Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

https://drive.google.com/file/d/0B4D4uhAxHpAmdXFKUGJVOFY4X0k/edit?usp=sharing

Evo onaj n5 launcher kao... U principu može svaki telefonom sa nekim novijim google now apdejtom. Instalirao sam devojci na S2 i radi sasvim normalno :)

moar info: http://www.androidpolice.com/2013/11/13/how-to-try-the-google-experience-launcher-with-translucent-bars-and-google-now-once-you-get-your-kitkat-update-apk-download/

Mnogo bolja prica od onog Nova Launchera, do jaja skroz..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

da li je imao neko dodira sa n5? viidim da je kod nas u radnjama 16gb verzija dosla do 400 eur koliko u nemackoj kosta 32 gb verzija (kod njih je valjda 16gb oko 350 eur)

 

to je otprilike maximalna vrednost telefona kojeg bih nosio sa sobom, one ostale ludorije su mi presmesne a kako nas google voza sa androidom  ne bih da rizikujem da imam situaciju kao sa sadasnjim HTC One S koji vise nece dobijati update :| - mada je telefon odlican i ja sam zadovoljan sa njim

 

p.s. jel se meni cini ili su telefoni na ugovor kod nasih provajdera daleko nepovoljniji nego sto su bili pre godinu dve ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Proizvođač uzima android i "prerađuje" ga i pravi svoju distribuciju, tu on postaje odgovoran za svoju verziju androida.
A onda još i svaki provajder voli još za sebe da prepravi malo(ugasi wifi tethering) gde iako proizvođač izbaci novi verziju provajderi koče to još malo(ako uopšte i odrade)...
Nije google najbolji na svetu, ali svakako nije odgovoran za tuđe distribucije androida :D

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus ne dobija 4.4, on je izvan 18 meseci https://support.google.com/nexus/answer/3468085

 

 

Is Google releasing Android 4.4 as a system update for Galaxy Nexus?

No, Galaxy Nexus phones won’t be receiving the update for Android 4.4 (KitKat).

Why isn’t Galaxy Nexus receiving the update to Android 4.4?

Galaxy Nexus, which first launched two years ago, falls outside of the 18-month update window when Google and others traditionally update devices.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nije baš tema za to ali nema smisla otvarati novu.

drugarica koja radi u mts-u mi je rekla da postoji inicijativa da negde posle nove godine puste neograničen internet za određene pakete (slično onoj telenorovoj usluzi). ostaje da vidimo da li je to baronija ili ne :)

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da ti kazem, ali nije bas insajderska informacija :) Uveli su to http://www.mts.telekom.rs/index.php/vesti_detaljno/items/novine-u-postpaid-u.html pocinje od 1. decembra. 

 

Meni je realno to jedan motiv vise da predjem kod njih jer znam par ljudi koji su se dobrano zajebali kad su prekoracili net kvotu pa su im stigli pakleni racuni. Ovako si bar miran sto se toga tice, ne moram da pratim counter za megabajte. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

Obaveštavamo korisnike Mix Net i Mega Net tarifa da će od 1. decembra 2013. godine imati  neograničen pristup Internetu. Naime, korisnicima ovih tarifa biće omogućeno da, nakon potrošenih MB, odnosno GB iz pretplate, besplatno pristupaju Internetu  po smanjenoj brzini protoka do 64/32 Kb/s.

 

Ali ovo je još gora brzina od telenorove? Telenor valjda spusti na 256 a i sa tom možeš da se obrišeš samo pošto je sporo do zla boga, mogu da zamislim kako će da izgleda ovaj "neograničen" internet.

Link to comment
Share on other sites

Ali ovo je još gora brzina od telenorove? Telenor valjda spusti na 256 a i sa tom možeš da se obrišeš samo pošto je sporo do zla boga, mogu da zamislim kako će da izgleda ovaj "neograničen" internet.

 

Isto je:

Internet saobraćaj po maksimalnoj brzini prenosa važi samo za tekući mesec i ne prenosi se u naredne mesece. Ako potrošiš sav saobraćaj po maksimalnoj brzini prenosa, do kraja meseca internetu pristupaš brzinom do 64/32 kbps, bez dodatne naplate.

 

Edit: Meni je zapravo jedini benefit te opcije da ne mogu da se uneredim s racunom, surfovanje "manjom brzinom" je neupotrebljivo, osim mozda neki mail da procitas. 

 

A je l' ce to da bude primenjeno i na postojece ugovore ili cemo morati da opet potpisujemo?

