Jump to content

Помоћ за дипломски


Recommended Posts

  • 2 months later...

Е, богови су готови, урадио сам осам комада, због разних трипова нисам имао УОПШТЕ времена, последњих пар дана сам радио фазон две слике дневно, тако да се неки богови разликују стилски и квалитативно, али шта је ту је:)

Сликано је мојим геј апаратом, нисам имао времена ем пара за студио и фотографа, али то ћу свакако одрадити кад ми прође овај факс, рачунам за фазон две недеље да ћу имати профи фотке за принтање постера. Дакле, фотке су такве какве су, између осталог, геј апарат фиш ајује тако да ћете приметити да су неки богови мало скјуовани да би се сместили у правоугаони формат (рецимо Моранина брада).

Што се тиче дипломске изложбе, ако неко хоће да сврати, то је од 17. или 18. јула, па до 29. у музеју примењене, то је код оног парка код Паласа. Иначе, изложба је прегеј, нема места и јадни су, тако да ћу уместо осам уља на платну изложити дигитално свих осам богова на биједних 100х70цм, значи фазон један бог двајс сантима лол. Моооожда ми некако нагурају један оригинал да виси негде ко сиротан, али сумњам. Тако да то ко јебе у принципу.

На крају наравно шејмлес промоушн, ако је неко заинтересован за постере/слике, нек ме смара на ПМ или мејл... Слике су 70х50, постери ће нејтив бити 100х70 (слика је и на постеру 70х50, около је оквир, доле је име бога и тако то, окачићу како изгледају постери кад будем однео код фотографа).

И тако, фала на приједлозима ем праћењу топика и заинтересованости:)

Морана

moranamalo.jpg

moranadetalj-1.jpg

Весна

vesnamalo.jpg

vesnadetalj.jpg

Радгост

radgostmalo.jpg

radgostdetaljmalo.jpg

Велес

velesmalo.jpg

velesdetaljmalo.jpg

Световид

svetovidmalo.jpg

svetoviddetaljmalo.jpg

Сварог

svarogmalo.jpg

svarogdetaljmalo.jpg

Стрибог

stribogmalo.jpg

stribogdetaljmalo.jpg

Перун

perunmalo.jpg

perundetaljmalo.jpg

Овако ће то да буде на изложби:

pano1malo.jpg

pano2malo.jpg

Да, ставио сам дијаблов фонт [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Е да, то сам заборавио да кажем, ишао сам на тај фазон да нико не буде мица, не знам зашто, тако ми некако био трип, изгледа да сам успео лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

добар рад, брате Дуљо.

Весна је, по мени, испод нивоа, као и Стрибог. баш се види да није било времена. и Перун је испао мало јефтинији, а уопште се види недостатак детаља. мада, ради се о дипломском, јебига, битно је да си га зговнао. за своју душу ћеш, можда, једног дана, да направиш серију достојну једног умјетника.

и добро нам дошао назад?

:)

Е да, то сам заборавио да кажем, ишао сам на тај фазон да нико не буде мица, не знам зашто, тако ми некако био трип, изгледа да сам успео лол

успео си са свима, сем са Весном, али она јесте "мица".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Стрибог јесте испод свих, али Весна је заправо у апр мидл клас по квалитету:)

Е, кад би видео колика мица је Веснин темплејт, видео би колико јој је заправо смањена мицост:) Била је пролећна тинејџ кева мица фазон, па сам јој смарао очи и косу да буде мало хај клас бич, ал не превише, ипак је то Снаве:)

Довла, моје њушке заправо има на три места [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Стрибог јесте испод свих, али Весна је заправо у апр мидл клас по квалитету:)

Е, кад би видео колика мица је Веснин темплејт, видео би колико јој је заправо смањена мицост:) Била је пролећна тинејџ кева мица фазон, па сам јој смарао очи и косу да буде мало хај клас бич, ал не превише, ипак је то Снаве:)

Довла, моје њушке заправо има на три места [:D]

твоје њушке сам и нашао на 3 места.

:)

едит:

нисам мислио да је Весна по детаљима или изведби испод нивоа, већ стилски, баш делује као из буквара слика. мало си светло сјебао по њеној коси, мислим да је то пресудно.

мој фаворит је Радгост, без дилеме.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Тај рад:)

Бај д веј, што се тиче сликања за своју душу и ових богова, ту постоји једна јако готивна ствар, а то је да сам се левелово пар левела зато што сам моро да трчим:) Што се тога тиче, егстра сам задовољан јер ја сам нпр. Световида и Весну урадио оба у једном дану од нуле... А озбиљна слика се ради и по метар дана, тако да сам се ту нагрувао баш фино. Сигурно ћу ову тематику да фурам и за своју душу, дал пре, дал касније. Али озбиљније и онако натенане, нпр. композиција са неколико богова у међусобној интеракцији и са пејзажом, на великом формату и те форе...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

композиција са неколико богова у међусобној интеракцији и са пејзажом, на великом формату и те форе...

