Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Sirens

Basic cable, single cam komedija, za sada emitovano 6 epizoda.

Nova serija Denisa Lirija (mada on ne glumi u njoj), ako vam se sviđao specifičan humor iz serija Job ili Rescue me, ovo je taj fazon, možda minimalno modernije.

 

edit:

jest Pipe, Penny je od 11 maja, krivo sam napisao

 

also, od 19 aprila kreće druga sezona Orphan Blacka, ko nije pratio prvu taman ima vremena da stigne prvih 10 epizoda da pogleda.

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Хтео сам да направим посебну тему, али пошто сезоне излазе одједном и нема неке дискусије, овако дођу људи и искоментаришу каква им је сезона и то је то. Мислим да нема потребе, али ако сматраш другачије само напред.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sirens

Basic cable, single cam komedija, za sada emitovano 6 epizoda.

Nova serija Denisa Lirija (mada on ne glumi u njoj), ako vam se sviđao specifičan humor iz serija Job ili Rescue me, ovo je taj fazon, možda minimalno modernije.

posle tri epizode nisam impresioniran, a posebno mi se ne svidjaju glumci, nekako uopste mi nisu za komediju ovakvu :c

 

acully ovde i nije akcenat na komediji, moguce da sam fejlovo, posle sedam epizoda ovo je gledljivo!

Edited by rejven_
Link to comment
Share on other sites

Evo i mali apdejt od mene:

 

- Bosch - odgledao sam tu pilot epizodu najzad, meni deluje nebitno i još jedan cop show No. 45037479747. Možda je malo kvalitetniji nego obično ali generalno mi je nebitno. Pogledaću kada izađe tamo nekad još koja epizoda ali me ne zanima za sada.

 

- Terra Nova - nisam gledao kad je bilo aktuelno pa rekoh da pogledam prvu epizodu ali sam na kraju odgledao sve kad sam već skinuo celu sezonu. Ko nije upućen u radnju, ukratko - budućnost, godina 2149, Zemlja je zatrovana, prezakrčena, a onda naučnici nekako izvale portal u prošlost koji vodi 85 miliona godina unazad kada je sve bilo lepo, čisto i sveže. Ispostavi se da to takođe nije njihov tajmlajn već paralelni univerzum tako šta god tamo radili, ne utiče na sadašnjost i onda reše da polako sele ljude tamo. U teoriji ima nekog potencijala, u praksi - glupost, ne preporučujem. A i otkazana je serija posle prve sezone... ili na pola sezone, ima neko razrešenje.

 

- Welcome to Sweden - gotivno je mada sam pogledao tek dve epizode. Priča prati lika koji je dao otkaz u SAD i otišao da živi u Švedsku sa devojkom. I dalje nisam izvalio jel stvarno gotivno ili je klasična serija tipa "omg, amerikanac nije u americi nego na nekom mestu koje je ne-amerika i sve je tako čudno i šašavo jer nije amerika, svi koji nisu amerika su čudni, omg, i zato je smešno jer su stranci smešni".

 

-  Blue Gender - slučajno sam naleteo na ovu animu, ok je, ništa predrkano, malo je matorija serija, fazon 1999 ali izgleda kao da je sa početka 80ih po kvalitetu animacije.

 

-  Believe i Resurrection i dalje pratim, ok su mi serije ali obe i dalje ima neki status quo sa radnjom, pa me to najviše bocka - jel će prelomiti glavni zaplet i onda krenuti neko konkretnije dešavanje ili kako već? Pošto su obe ovako nekako neodređene. Ok, dešavaju se tu stvari ali neke ključne niti ne idu baš u prvi plan. Da ne kažem da deluju malo isprazno ali jesu. Believe je malo i krenuo sa tom razradom ali nedovljno, a Resurrection je i dalje u fazonu "ok, šta dalje, šta sada?".

 

- Continuum - krenula nova sezona pre koju nedelju, malo mlitavo je počelo ali sada je kul. Super mi je što duže gledam tu seriju, sve je više očigledno da tu ne postoji glavni junak u smislu "heroj" već se svi snalaze kako znaju i umeju, pa su neki malo bolji ljudi, neki malo gori od proseka.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

odgledao Firefly (OMG VEĆ!?!?!), sa sve Serenity, da bih se setio da sam sa Boletom, Koletom, Vukijem i ostalima gledali taj film još kad je izašao. tad mi ništa nije značio.

 

šta reći, neiskorišćen potencijal. ogroman, ogroman potencijal.

 

Odgledaj i dokumentarac povodom 10 godina od emitovanja serije.

Link to comment
Share on other sites

House Of Cards. Odgledao konacno prvu sezonu. Prvi utisak mi je odlican, scenario mi se svidja, zanimljiv je rasplet u neke situacije. Pala mi odlicno zato sto volim sve sto je povezano sa politikom. Preporuka ako i jos neko se lozi na takve serije :)

 

Druga sezona pocinjem da gledam od sutra, ako se nastavi tempo iz prvu sezonu bilo bi odlicno.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko srpske titlove za finale House of Cards sezone 2 (epizoda 13)? Svi relevantni sajtovi imaju prevedeno samo do 12 epizode, i već nedeljama tako (što je čudno, s obzirom da je sve izašlo u paketu). Blagodarim.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Sta gledati izmedju suits, sons of anarchy i mad men? Ili bar kojim redosledom, tj koja najvise deliveruje?

Znam da ove nisu isti zanr, to mi je i nebitno, trazim neku seriju koja ima vise sezona i moze duze vremena da se prati, a ne bih 

da gubim vreme gledajuci sezonu ili 2 da skontam sta i kako, posto vrv se neka srozava u kvalitetu kako odmice...