 

Mislim da je najbolje proveriti s call centrom ili tako nesto, ja nisam na MTS-u pa ne mogu :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najbolje proveriti s call centrom ili tako nesto, ja nisam na MTS-u pa ne mogu :)

Uzimajuci u obzir njihovu strucnost, lepo cu se iznervirati cim se neka krestava javi :D

Edit :@baltamos jebiga,i ovako i onako potrosim sve megabajte svakog meseca :D

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Uzimajuci u obzir njihovu strucnost, lepo cu se iznervirati cim se neka krestava javi :D

Edit :@baltamos jebiga,i ovako i onako potrosim sve megabajte svakog meseca :D

generalno i ja, ali mi se jednom desilo da sam bio nesto duze u romingu, pa sam preneo skoro sve tada i onda trosim sve duplo :D

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

generalno i ja, ali mi se jednom desilo da sam bio nesto duze u romingu, pa sam preneo skoro sve tada i onda trosim sve duplo :D

Blago tebi, ja imam mozda 50ak Mb do kraja meseca, a u paketu imam 1.5Gb :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

najzad sam se rešio svog Samsung Galaxy S2 sa pokvarenim wifijem i sad sam malo zbunjen šta da uzmem umesto njega u nekom cenovnom rangu do maks 200€, a da bude sličnih funkcija kao S2. Oglasi i polovno mi nije u opticaju. Mislio sam u startu S3 Mini ali je.. mini, ne paše mi baš najlakše u ruke toliko iako je najbliže onome što tražim. Ovaj Moto G mi je zanimljiv ali činjenica da ga i dalje nema kod nas i da će koštati ko zna koliko kada dođe i da nema sd slot su mi dilbrejkeri u lošem smislu ali ima super ekran i odlične recenzije imajuću u vidu budžetske rezove. Malo buđavija kamera na njemu isto ne pomaže. Opet, HTC mi je oduvek bio zanimljiv, a u tom rangu cena ne vidim nešto privlačno, bolje od S3 Mini. Možda Desire 500 ali mi se nešto ekran ne sviđa. Svaka preporuka je dobrodošla. Inače, telefon korstim stvarno za sve, od telefoniranja, preko neta, igara, slikanja, muzike, gledanja videa i čitanja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

I ja prodah s2 :) Sutra treba da idem da uzmem novi tel, dvoumim se izmedju G2 i S4. Sta biste mi preporucili? (osim da se upucam i sl :P )

N5 :P

Salu na stranu, od ta dva bih se pre odlucio za G2 :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

g2 naravno - veci ekran i bolja baterija, daleko bolja baterija od n5 

 

 

najzad sam se rešio svog Samsung Galaxy S2 sa pokvarenim wifijem i sad sam malo zbunjen šta da uzmem umesto njega u nekom cenovnom rangu do maks 200€, a da bude sličnih funkcija kao S2. Oglasi i polovno mi nije u opticaju. Mislio sam u startu S3 Mini ali je.. mini, ne paše mi baš najlakše u ruke toliko iako je najbliže onome što tražim. Ovaj Moto G mi je zanimljiv ali činjenica da ga i dalje nema kod nas i da će koštati ko zna koliko kada dođe i da nema sd slot su mi dilbrejkeri u lošem smislu ali ima super ekran i odlične recenzije imajuću u vidu budžetske rezove. Malo buđavija kamera na njemu isto ne pomaže. Opet, HTC mi je oduvek bio zanimljiv, a u tom rangu cena ne vidim nešto privlačno, bolje od S3 Mini. Možda Desire 500 ali mi se nešto ekran ne sviđa. Svaka preporuka je dobrodošla. Inače, telefon korstim stvarno za sve, od telefoniranja, preko neta, igara, slikanja, muzike, gledanja videa i čitanja.

 

kada kazes 200 evra, mislis 200 evra plus ugovor ? ili ne

htc desire 500 sasvim korektan tel, ima sd karticu, displej na papiru mozda deluje da nije nesto, u realnom radu sasvim pristojno, on je oko 300 evrica, sa nesto boljim ekranom imas 601

 

ali realno ne znam zasto ti je dilbrejker sd kartica, kada vise od pola telefona ih nema (tek sada izlaze ponovo u vecem broju telefoni sa njima)... zasto ne nexus 4 ? tih 11-12 gb slobodnog ce ti biti malo samo ako imas malo dete koje ces da snimas videom :)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kada kazes 200 evra, mislis 200 evra plus ugovor ? ili ne

htc desire 500 sasvim korektan tel, ima sd karticu, displej na papiru mozda deluje da nije nesto, u realnom radu sasvim pristojno, on je oko 300 evrica, sa nesto boljim ekranom imas 601

 

ali realno ne znam zasto ti je dilbrejker sd kartica, kada vise od pola telefona ih nema (tek sada izlaze ponovo u vecem broju telefoni sa njima)... zasto ne nexus 4 ? tih 11-12 gb slobodnog ce ti biti malo samo ako imas malo dete koje ces da snimas videom :)

 

Da ovo sam i ja hteo da pitam, posto su telefoni koje je naveo 250-300 :) 

 

Jos jedan glas za Desire 500, ima ga drugarica, deluje skroz korektno. Nisam sad nesto zagledao displej, ali to mozes da vidis kod nekog od ovih operatera da proveris da li ti odgovara. Ovako je delovao skroz kul. S3/S4 mini varijante su po meni bullshit, onda ti je bolje da si ostao sa S2 :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...