Jump to content

Koji miš


voodoo_

Recommended Posts

Ако идеш курсором рецимо с лева на десно и притом ти курсор оде два пиксела горе, па два доле, па један горе, па два доле, па три горе, без корекције ће то бити тако. Са корекцијом ћеш направити потпуно праволинијско кретање. У преводу, ако играш неки фпс и оћеш да ме упуцаш, а ја сам педесет пиксела десно и три пиксела доле, промашићеш ме. Код абисуса су то избацили, тј. може да се искључи, а код тог старијег разера за сиромашне није могло. Што је смор, пошто абисус није само наследник, већ је свеукупно бољи миш, тако да је и скупљи.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Јел можеш мало да елаборираш то за неудобност? Пошто мени разери делују као оно што би мени одговарало (мало, танко, лагано, уско). Почињем да се нервирам око овог мх518. :(

Гледао сам тај разеров, ал јебига, натего сам се максимално и за ове паре, а то је више него дупло скупље.

Pazi, ja sam oduvek furao logitechove proizvode - od dual optika (koji mi je i dalje na samom vrhu miševa koje sam koristio), preko mx500, mx518 (igraonica), mx1000 ...

Prosto sam navikao na takve miševe, malo teže i tako specifičnog oblika, prelazak na mnogo tanjeg Razera mi je bio jako težak.

Mnogo više vučem dlan po podlozi, recimo, nego kod MXeva, što zna da bude jako zajebano ako radim nešto duže vreme.

To sve zavisi od osobe do osobe, naravno.

Uostalom, ako oćeš da vidiš kako leži - dogovorićemo se pa ću ti doneti ovaj da probaš na dan - dva.

Link to comment
Share on other sites

Нисмо, него цео живот користим миша на један начин, још од амиге, овај миш је једноставно дупло већи и дупло тежи од свих које сам до сад имао. Не може да се користи на исти начин, просто, тако је, никакав рахитис.

Ok pazi ja imam veliku saku pa sam mozda lopov i to, a ti debeljko ali brate ja mx518 isto pomeram sa palcem i malim ili nekad malim i domalim prstom, ne dodirujem ga sakom ako ne zelim ali mi ne smeta ni da naslonim ruku na njega. Ja imam problem sa wireless misevima recimo jer imaju baterije u sebi i oni su zaista preteski, mx518 nije.

Gledam sad u misa u ruci i ono moze kamion izmedju ruke i misa da stane, a da ga drzis normalno. Ne teraj me da slikam.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Брате кад кренеш тако... Добро, лажем, платили ме непријатељи.

Кажем ти српски, прошли миш, неки лол, био је скоро дупло лакши од овог, а онај пре је био типа 30% лакши од тог прошлог. А сви пре тог су били тако негде. Тако да је мени ово огроман скок, али баш огроман. Даље, могу и ја да сликам, не знам шта хоћеш да постигнеш, можда једноставно другачије држиш миша од мене. Исто важи и за дужину/висину. Ево, бар је 1.5 пута већи од старог, а тај стари ми је био ЕКСТРА гломазан и једва сам се навикао. Ово ти причам чињенице, не знам шта ми причаш кад је просто математички јасно да ми је фрка са овим мишем, или било коме ко користи миша на тај начин/имао је такве мишеве.

Кад смо код сликања, ево, ако ми длан не додирује миша, не могу без једења гована да дохватим оно плус дугме, ни ону стрелицу даљу, а скрол могу, али не тамо где је предвиђено (осим ако не положим прст, а то ми је смрт, не умем ништа, ја сам навикао да све стискам као на гитари, под правим углом отприлике). Глуп ти је тај трип са рахитисом, зато сам коментарисао, није да ја НЕ МОГУ да померам миша или НЕ МОГУ да намештам руку у разне модове, али брате, не могу да се смарам с тим, дркам мишеве исто већ дваес година, нема шансе. Тако да није рахитис, већ навика. И нигде нисам рекао да је лош миш већ да није за ликове који га тако користе. Што се тиче померања и дизања са подлоге, опет не разумеш, то је релативан појам, претходни мишеви су ми остајали у руци кад их подигнем без икаквог стиска (запну прсти сами), за овај морам да применим стисак, колки-толки - у сваком случају бесконачно већи него пре, јер га раније није ни било. И наравно да ми то представља проблем, не зато што немам снаге да подигнем сто грама, већ зато што сам радио са мишевима од дваес грама и рука ми је ко дрво и не могу да погодим иконицу на десктопу, а камоли лика у игрици. И то је све логично, не знам шта хоћеш да докажеш.

ali brate ja mx518 isto pomeram sa palcem i malim ili nekad malim i domalim prstom, ne dodirujem ga sakom ako ne zelim

Па и ја исто тако. Није то мени немогуће јеботе, него треба другачије да се истрипујем да бих померао емикса у односу на мишеве који ми одговарају, што аутоматски доводи до умећа руковања мишем у стилу Вука Драшковића. Дакле, ја МОГУ да урадим све то, али мој перформанс се граниши са новорођенчетовим, што због тога што ми је незгодно, што због коришћења петсто посто мозга на ''ајмо сад лево пет сантима полааако, јао не, претеро сам'' ствари. Наравно, не буквално, ево већ играм WoT скоро нормално (уз бржи замор додуше), али нешто квејколико нећу моћи никад.

