Jump to content

Tablet, e-reader


RaveN

Recommended Posts

ako prodaju dovoljno primeraka tih tableta, a sasvim sigurno hoće, ima da se oformi veliki komjuniti i onda ćeš moći da radiš šta god hoćeš jer će neko naći način da ti to omogući.

za nook color odavno postoji standardni android rom za telefone sa sve marketom, gmailom i ostalim stvarima.

ja bih između ta dva odabrao onaj sa boljim ekranom i bržim procesorom, a ove razlike koje džoker navodi su sekundarne.

jesu sekundarne ali su to jedine razlike :)

fire-vs-nook-display-580x374.png

fire-vs-nook-cpu1-580x349.png

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ekran mi je potpuno logican kao bitan faktor u odlucivanju, ali zasto procesor kao faktor pri izboru e-readera?

mislio sam za slučaj da kupuješ fire ili nook a zapravo hoćeš jeftin tablet. ako hoćeš ereader, onda mi je opet logičnije da uzmeš nešto sa e-ink ekranom.

Link to comment
Share on other sites

hajli (valjda je on) je opisao neki prestigio u novom SK-u

8 inca, 2.3 android, 800x600rez, 4gb memorije = 18k

jeste, taj je skroz ok za te pare. Ali opet, ako imaš nekog u USA, za 18k ćeš da uzmeš ili Fire ili Nook lagano, i ostane ti za neki fensi kejs

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam se da uzmem ovaj Kindle sa Amazona doduse salju samo onu obicnu verziju kod nas, jel neko porucivao ili se ne isplati pa da sacekam da se vratim u Nemacku pa da kupim tamo?

Odakle ti ova informacija da šalju običnu verziju kod nas? I jel pričamo o amazon.com ili amazon.de?

I kad smo već kod toga, koja je cifra trenutno za koju ne bi trebalo da naši lopovi ne naplaćuju carinu i špediciju? 100€?

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam se da uzmem ovaj Kindle sa Amazona doduse salju samo onu obicnu verziju kod nas, jel neko porucivao ili se ne isplati pa da sacekam da se vratim u Nemacku pa da kupim tamo?

Bolje čekaj dok odeš tamo ... iako postoji sad ovo sa zakonom za carinu itd, iz mog iskustva, a stiže mi ponekad nešto od preko, čak i za kablove i neke adapterčiće ocarine, bez obzira što je vrednost tipa 20 evra. A opet iz iskustva da se za tako nešto žališ posle "državi" bolje zaboravi. Pa kad bi videli tehnički uređaj zveknuli bi carinu sto posto.

je li taj obican kindle ima da se kupi po ceni od 80$ u vecini zapadnih zemalja ? tipa holandija francuska nemacka ?:D il se i odatle narucuje iz amerike ?:D

100 evra je novi Kindle u Nemačkoj, a slična je verovatno cena i u Holandiji i slično, ako rade shipping, znači nije tih 80$. Ali se meni ovaj novi kojeg valjaju nešto ne sviđa, ima samo ovaj petosmerni "džojped" što znači da bilo kakvo kucanje tj. lookup reči ili tako nešto će biti pravo mučenje. Pre bih uzeo Keyboard verziju, ali opet, zavisi od toga šta čovek hoće, eto Šmigiju se ta verzija ne dopada zbog tastature. Odnosno najverovatnije bih uzeo Touch, ali gledamo kao po ceni.

da li se može sa intesinom net karticom naručiti taj kindle bez carine i tih gluposti?

Sad se ograđujem jer nisam radio baš konkretno taj slučaj, ali sa intesinom karticom sigurno možeš da poručiš, ali da li rade isporuku za Srbiju Kindlea u ovom trenutku, to bi morao da probaš, plus je pitanje da li ti neće ocariniti, kao što sam gore napisao, mislim da hoće. Na kraju krajeva, 100 evra košta, to će reći - sigurno hoće :)

Link to comment
Share on other sites

Amazon kod nas salje samo ovaj: http://www.amazon.com/Kindle-Wi-Fi-Ink-Display-international/dp/B0051QVF7A/ref=pd_ecc_rvi_cart_4

To je kao za internacionalno trziste i Srbija postoji u listi, stim sto je verovatno bolje da ga uzmem kad se vratim u DE, ipak bih uzeo touch pre nego ovaj sa dugmicima, a mozda uzmem i Nook touch, inace B&N ne salju Nook kod nas :S

Link to comment
Share on other sites

Ali nema Touch van USA, kao ni Fire-a, tako da osim ako ne poručuješ na nekoga iz USA, možeš za sada da kupiš samo ovaj "sa dugmićima".

Nook inače mislim da nema MP3 plejer, nije možda baš mnogo bitna stvar, al' nije loše da imaš i neku laganu muziku dok čituckaš. Evo ja sinoć baš čekao društvo za film na Cinemaniji, zavalio se u one fotelje u SC-u, pustio muziku, uz'o da čitam novu kratku priču eminentnog mladog autora N.D.-a (ime poznato redakciji) i fino :)

Link to comment
Share on other sites

Ali nema Touch van USA, kao ni Fire-a, tako da osim ako ne poručuješ na nekoga iz USA, možeš za sada da kupiš samo ovaj "sa dugmićima".

