Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Који узети од ових:

1. LG Optimus L5

2. Sony Xperia E

3. Samsung S6310 Galaxy Young

4. HTC Desire C

 

Или нека препорука за мобилни сличне цене или мало јаче, а да је баш бољи од наведених.

 

Напомена: ово је уз пакет, сличних цена тј доплате, те сам због тога навео ове моделе. Не пратим ово, нити сам претерано напаљен на исте... да не кажем - не подносим их. Не треба ми ништа специјално од апликација, нити да сад играм Battlefield 3 на томе, него оно - за нормалну употребу, неке класичне преко потребне апликације и то је то. Једино што би ми било интересантно је да има добар аудио излаз и све везано за то (капацитет, могућност проширења и сл)

 

Хвала унапред на савету.

 

пс. и да, преко телекома је онај бокс пакет, па ево шта имају сад у понуди: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-uredaji.html.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

sva četiri su govno

 

ne treba kupiti low-end ili midrange (u prevodu: govno) smart telefon jer će te posle inicijalnog perioda oduševljenosti sve više smarati i frustrirati što je spor, što je ekran sranje i što baterija traje pola sata, da bi ga na kraju koristio samo za razgovore i poruke, kao nokiju 3310.

 

kupi nexus 4 za keš a umesto ugovora na dve godine i telefona, uzmi u telekomu ugovor na godinu dana i prepolovljenu pretplatu. siguran sam da će te izaći jeftinije na duge staze.

 

edit: sad vidim da si planirao box da uzmeš. onda vidi koji od telefona koje ti nude najviše košta u oglasima, uzmi ga, prodaj i doplati za N4 :D

Link to comment
Share on other sites

Ма имам бокс од јануара, него нисма ништа узимао од телефона, а сад бих узео било шта, пошто имам неки фирмин дуал сим ал кинеско говно (рикнуо звучник након пар месеци... пре год дана).

Link to comment
Share on other sites

Па има ли шта иоле добро од "обичних" телефона да има добар аудио излаз и да може да му се набуџи картица са још додатне меморије? Јебе ми се за смарт телефоне.

 

пс. Ма нећу да дајем кеш за та срања, кажем - нисам напржен на мобилне, нити бих да седим у кафани и да буљим у екран. Још увек понешто и причам уживо са људима :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ма имам бокс од јануара, него нисма ништа узимао од телефона, а сад бих узео било шта, пошто имам неки фирмин дуал сим ал кинеско говно (рикнуо звучник након пар месеци... пре год дана).

uzmi lg l7 II dual sim verziju 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Који узети од ових:

1. LG Optimus L5

2. Sony Xperia E

3. Samsung S6310 Galaxy Young

4. HTC Desire C

 

Или нека препорука за мобилни сличне цене или мало јаче, а да је баш бољи од наведених.

 

Напомена: ово је уз пакет, сличних цена тј доплате, те сам због тога навео ове моделе. Не пратим ово, нити сам претерано напаљен на исте... да не кажем - не подносим их. Не треба ми ништа специјално од апликација, нити да сад играм Battlefield 3 на томе, него оно - за нормалну употребу, неке класичне преко потребне апликације и то је то. Једино што би ми било интересантно је да има добар аудио излаз и све везано за то (капацитет, могућност проширења и сл)

 

Хвала унапред на савету.

 

пс. и да, преко телекома је онај бокс пакет, па ево шта имају сад у понуди: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-uredaji.html.

 

Ovi telefoni koliko vidim su uz Box negde oko 6-8k dinara, po meni ti se to nikako ne isplati. Ako oces Android koji iole valja (kao onaj L7 II koji je neko pomenuo) racunaj da moras da das bar 200 e. Pritom u paketu nude stvarno mizeran popust da bi ti se isplatilo da se vezujes na taj nacin, jer ce ti usteda na telefonu biti tipa 5k dinara, sto je bas mizerija, bolje ovo sto Ivke rece da nekako iskombinujes da ti prepolove pretplatu jer nemas telefon na ugovoru. Ili ako ti nije frka da sacekas ako oko nove godine ili nesto budu imali neke promocije i popuste. 

 

Sa druge strane ako ti smartfon nije prioritet tu je uvek Nokia :) Ako oces sa qwerty tastataturom tu ti je Asha 302, ako oces obican onda 301. Nemoj samo uzeti Asha 300 iako izgleda najlepse ima touchscreen koji ti kurcu ne sluzi i desava se da se pokvari, a onda ne mozes da pristupas svim funkcijama, jednom poznaniku se to skoro desilo. Svi imaju mogucnost pustanja mp3 fajlova i prostor za memorijske kartice do 32GB sto bi trebalo da ti bude dovoljno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Asha 302

 

Бах таман сам мислио, ма ок, таман ово, кад:
 

It's hard to describe the Nokia Asha 302 audio output in a single word as its performances varied quite drastically in the two parts of our test.

With no resistance applied to its line-out (when used with an active external amplifier), the Nokia Asha 302 was one of the best performers we have ever seen. It could easily match both the scores and the volume levels of even Apple's iPhone and that should really tell you something.

The bad news is, there's severe degradation when headphones come into play. The frequency response gets severely distorted and loads of intermodulation distortion creeps in. Stereo crosstalk increases too, adding up to a pretty mediocre overall result. So whether or not the Asha 302 audio output would be good for you mostly depends on how you use your phone.