Gledam sad u misa u ruci i ono moze kamion izmedju ruke i misa da stane, a da ga drzis normalno. Ne teraj me da slikam.

Брате мили царе, можда моје нормално није исто што и твоје нормално. Ето, ако ти је то кул, рецимо да га ја не држим нормално, већ више у канџастом фазону (да су ми дужи нокти, ударао бих њима главне тастере, онај ко држи неканџасто, не би ударао никад ноктом, ма колики да су му нокти). Ето, нек буде да сам болид који држи миша на начин који изазива подсмех, али то је тако и нисам једини, већ је то цела једна ''струја'' корисника. А ти све хоћеш да убациш у неки трип да си у праву, чак и код овако бналних ствари. Зеза ме фон кад га качим на комп, ал ето, нек ми умре мајка ако могу да рукујем нормално са овим мишем, а да га не додирујем дланом.

129476592555G6A4.jpg

Ево, нпр, овај лик не ослања руку на миша и савија мало прсте, али ја савијам доста више од њега, тако да бих ја овај исти миш са слике, морао да примакнем ка длану у односу на лика са слике, да бих стискао тастере на истом месту. Овај миш са слике је прилично мали, а мени ни код њега не би пролазио камион, мада би био у безбедној зони:)

Нисмо исти човече, чак и да су нам исте шаке, а вероватно нису, вероватно би ти могао да рукујеш овим мишем, а ја тешко, због начина, не зато што је неко од нас болид. ал добро, свеједно...

Рецимо, ја певам од среће са оним лап топ мишевима, али они су чак и мени мали (мало, али довољно) и још важније, дебилни су, нису за озбиљније ствари.

dulio, a neku glatku podlogu da uzmeš ?

neće olakšati miš, ali ja imam fnatic ss podlogu koja je relativno glatka i bas ga lako pomeram.

igram se na sp podlozi, koja je plastična i na njoj leti.

Немам подлогу и миш лети ко блесав, није то трип. Он клизи, али је тежак, нема везе то једно с другим, има са подизањем.

дисклејмер за Мохија: МЕНИ је тежак у смислу да нисам навикао, не да ми је тежак у апсолутном смислу и да сам звао комшију да ми помогне да донесем гајби.

Иначе, морам да похвалим миша због ергономије (за оне из другог табора држања миша:) ), преготивне површине по којој не остављаш лол срања са знојавих прстију и која не клизи и ненормалне прецизности. Точкић се мало више не да и мало се дерња, то једино имам објективно да замерим, све остало је због мог мода за mouse usage:)

Око чега ја све вотујем кад сам нервозан бог те јебо...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa duletom (to jeste sa jednim od njegovih ranijih manjih postova na ovoj strani, ove wot-ove naravno da nisam citao)

Uvek me je fascinirala opcinjenost ljudi sa misevima mx serije, koja mi licno nikada nije odgovarala (sem mx310, koji je odlican iz razloga koji su kasnije navesti). Dakle mx518 sam koristio 2x i ne lezi mi nikako...

Dakle mis koji je meni najvise odgovarao kosta 15e i po meni predstavlja perfekciju... malen je, NEMA "OBLIK" <--- ! i veoma je lagan.

1094621m.jpg

nazalost od kada mi se pokvario nikada nisam kupio isti (ne znam ni sam zasto, kupicu ga uskoro) a trajao mi je dosta dugo...

Sada imam a4tech x7 koji je malo skuplji ali mi je totalno ok.

Link to comment
Share on other sites

Брате, отишо ми пост, издрко сам неки макро на тастатури лол

Углавном, ортак је узео емикса по пуној цени, а ја сам пазарио абисуса. Мало сам се зезнуо јер сам пазарио неку специјалну мирор варијанту што сам извалио кад сам већ инсталирао све (добар дан клизање и знојење), али ме боли курац, не могу више да се смарам. Елем, миш је ФАНТАСТИЧАН за мој трип. Не знам колико ће да траје, ал реално, нек траје пола године и срећан сам јер је ово рај за коришћење:)

Могао би да буде за нијансу мањи, али дугмићи су кликабилни преко факинг половине миша, тако да оно, нема зиме. Точкић је БРУКА и средњи клик је БРУКА. Једино то што сам узео ту специјалну варијанту и што нисам пазарио салмосу која је јефтинија и још мања. Плашио сам се аутокорекције на салмоси, ал сам извалио да то има и ем икс, а није ми сметало. Иначе, како то гледате, отворите пејнт, и вучете што равније хоризонталне линије. Ако вам испада права линија, имате аутокорекцију, ако испада брдовито говно, немате. Ово је трип јер већина људи мисли да има неки супер скил за померање миша по хоризонтали, међутим, гомила мишева једноставно има ту аутокорекцију.