Nook inače mislim da nema MP3 plejer, nije možda baš mnogo bitna stvar, al' nije loše da imaš i neku laganu muziku dok čituckaš. Evo ja sinoć baš čekao društvo za film na Cinemaniji, zavalio se u one fotelje u SC-u, pustio muziku, uz'o da čitam novu kratku priču eminentnog mladog autora N.D.-a (ime poznato redakciji) i fino :)

N.D. je svetski priznat autor, čak sam čuo da će uz svaki primerak "Ubrzane Smrti" prodat elektronski putem ići Kindle Fire potpuno besplatno!

Link to comment
Share on other sites

ja se nadam da ce e-readeri zaziveti jos masovnije, jer ako nista drugo opet ce ljudi citati knjige umesto da vise na FEJSU!

Otkako samo uzeo tablet kojim je citanje knjiga jako udobno, procitao sam ~ 20 knjiga, ponovo poceo da citam papirne knjige, mozak mi se siri!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nook inače mislim da nema MP3 plejer, nije možda baš mnogo bitna stvar, al' nije loše da imaš i neku laganu muziku dok čituckaš. Evo ja sinoć baš čekao društvo za film na Cinemaniji, zavalio se u one fotelje u SC-u, pustio muziku, uz'o da čitam novu kratku priču eminentnog mladog autora N.D.-a (ime poznato redakciji) i fino :)

Ima mp3 ne brini se, po nekim forumima sam citao da Nook vecinu PDFova moze da parsira tako da mozes da menjas font, margine, etc... ne moras da ga prebacujes u native format, dok neke moras da prebacis u native format da bi mogao da koristis te opcije.

Inace imaju sve isto od displaya preko ostalih stvari jedino sto kao Kindle ima bolju bateriju mada i to je pitanje, no svakako na vise mesta sam cuo da Nook bolje parsira PDF pa mi deluje kao mozda i bolja stvar od Kindle no videcu sta bude bilo :)

Ali nema Touch van USA, kao ni Fire-a, tako da osim ako ne poručuješ na nekoga iz USA, možeš za sada da kupiš samo ovaj "sa dugmićima".

Za ovo nisam znao, mega fail u USA necu sigurno u skorije vreme tako da cu morati ove sa dugmicima, bem ti EU...

Link to comment
Share on other sites

Ima mp3 ne brini se, po nekim forumima sam citao da Nook vecinu PDFova moze da parsira tako da mozes da menjas font, margine, etc... ne moras da ga prebacujes u native format, dok neke moras da prebacis u native format da bi mogao da koristis te opcije.

Onda sam nešto pomešao, možda nema browser za web? Znam da sam razmatrao obe opcije pošto sam mogao oba da kupim, i nook mi je bio bolji jer ima touch, ali sam se na kraju odlučio za Kindle, moguće zbog wikipedie odnosno browsera, mislim da je ondaK to. Za PDF-ove ne znam, ako ih samo prevučeš na kindle ispadaju loše (tj. kao slika) ako ih konvertuješ ispadaju ok.

Za ovo nisam znao, mega fail u USA necu sigurno u skorije vreme tako da cu morati ove sa dugmicima, bem ti EU...

Pa da, pisali smo već o tome, za sada su Kindle Touch i Fire samo za USA shipping.

Link to comment
Share on other sites

ja se nadam da ce e-readeri zaziveti jos masovnije, jer ako nista drugo opet ce ljudi citati knjige umesto da vise na FEJSU!

Otkako samo uzeo tablet kojim je citanje knjiga jako udobno, procitao sam ~ 20 knjiga, ponovo poceo da citam papirne knjige, mozak mi se siri!

Prosto ne verujem da će se to desiti, ako pogledamo najnovije e-book readere njihova glavna karakteristika je da ne samo možeš da čitaš knjige, već možeš i da visiš na FEJSU! :) Tako da će pre da bude obrnuto, zato su ovi Kindle i Nook sa e-inkom toliko troo.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kada naprave nešto što, pored čitanja knjiga, lepo prikazuje rss fidove i omogućava čitanje raznih članaka po internetu sa sve slikama u boji, a tekst prikazuje kao e-ink, napraviće savršen uređaj za mene :)

Link to comment
Share on other sites

kada naprave nešto što, pored čitanja knjiga, lepo prikazuje rss fidove i omogućava čitanje raznih članaka po internetu sa sve slikama u boji, a tekst prikazuje kao e-ink, napraviće savršen uređaj za mene :)

To je to. Samo je problem da oni dođu do optimalne funkcionalnosti u jednom uređaju a da u njemu ujedno ne bude gps multikopir/skener/fleshlight usled jurenja najšire baze korisnika.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

neki specijalan razlog ili? posto ga svi rivjuovi koje sam odgledao bas hvale.

a jos sam nesto procitao da treba uskoro da izadje update za android 3.2

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...