Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

FON je nekada imao dobru IT reputaciju, sada je toliko loš da ja ne verujem čemu nas "uče" tamo i koliko samo otaljavaju čisto da bi odradili posao, čast izuzecima. Da ne pričam što je IT smer i dalje najbolji tamo, pa zamisli koliko je menadžment tek loš. Jedino gde se FON drži je što je ok povezan sa nekim firmama pa ako se iscimaš da zabodeš praksu možeš i da naučiš nešto, ali opet to nije znanje sa FON-a. A ne možeš tako da gledaš da li je neki faks težak ili ne, idi pitaj prosečnog studenta Singidunuma da li mu je teško, reći će ti "ma matori, svi misle kao Singi lak al' nakupi se tu!" ili dođe Marmen i priča ti o "medijski pismenim" ljudima. Studenti su lenji i apsolutno nezainteresovani, profesori isto, tako da je prosečan student u velikom kurcu, tek poneko odskoči jer se iscima sa strane ili ga iscima jedan od malobrojnih profesora koji pokušava da poboljša nastavu pa ga ubaci neki projekat ili mu sredi praksu/posao.

Nigde nisam ni rekao da ces nauciti bog zna sta korisno za dalji zivot, vec da to sto se uci nije svima lako i da se diploma ceni. Sad, sto je to poremecen sistem vrednosti je druga prica.

Link to comment
Share on other sites

SInoć mi je jedna cura rekla da sam ''isti kao svi'', da se ''razočarala u mene'' i da sam ''običan pijanac''. Ja stvarno sad ovako mamuran ne mogu da se setim (bio sam premrtav, jel te coolface-1.png) razloga za te jake reči, ali me ozbiljno potresaju, i ako inače ne hajem za tudje reči, jer je devojka stvarno ok. I sad ću morati da napišem jednu lepu i kulturnu poruku punu izvinjenja i opravdanja za dela kojih se ne sećam facepalm.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Vudu: Pa voleo bi da znam šta sam zasrao, koliko se sećam jesam bio naporan jako jer osim što sam bio prepijan bio sam bio nešto jako raspoložen, ali ključno je da mi se čini da nisam bio napadan, ostalo bi mi to u glavi. Moraću da joj se javim, jer ne volim da stvari ostanu nerazjašnjene, neću biti patetičan naravno, ali ne mogu ni ostavim da me kopka to, a po najmanje neću da se napravim lud.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...