Jump to content

HTC Mobilni


Dreadlord

Recommended Posts

Ne bih nešto da započinjem temu novu a vidim da dva velika haxora imaju HTC (Ivan i Mohi) pa ko velim da pitam.

Ortak uzeo HTC Evo 3D, pa sam hteo da mu pripomognem da namesti telefon tako da mu baterija traje što duže, pa ko velim da li bi neko mogao da me uputi, neki link, bilo šta?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uputi ga da proda taj EVO 3D, jer je telefon krš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ortak uzeo HTC Evo 3D, pa sam hteo da mu pripomognem da namesti telefon tako da mu baterija traje što duže, pa ko velim da li bi neko mogao da me uputi, neki link, bilo šta?

'naš kako, mimo instalacije nekog custom rom-a (kojeg ovaj ne može sam da uradi tako lako, posebno ako se nije time bavio) nema puno nekih saveta koje može da primeni da proba da produži trajanje baterije.

Recimo:

- Da smanji osvetljenje ekrana na što niže moguće i isključi automaCko podešavanje osvetljenja jer ono nekad može da namesti i na "najjače".

- Da isključi automatCku sinhronizaciju Google i ostalih naloga već da to radi "on demand" tj. da sam refreshuje s vremena na vreme.

- Da isključi GPS posebno zbog aplikacija kojima on nije neophodan ali vole da ga uključe.

- Da isključii wireless osim kad mu ne treba.

- Da isključi data prenos podataka osim kada mu ne treba.

- Da smanji idle ekrana kad ne radi telefonom (da se automatski isključi ekran nakon 5 sec a ne 30 sec od nekorišćenja)

- Da instalira neki od programa za podešavanje brzine procesora (npr setCPU) i tu stavi recimo da se snizi brzina procesora kad je ekran ugašen itd.

Treba imati na umu da sve ovo utiče na lagodno korišćenje telefona odnosno ume da smara (nemaš trenutni info kad ti neko pošalje mail ili osveži twitter (!)), ima tamniji ekran na kojem možda ne vidi sve kako bi trebalo itd itd. I dodajem da ovo neće ne znam kako uticati na produženje trajanja baterije. Uštedeće, ali ne treba da očekuje da odjednom sa 24h dobije 36h korišćenja zbog ovih "metoda" :)

Ali eto, to su neke osnove.

Link to comment
Share on other sites

ja ne vidim poentu sveg ovog drkanja koje laki opisuje. dobije se znatno manje udoban telefon, a baterija se svakako puni svako veče.

(laki, vidim da si i ti to isto napisao na kraju, pišem samo da bih istakao poentu)

- Da instalira neki od programa za podešavanje brzine procesora (npr setCPU) i tu stavi recimo da se snizi brzina procesora kad je ekran ugašen itd.

mislim da za ovo treba root

Link to comment
Share on other sites

(laki, vidim da si i ti to isto napisao na kraju, pišem samo da bih istakao poentu)

ovo zvuči kao da ja idem i pišem "to sam i ja isto rekao" ... možda to i radim! :)

fora je da se realno čovek mora navići na kratko trajanje baterije, ja nikad nisam, ali eto, Note je pomogao :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...