Jump to content

Koji miš


voodoo_

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zar nije pet godina?

ja sam imao mx400, to je neki laserski otprilike tog oblika, i pokvario mu se taster tri i po godine po kupovini. imao je pet godina garancije i dobio sam novi mx518. sjajan miš stvarno.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja takav beli, ok je ali podloga dole nije skroz ravna nego imaju one "stope" koje predstavljaju magnet za štroku.

al si ti neki pedantni :D ja tu stroku ne osecam prilikom koriscenja :D ne koci mis i sl :) a kad se nagomila dovoljno mozda i sama otpadne :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Споменуо сам и њих исто као инфериорну фирму у односу на MS и Logitech. С тим да сам се фокусирао на Рејзер, фирму коју бих највише избегавао. Ајде да сам пуниша па да ме боли патка ако рикне нешто после месец дана, али много пара а ризик велики па сам увек за проверене варијанте, фирме које су искусније и са бољом технологијом израде.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam shta vi radite sa Razer mishevima, ali svih 4 komada koje imam u arsenalu rade odlichno - od Abyssus-a, preko Orochija i Deathaddera, pa do Mambe.

pa ti si jedan, ovde je bilo 5 likova na forumu kojima je deathadder prs'o posle 6 meseci.. naprimer meni su 2 deathaddera otishla (levi klik), prvi koji sam kupio i drugi koji sam dobio na garanciju a ja i nisam neki gamer vishe.. ponekad quake i to je to.. sa druge strange, logitech g3 me odlichno sluzhi vec preko godinu dana da ga ne ureknem :)

Link to comment
Share on other sites

A4 Tech X7 (tipa X-710) meni deluje idealno za te pare, dobro šljaka, stvarno je ok. Ne znam sad to oko oblika nisam najbolje razumeo šta hoćeš vudsi tačno, ali ako ti je ovo ok:

389_5243_2.jpg

tj. nije ciglasto, onda je to i preporuka.

Ja rabim jedan već mislim dve godine, ne fali mu ništa, a imamo i u redakciji par komada koji šljakaju "kao prvog dana".

Imam ga i ja, ovo je 10-15€ jeftinija verzija MX518.

Ima par problema:

  • promena rezolucije radi isključivo od veće ka manjoj - ako hoćeš blago da povećaš rezoluciju moraš sedam puta da klikneš taster
  • softver za dodatne tastere nije kompatibilan sa solidnim brojem igara - u nekima ih uopšte ne detektuje, u drugima ih preklapa sa drugim tasterima
  • kabl je tanak, što nije problem ako je statičan komp i ne divljaš

S obzirom na cenu i dalje sam zadovoljan, ali bih u ovom momentu dodao tih desetak evrai kupio MX518

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uзео сам емикса из простог разлога што не постоји бољи миш за те паре и оно, квалитет је омг, ал зато, брате, требаће ми сигурно метар дана да почнем да га користим боље од бабе са Бесне Кобиле која нема телевизор и којој је граната отфикарила три прста на десној руци док је видала рањенике на Церу. Знао сам да ће тако да буде, али ипак сам се одлучио да га пазарим јер нисам имао среће са мишевима последњих пар година. Вероватно већи проценат људи готиви овакве габарите и дизајн, чим је овај миш толико популаран, али ја једноставно морам да укључим сто посто мозга да бих било шта урадио с њим. :) Не могу да се снађем са животом кад ми миш додирује длан и кад померим корен шаке у односу на сто, што је јако тешко избећи са овим мишем. Исто тако ми је претежак јер сам навикао да дижем миша са подлоге тако што дигнем руку овлаш држећи миша малим прстом и палцем, лагани мишеви ме испоштују, овај често остане доле или падне усред покрета јер га не држим довољно јако. Не знам што је толико тежак, ја сам имао лаганог, па сам купио тежег, па још тежег после тог, а овај је типа 70% тежи од овог последњег, ват, мислим, јел то намерно тако или има неке тешке компоненте или шта? Мораћу да измислим неки спајдермен приступ који ће, неминовно, довести до петнаест артритиса. :)

Ипак, кад постанем господар света, узећу неки Разер и кад се сјебе, узећу нови и тако сваког месеца, сад немам паре за то... Овај миш, по свој прилици, траје 5+ година, што ми је и био циљ, па кад улете неке паре, могу да ставим неки угодан, а неквалитетан, па кад он цркне, опет прикачим овај и тако даље. :)

Значи, они који се проналазе у мом опису руковања мишем, не бих им препоручио овог мишоњу, осим ако нису у мом фазону (дај нешто што траје и добро је, боли ме курац, а у међувремену ћу да проналазим себе без бојазни од немања миша).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не могу да се снађем са животом кад ми миш додирује длан и кад померим корен шаке у односу на сто

Ja ovo ne mogu da prevaziđem, ako se miš ne podaje manipulaciji palcem i malim/domalim prstom dok ruka bleji na stolu to je to, enter ćeva i kale mod 95% moždanog napora ode na pomeranje ruke onih 5% gleda u ekran i ne kapira šta se dešava...

nek ti je sa srećom :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Јебига, Риста ме је набадао са тим мишем, у фазону ''који си болид, цркавају ти мишеви, види мене лол'', Риста Михајло ме је исто набадао, Крле ме је набадао, нет ме је набадао и ја узео на крају. Знао сам да ће ме то јебати, признајем, мислио сам да ће мање, ал добро, шта је, ту је. У сваком случају циљам неког Разера за пар месеци, а ово ће да врши намењену му функцију светог чувара сигурности мишје функционалности у мом дому, те верног ускока кад се танани Разер буде сјебао.

Иначе, баш тај рад, кева и ћале мод, ево, идем по нету петнаест минута, осећам се ко да сам пеглао правосудни. :)

едит:

Ово ће бити теже него што сам мислио, покушао сам да се играм и боли ме рука после десет минута. :(

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja furam Razer Lachesis vec ~3 godine, možda i više.

Maksimalno sam zadovoljan mišem. Padao je milion puta, prosipano je po njemu, ma šta mu se sve nije desilo (malo dete u kući + veliki kreten, aka ja), al' evo, ni da štucne.

Pritom, miš se koristi intenzivno, u proseku 7 sati dnevno, ništa mu još nije crklo.

Pu, da ne ureknem.

Međutim, miš nije najudobniji, to je zaista jedina boljka.

Link to comment
Share on other sites

Јел можеш мало да елаборираш то за неудобност? Пошто мени разери делују као оно што би мени одговарало (мало, танко, лагано, уско). Почињем да се нервирам око овог мх518. :(

Гледао сам тај разеров, ал јебига, натего сам се максимално и за ове паре, а то је више него дупло скупље.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Al ste vi rahiticni kad vam smeta mx518 pa to je strasno.

Нисмо, него цео живот користим миша на један начин, још од амиге, овај миш је једноставно дупло већи и дупло тежи од свих које сам до сад имао. Не може да се користи на исти начин, просто, тако је, никакав рахитис.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Претпостављам да су такви и остали разери? Пошто их има за дупло мање (рецимо онај abyssus). Не интересује ме ништа осим левог и десног дугмета и скрол точкића са средњим дугметом. За онај још јефтинији од абисуса сам прочитао да не може да се искључи она корекција правца, што је сулудо.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...