a ogledalo joj odgovara!

setio sam se i black swana i udarim u gugl videos i izadje mi ovo:

Ovo za Snezanu je ODLICNO. Svaka cast kako si se setio! :)

Moze, hvala!

Super ljudi, hvala na idejama, i slobodno keep 'em coming, sto vise to bolje! :))

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dosta puta sam razmisljao kakav bi svet bio da ne mozemo da vidimo nasu refkleciju i da li bi imali bolju sliku o sebi, barem fizicki.

Ima neki clanak na cracked.com , nisam sad uspeo da ga nadjem, jedan deo se bavi zasto glavni likovi iz filmova donose odluke ispred o gledala, naucno objasnjeno.

A sad sam se i setio ove scene :)

http://www.youtube.com/watch?v=3GgI1W2fAI4

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Mirrors je kul primer za to sa ogledalima, a valjda ima i nastavak neki, koji je sigurno sranje, ali možda mož' da se pogleda.

Sa druge strane, koliko god gledao horor filmova gde se pojavljuju ogledala i ljudi u njima itd, nikad nisam imao taj trip da ogledala gledam na taj način.

Mada, mislim da niko nije pomenuo, možda bi mogao da malo istražiš, ako već nisi, zbog čega ako razbiješ ogledalo imaš 7 godina nesreće, tu sigurno ima neke fine pozadinske priče iz mitologije na kojoj možeš da zasnuješ ponešto u radu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...