КУПЉЕНО!

:)

uzeo bih Svaroga i Moranu \o/

ти си заправо дете у души.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

твоје њушке сам и нашао на 3 места.

:)

едит:

нисам мислио да је Весна по детаљима или изведби испод нивоа, већ стилски, баш делује као из буквара слика. мало си светло сјебао по њеној коси, мислим да је то пресудно.

мој фаворит је Радгост, без дилеме.

Косу сам дрндао стојећи и напамет док сам сконтавао да ми је отишло пола боја, а да немам времена да купим:) Што је најјачи трип, та стрип коса се поправља једном тамном лазуром по левој половини косе, ал пошто сам Весну, ево баш јутрос завршавао, нисам имао живаца ни за шта. Њу заправо извлачи фаца која је фино одрађена, док су коса и хаљина налупетане, па сам хаљину покривао лишћем да то као добије неки трип...

Што се мене тиче, Радгост је одмах испод неприкосновене Моране, можда је некако комплетнији сликарски, али Морана ми има неки фетиш вајб који Радгост нема:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

и сад нешто гледам, зар твој Радгост није већ насликан у том положају (не као Радгост, већ као неки весељак)? УЖАСНО ми је позната та композиција, са ликом који се држи за шешир и блесаво се кези седећи наслоњен на зид.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Косу сам дрндао стојећи и напамет док сам сконтавао да ми је отишло пола боја, а да немам времена да купим:) Што је најјачи трип, та стрип коса се поправља једном тамном лазуром по левој половини косе, ал пошто сам Весну, ево баш јутрос завршавао, нисам имао живаца ни за шта. Њу заправо извлачи фаца која је фино одрађена, док су коса и хаљина налупетане, па сам хаљину покривао лишћем да то као добије неки трип...

Што се мене тиче, Радгост је одмах испод неприкосновене Моране, можда је некако комплетнији сликарски, али Морана ми има неки фетиш вајб који Радгост нема:)

Веснина фаца јесте океј. није лако сликати са светлом право у лице из полупрофила, ту иду честитке.

Морана је колд колд бич, надркао си је као Моргану ле Феј, није ни чудо што ови хормонци скакућу к'о керови око ње. лепа изведба, али ме не привлачи.

:)

Verovatno te podseća na, svima nama, dragog forumaša koji je veliki ljubitelj žestoke kapljice.

ахахахахахаха...

мислим да је Дуљов Радгост осликан негде у 19том веку, негде у З. Европи. не бих да се фрљам, али ми делује као дело неког од класика. сад ево претражујем, ускоро ћу га наћи.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Дуљо, која је четврта Световидова глава? :)

Нема, тајм рестрикшн, замисли да је иза прве! Или се претварај да је Триглав!

Ако је Радгост класик, онда је случајно (или архетипно?), пошто сам однео шешир и прслук код ортака и онда га смарао да седи и глуми пијаног сељу док сам ја махао рефлекторком и фотоапаратом, па сам онда од пар спонтаних изабрао једну композицијски готивну и то је то. Мада, кад кажете, сад и мене подсећа, можда неки Рјепин има нешто слично...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, Перун је намерно Тор:)

Бог громовник који витла чекићем је негде фазон из Пакистана или тако неке земље на ''ан'' (чак мислим да се звао Муњен, па смо ми покупили муњу од њих), онда је преко нас дошао до нордијаца, јелте. Који иначе Торов чекић зову Мјолнир, што му опет дође муња са глувим телефонима. Звучи лол, али заиста није неки јеретић фазон:) Мислим, и ми смо то покупили од неких још источнијих:)

Заправо су нордијци доста узели од нас, ми смо са запада узимали од Грка, али углавном са истока, док су нордијци баш узимали наш трип јер је био екстра компатибилан. И ту има доста трипова са Тором, не само какав је бог већ и шта је све радио (фајт са великом змијом рецимо, код нас је то фајт Перун вс Велес који се трансформисао у змију). Па онда паралела Дажбог-Один и тако...

Па сам тако намерно поТорио Перуна у инат:)

Морана је колд колд бич, надркао си је као Моргану ле Феј, није ни чудо што ови хормонци скакућу к'о керови око ње. лепа изведба, али ме не привлачи.

:)

Дерз мор ден џаст дет. Моранин темплејт (који је, ја мислим, најмање мењан да би био примерен тематици, просто није било потребе) је заправо риба коју пола људи поштује, а пола је се зента, а сви би је јебали страшно иако нема ни сисе ни дупе ни ноге. Притом, кад би кренула да левитира пет сантима изнад земље или да хода по плафону, мислим да ником то не би изгледало неприродно.

Тако да је тај вајб изгледа фино ушао у слику, што ме радује:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Verovatno te podseća na, svima nama, dragog forumaša koji je veliki ljubitelj žestoke kapljice.

Ima li IKO ko to nije pomislio umirem umirem od smeha :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...