Елем, нисам знао да постоји и нека разерова класификација држања миша (изгледа да му ја дођем fingertip лик, тј. нешто између тога и claw tripa, aли ипак fingertip јер никад не дижем шаку са стола и никад ми миш не дотиче, корен прста, длан или корен шаке), што је кул јер имају разне мишеве за разне ликове.

http://www.razerzone.com/mouseguide/html/fingertipgrip.php

Me happy panda!

Скоро да желим да ми се овај сјебе брзо, а да у међувремену изађе неки разеров миш од петсто евра који има три дугмета и израђен је од не знам ни ја ког НАСА срања које нема тежину, па да продам своје тијело и набавим тај!

Иначе, да се разумемо, користио сам оба данас и емикс је трипут квалитетнији, то се види одмах и дупло бољи и издржљивији. Абисус скаче ко Иван Педросо на свему што није скроз црно.

Али јебига, да постоји неки ем икс у оваквом тијелу, одмах бих га пазарио. Значи, ви palm и ви claw ликови, не гледајте даље од ем икса, претпостављам да неки разеров тог квалитета кошта сто јура, ако уопште и постоји.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ladno postoji klasifikacija drzanja misa :D I ja sam nesto izmedju fingertipa i claw-a (vise fingertip) i opet mi mx odlicno lezi. Doduse inteli 1.1 mi je bio savrsen, bas zato sto je nesto laksi, ali se sjebo brzo pa sam se vratio na mx-a

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Није ми се свидео нешто, иначе, наравно да нисам искулирао твој добронамерни пост!

Наравно, кад куцаш абисуса у гугл, излазе само ривјуови, а кад га узмеш и у фазону си ''брате, на чему овај миш пичи како треба'' и одеш на гугл и куцач конкретније, изађе ти милион ''ЛОЛ АБИСУС НЕ РАДИ НИ НА ЧЕМУ'' фајндова:)

Изгледа да ради само на тврдим подлогама, а иначе ради само на подлогама лол. Код мене на столу скакуће хоризонтално, а вертикално не (јер је дрво тако сечено). Успео сам да нађем неки guitar world часопис и на њему не скакуће уопште јер је на корицама текстура од неког појачала, ваљда му прија тај црно-бело трип. Ал зато хвата подлогу на сантиметар висине, ко дебил.

Морам сад да гуглам годинама не бих ли нашао подлогу на којој ради.

Јеботе, где је оно време кад су сви мишеви били 200 кинти, сви су радили на свему и сви су били мали!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Чуо сам да се људи ложе на дотичне производе, али не знам да ли је то исто ко и са Разером, који је фенси и до јаја, али није дурабле и размажен је.

Најбоље ти је да гуглаш неки производ и тражиш топике на форумима, а не званичне рецензије и те ствари (пошто они узму па се играју сат времена, што је го курац, а и имају један примерак, који је можда изненађујуће добар - или лош).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jedini mis koji je izasao iz razera a da valja (tehnicki) je diamondback. jes da je malo retardirana ergonomija al brate dragi, kupio sam ga 2005. eno ga i dan danas radi sav ofucan, bez klizaca, prljav ko pravi pacov :) mislim da se kolje sa Intelijem po pitanju kvaliteta senzora.

PS. je li neko overio Microsoft Comfort Mouse 6000 ? ergonomija ista kao 3.0 samo mi izgleda nekako gotivnije mada ko zna... a i cena mu je smesna 29$

Link to comment
Share on other sites

@ voodoo_

nadji logitech-ov RX1000, to je bas ono sto ti trazis

- duguljast

- laser

- dole ravna povrsina

- jeftin

edit: sad tek vidim da si vec uzeo ^^

Edited by WuDu

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Чуо сам да се људи ложе на дотичне производе, али не знам да ли је то исто ко и са Разером, који је фенси и до јаја, али није дурабле и размажен је.

Најбоље ти је да гуглаш неки производ и тражиш топике на форумима, а не званичне рецензије и те ствари (пошто они узму па се играју сат времена, што је го курац, а и имају један примерак, који је можда изненађујуће добар - или лош).