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Sta gledati izmedju suits, sons of anarchy i mad men? Ili bar kojim redosledom, tj koja najvise deliveruje?

Znam da ove nisu isti zanr, to mi je i nebitno, trazim neku seriju koja ima vise sezona i moze duze vremena da se prati, a ne bih 

da gubim vreme gledajuci sezonu ili 2 da skontam sta i kako, posto vrv se neka srozava u kvalitetu kako odmice...

 

po kvalitetu mad men > soa; suits ne moraš ni da gledaš

 

za višečasovno gledanje: suits > soa; mad men je mnogo bolji kad se gleda po jedna-dve epizode u cugu.

Link to comment
Share on other sites

Свакако Mad Men.

Морам да станем у одбрану Suitsa, јер по тону Ивановог поста серија испада као заобилазно лоша. Моје мишљење је да јој треба пружити шансу, јер ако кликне са твојим укусом биће ти права посластица. На први поглед Suits изгледа као озбиљна драма, али пошто јој фали пар ствари да то буде, људи је обично одбаце као лош покушај исте. Заправо, она ни нема циљ да то буде, већ из епизоде у епизоду, кроз главне ликове, кроз хиперболисане емоције и готово идеалне ситуације бави се разрешењем великих унутрашњих конфликата својих ликова, а пошто је ово 21. век, одличан полигон за све то је замишљена адвокатска агенција америчког мегалополиса. Адвокати великог калибра, али меког срца, истеравају правду у урбаној џунгли, правда је на њиховој страни, али се деси да и они попусте тамној страни, но оно што их разликује од осталих је да то увиђају и разрешавају. Звучи као нека бајка? Управо, али на модеран начин. Пошто јој је то циљ, а не производ случајности и невештине у писању сценарија и ликова, ко је схвати другачије деловаће му одбојно, вештачки и сувише нереално. Да, ликови су мега цареви, да, брзо увиђају своје недостатке и брзо их исправљају, да, њихова интеракција изгледа сувише калкулисана и промишљена. Само дијалози Харвија и Мајка су довољни да се ово увиди. Сад, најважније, како серија изводи овај концепт? Моје мишљење је да то ради одлично, ко се укопча са њеним намерама биће добро почашћен. Ради се о начину приповедања који је стар вјек вјекова, само је форма модернизована, изместити се из старе форме је кључ.

  • Upvote (+1) 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

THE UNTOLD HISTORY OF THE UNITES STATES

 

untold%2Bhistory.jpg

 

Ne znam dal je pominjano, ja sam odavno čuo za ovo, ali sam skoro odslušao podcast sa autorom ovoga i skinuo da pogledam.

Elem, u pitanju je odličan višedelni dokumentarac Olivera Stouna, sa sažvakanim materijalom po pitanju kontroverznih momenata iz novije istorije , prvenstveno namenjen onima (i Amerikancima) koji gutaju zvanične verzije poznatih istorijskih događaja. Prva epizoda je o Drugom svetskom ratu, i ono, gotovo je frapantno na koliko su objektivan način prišli temi (uz lepo objašnjene prilike i kontekst događaja koji su počeli odmotavanje samog rata, i više nego zaslužen osvrt na primarno učešće Rusije u slomu Hitlerove vojne mašinerije, nasuprot uvreženom mišljenju na Zapadu da su hrabri Ameri upali i obavili posao (cela invazija na Normandiju propraćena je i bukvalno samo jednim kadrom plaže). Cela stvar čak i počinje sa brojem žrtava na svim mogućim stranama, bez favorizovanja cele Jevrejske stvari koja je uvek u fokusu ovakvih priča, a pominju se i Jugoslovenski narodi koji su jebali ježa bar tri puta više nego svi zapadni saveznici zajedno tokom rata. Ako se ide hronološki, ovo bi trebala samo da bude uvertira u nastavak onoga što je usledilo (Hladni rat, ubistvo Kenedija, Koreja, Vijetnam, Avganistan, Irak itd., verovatno je obrađeno i bombardovanje Srbije jer se pojavljuje jedan kadar i odatle), a već je izašla gomila epizoda. Sve potkrepljeno gomilom inserata iz filmova, kao i masom dokumentarnih snimaka, uz nekoliko gadnih i mučnih scena.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

krenula serija Penny Dradfull na Showtimeu koji smo pominjali pre neku nedelju...

vozi na granici između klišea viktorijanskog horora i nečeg zanimljivog što ima potencijal, treba sačekati još koju epizodu da se vidi jel ok ili ne...glumci su cool (timoti dalton car, onaj pogled eve green...) kimeatografije je dobra, dizajn isto...šteta što su išli na "prepoznatljivo" odstupanje od realnog...meni bi neki stimpank ovde lego samo tako...šteta što ga nema

Link to comment
Share on other sites

posle tri epizode nisam impresioniran, a posebno mi se ne svidjaju glumci, nekako uopste mi nisu za komediju ovakvu :c

 

acully ovde i nije akcenat na komediji, moguce da sam fejlovo, posle sedam epizoda ovo je gledljivo!

sirens, acully, ovo nije lose

 

sillicon valley mi je dosadan za sada

 

repriziram vesele sedamdesete po ko zna koji put, serija je pobeda

Edited by rejven_
Link to comment
Share on other sites

Završio drugu sezonu House of Cards. Odlično, mada je kraj i očekivan i bez većih iznenađenja (uz lepo i jasno prikazano rutinsko preveslavanje svih involviranih, i izlazak iz svega tako da izgledaš kao nevinašce). Finalni kadar perkfetan.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...