 

Да неко није имао овај модел, какав је звук? Тј има ли ове проблема или су га мало претерали са овим тестом?

Link to comment
Share on other sites

Ima moja keva, ali nikada nisam slusao muziku na slusalicama, probacu veceras pa javljam.

 

Edit: Uz ogradu da sam ja onaj koji nema nikakvih problema da gleda filmove sa zvukom sa 2.0 zvucnika :) Ali tu mi je i burazer pa cemo napraviti detaljniji test :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Само немој да пробаш са треш металом [:D]

 

у сваком случају, хвала и на препоруци и на тој провери. за сад ми је ово на врху листе... поготово што не морам да плаћам нешто претерано за то.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, koristio sam ovaj spisak pesama, tj malo skracen http://portable-speakers-review.toptenreviews.com/top-ten-songs-to-test-your-speakers.html

 

Dakle Eagles, GNR, AxelF, De Bisi, Queen, Beastie Boys. Test telefoni nisu bas bili reprezentativni jer su daleko razliciti po cenovnom rangu, ali su to HTC One, S4, Nokia E72 i Nokia 302. Prve test slusalice neke Hama in-ear od 700 dinara. Oseti se da 302 u odnosu na E72, a posebno na ova dva jaca ima dosta slabiji bas, ali ostalo deluje malo vise slicno. Druge test slusalice su Beats audio koje idu uz HTC One, ne znam koje su ali valjda moze da se nadje. Prvi zakljucak, HTC One je potpuno van konkurencije - ja ne slusam muziku na telefonu ali je zvuk ovde ono, na Eaglesima sam pomislio da sam na koncertu :) S4 je vrlo solidan, ali je zvuk slabiji i basovi su dosta slabiji nego na One, doduse dosta je cist. Nokia E72 je tu negde sa S4 samo sto zvuk nije bas tako cist. Nokia 302 je fakat najlosija, basovi su jako slabi, zvuk je generalno slabiji, ima malo i suma. Plus mi se desio jedan peh da je u jednom momentu preslusavanja pesama 302 potpuno zabola, zasto nemam pojma i da li je to inace neka boljka ali je pomoglo samo vadjenje baterije. 

 

E sad, opet kazem ja sam poredio babe i zabe jer su telefoni iz poprilicno razlicitih cenovnih rangova, ali je i razlika u zvuku primetna. Opet da napomenem da ja nisam bas neki sluhista, a sa druge strane opet ni ne znam sta je tebi reper za ok zvuk, mozda je najbolje da tipa poneses svoje sluske u neki Telenor ili Mts ako imaju izlozen taj telefon pa da probas da istestiras malo. Ili mozda u nekoj obicnoj radnji s telefonima, ne znam kakva vam je situacija tu s time... Generalno ne mogu da ga preporucim u smislu zvuka kad sam uporedio s ovim ostalima, ali i dalje mislim da je dobar telefon. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ako nista to je telefon koji ce osnovnu funkciju poziva i sms-a odradjivati odlicno, baterija ce trajati dugo, a kad ti dosadi uvek ga mozes dati nekom starijem ukucaninu jer su cifre na ekranu jako velike (doduse malo ih zbunjuje qwerty tastatura, ali se naviknu, pogotovu za sms), sto nikako ne bi mogao sa touch-screen androidom :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Који узети од ових:

1. LG Optimus L5

2. Sony Xperia E

3. Samsung S6310 Galaxy Young

4. HTC Desire C

 

Или нека препорука за мобилни сличне цене или мало јаче, а да је баш бољи од наведених.

 

Напомена: ово је уз пакет, сличних цена тј доплате, те сам због тога навео ове моделе. Не пратим ово, нити сам претерано напаљен на исте... да не кажем - не подносим их. Не треба ми ништа специјално од апликација, нити да сад играм Battlefield 3 на томе, него оно - за нормалну употребу, неке класичне преко потребне апликације и то је то. Једино што би ми било интересантно је да има добар аудио излаз и све везано за то (капацитет, могућност проширења и сл)

 

Хвала унапред на савету.

 

пс. и да, преко телекома је онај бокс пакет, па ево шта имају сад у понуди: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-uredaji.html.

 

 

L5.

Link to comment
Share on other sites

S dobrim sluskama je taj telefon sasvim ok, ali je ipak slabiji od skupljih modela, pa cak i od Nokie E72, samo je to bila moja poenta. Inace sam bio za vikend na onom idiotskom CeHa sajmu (trazim masinu za pranje sudova :) i kao stand s Nokia telefonima. Sve su dumb-fonovi i ja kao aj bas da pogledam sta tu ima za nekoga ko nece smartfon. Znaci ono je cemer i tuga - najbolje uradjen je ipak taj 302, a svi ostali su kao da su pravljeni za igracke za bebe. Potpuno mi je neverovatno da ne postoji razmisljanje da ima neka nisa trzista gde neko nece smartfon a da moze da kupi normalan i kvalitetan standardni mobilni telefon... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas koji imate N4 ne koristi nikakve futole folije i ostale djavole? Vec 6 meseci nosim ove fabricke i razmisljam da l' bi se grebao ako bih ih skinuo?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ne, ali sam citao da se staklo pozadi do jaja grebe, a ja planiram da ga prodam uskoro. Necu da mi se usere telefon koji sam cuvao pola godine i obori mi cenu ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...