Ja sam prvo uzeo deathadder koji je crko posle 2 godine od prilike otisao levi klik, takodje imam Razer Salmosa koji je vrhunski, mozda si dulio trebao da uzmes Salmosu sto se tice podloge ja koristim platnenu podlogu i na njoj radi vrhunski kapiram da ako uzmes neku platnenu razerovogu podlogu bice jos bolje tipa Razer Goliathus to sam uzeo ortaku kod njega vrhunski sljaka sa salmosom. :)

Link to comment
Share on other sites

ja imam logitech g3 vec godinama i bolje mi lezhi u ruci nego bilo shta drugo shto sam probao, a probao sam dosta

mislim da stvarno zavisi od ukusa (ruke)

делују као оно што би мени одговарало (мало, танко, лагано, уско).

chini mi se kao da sam ja mushkarac za tebe XE XE!!!!!

Al ste vi rahiticni kad vam smeta mx518 pa to je strasno.

svi su gori od tebe u svemu

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Za razer serete previse, ako mene pitate. Prvo na svakom misu ili njihovom proizvodu imate garanciju 2-5 godina zavisi. Ste se garancije tice ako slucajno nesto crkne ne idete tamo gde ste ga kupili nego kod generalnog uvoznika razer.rs i oni sve srede bez problema. Sto se tice opreme da je precenjena to nije uopste tacno (bar sto se tice naseg trzista). Pogledajte malo po radnjama kod nas od opreme sto meze da se kupi su logitech, razer, microsoft (gamer program nema) a i ako ga ima to su toliko napucane cene da je to strasno. Lik je ovde prodavao tastaturu neku microsoft za neke jako velike pare., ss i to bi bilo to otprilike. Eto vi pricate razer se kvari. Ja znam brdo ljudi koji se igraju na tim misevima i ni jedan se nije pokvario. I ti ljudi se bas igraju full time. A na primer ne znam ni jednog coveka koji je dao mrtvih 10k za xai i da mu je radio vise od 3 meseca. Sto se tice cena i kvaliteta pogledajte malo gaming tastature sve su sa membranom i kostaju od 5k pa na gore. A trenutno na nasem trzistu je bestbuy za 10k mehanicka razer koja eto ako mu se pokvari ja cu licno da mu kupim novu. Ovde masa ljudi prica nesto o misevima podlogama.... a nema pojma o cemu prica. Pogotovo ovi sto igraju counter. Do juce su se kleli u inteli3.0 i 1.1 a sada uzimaju tu neki xai od 1000000000 dpi koji ako nije sto potpuno ravan igra kursor po ekranu, ako nije podloga plasticna tacnije ako je platnena i malo je prljava onda mu to opet smeta i ne radi kako treba. E sada zasto se ljudi koji igraju cs kunu u intelija zato sto taj mis ima 400 dpi i u rezoluciji u kojoj oni igraju max 800x600 bolji im em netreba em bi se jako gubio. Znaci ako zelite mis a ne igrate cs zaobidjite i inteli 3.0 i inteli1.0. Laser miseve opet zaobiddjite tesko su sranje i za igrice su beskorisni. Svi pljujete po a4 misevima pola vas da se ta optika stavi u neki nadrkani mis ok ne znam ni ja koliko para ne bi videli razliku. Po meni u cenovni rang od 2k su najbolji a4 misevi jbg crknu ce nsto sigurno posle dve godine konstantnog igranja. To je najverovatnije klik posto svaki mis pa i onaj od 10k ima odredjeno koliko moze klikova da izdrzi sve je to oprema koja se haba i u jednom trenutku prestaje da radi.

poz

Link to comment
Share on other sites

Nazalost je to najvece govno od tastature koju je razer napravio. A kosta boga oca. Ali ko hoce da odvoji pare mehanicka njihova nema bolje na nasem trzistu provereno. A na primer g17 i ostale tastature su u tom cenovnom rangu a sve su sa membranom i ne mogu da stanu ni blizu ovoj. Setio sam se jos necega. Neko je ovde pomenuo da se razer probio marketingom etc. Pa koja kompanija nije...... A secam se i tamo sta ja znam oko 2000 god. mislim da je obi imao razera boomslang prvi kuglicni sa 600dpi ako se ne varam. Znam da je imao ona podesavanja na sebi i bio je jako dobar mis bar za q3 a tada jos nisu bili poznati toliko. Bio je mnogo bolji od nasih microsoft sa kuglicom.

Link to comment
Share on other sites

Chak iako Mambu, Deathaddera i Orochija ne silujem svaki dan kao neki, Abyssusa na poslu koristim minimum 10-12 sati dnevno i to non-stop kliktanje. Treba samo biti normalan i ne pritiskati dugmice kao sivonja :tf:

Meni su Razer mishevi zakon, omogucavaju mi da mnogo manje pomeram ruku dok radim.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...