Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Taj fazon ... nemam pojma, mi kad smo jedne godine išli u Ženevu susrela nas neka žena u kolima i pošto smo imali BG table kao "Pozdravite mi Beograd!" i mi kao "haha, kul" i ona čim je "osetila" da nismo baš sigurni gde smo bila je na fazon "jel treba neka pomoć, šta, kako" i onda nas je vodala da nam nađe hotel i tako to. Tako da eto :)

Link to comment
Share on other sites

evo shesta godina, i mislim da mogu da kazem rech dve na tu temu.

moj krug drushtva u startu su chinili mahom amerikanci. dok sam recimo od druge godine postao okruzen srbima, i tako ostao, i gde god da sam pokusavam da budem sa nasima. jbg to je moja odluka.

sad, kad pogledam iza sebe na neke stvari, nije lako generalizovati stvari. ima tu mnogo dobrih ljudi. ali kada bih morao da dam ocenu i savet nekome ko odlazi, mislim da treba da bude sa nasima, jer ipak je mentalitet mentalitet, i navike, i jezik itd. pak sa druge strane ne treba se previse oslanjati na nase ljude ukoliko vam treba nesto.

ovo govorim ne samo iz mog licnog primera vec i ljudi u mom okruzenju.

neko je pomenuo kako se to razlikuje od drugih zajednica. pa jednostavno druge zajednice (tipa shiptari, bosanci itd) ce pre staviti svoje dupe da nekom svom sunarodniku (ne mora da bude neki rod) iscimaju stan/posao ili nesto, nego shto bi neki nash chovek za vas to uradio.

zashto je to ne znam i ako je neko raspolozen za neku filozofsku diskusiju za ovaj fenomen moze da proba da mi objasni :)

moja je odluka takva da moj krug drustva budu nasi ljudi, i mislim da je tako ispravno, ali kad dodje stani-pani, pre ce amer koji te gotivi da se iscima nego nash chovek.

edit: shto se tiche patriotizma, istina je. formi kralj seljanije od kad je otishao u usa.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, slabo kontaktiram sa nashim ljudima ovde, uglavnom zbog toga shto 99% nashih u Rusiji radi u gradjevinarstvu, a ja nemam skoro nikakvih dodirnih tachaka sa dotichnom privrednom granom.

A shto se nashe ambasade ovde tiche, to je tek smejurija - kada sam imao neku frku sa ruskim prebivalishtem, poslali su me u rusko ministarstvo stranih poslova i napisali mi adresu na srpskom i latinicom - da ne znam Moskvu i ruski jezik, verovatno bi zavrshio negde kao kloshar na zeleznichkoj stanici...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Moj cimer je ok lik. Iz Zrenjanina je. Zajedno se snalazimo i pomazemo medjusobno kad god je moguce. Inace sto se novih utisaka tice. Ovi pocetni utisci su malo izbledeli, i to sto svi iz ekipe u sobama imaju tridesetoincne monitor i po dva Xbox-a, 3 Laptopa, 4-5 Ipoda, Ipada i ostalih elektronskih drangulija, a ja od tehnike u sobi imam samsung c200 koji stoji u fioci jer je neupotrebljiv, mi vise i ne pretstavlja problem. Ukapirao sam da ne moras biti preterano bogat za takve neke stvari kao kod nas. Inace mnogo mi ide na kurac sto apsolutno svi non stop salju sms-ove. Niko ne telefonira normalo samo se "textinguju" i jako me iznervira kad pricam sa nekim a on izvadi telefon i krene da kuca poruku a gistro me slusa sta pricam. Pocinju da me nerviraju redneck rumeni brdjani jer pricaju retardirano i isto tako se oblace a u ovom kraju ih ima dosta. Juce sam lolovao jako kada su dosle 3-4 devojke iz kosarkaske ekipe dok smo pikali Xbox i pitale nas ocemo da igramo hide and seek. Jel moguce da im je to zanimljivo sa 20 godina? Inace u ekipi su sve nadprosecne atlete. Crnac iz Londona je 185cm i opusteno radi windmil i kucanje kroz noge. Drugi crnja plej je verovatno najbrzi igrac sa kojim sam trenirao. Od visokih tu smo nas cetvorica. Ja sam najvisi ali ne i najdominantniji. Mislim da cu uspeti da se nametnem i izborim za zeljenu minutazu. Svi kazu da je ekipa bolja nego prosle godine i da ima sanse da odemo na national tounament sto mi je jedna od neostvarenih zelja. I tako sutra je taj laber day pa nema skole. A inace vikendi su mnogo dosadni jer je ovo teska vukojebina i bas nema nigde da se ode.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

a mi kao ne 'textingujemo', nisam primetio neku drasticnu razliku :)

shto se tiche vukojebine moyo, jbg, nisam hteo da zracim pre nego shto si krenuo ali dobro, kad krene shkola, treninzi itd, tesko da ces imati, vremena, snage, para da izlazis i ovako i onako da si recimo u ny kao ja. do trece godine dok nisam nasao normalnu sljaku mogao sam samo da se ziljavim po gradu da udjem u neku rupu za dzabe. :)

samo cepaj sad :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

a mi kao ne 'textingujemo', nisam primetio neku drasticnu razliku :)

shto se tiche vukojebine moyo, jbg, nisam hteo da zracim pre nego shto si krenuo ali dobro, kad krene shkola, treninzi itd, tesko da ces imati, vremena, snage, para da izlazis i ovako i onako da si recimo u ny kao ja. do trece godine dok nisam nasao normalnu sljaku mogao sam samo da se ziljavim po gradu da udjem u neku rupu za dzabe. :)

samo cepaj sad :)

Brate, ja sam zamisljao da popujes bottles u 40/40 na nekom dipset sranju :D

Link to comment
Share on other sites

Brate, ja sam zamisljao da popujes bottles u 40/40 na nekom dipset sranju :D

to kad dodjesh idemo u neko popovanje boca :))))

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Sada tek videh.

I ja sam otisao preko, USA. Ovde sam manje od mesec dana, tako da jos je sareno i zanimljivo. Videcemo posle.

Za sada sam naleteo na induse, irce, sirijce :) i amere naravno. Nasih nema na vidiku, ali da budem iskren i ne tarzim puno.

Videcemo kako ce da ispadne.

Ako neko ima jos koji savet :)

EDIT:

Da odgovorim i Chizri:

Iz moje okoline lik je otisao u Norvesku. Ladno, ali standard sto kazu. Jako socjalna zemlja, lepi uslovi za zivot i rad i sasvim OK primanja. Relativno je blizu, a mislim da se i to racuna. Iako mozda razmisljas idem i da me nema vise, OK je kada si blizu :) Lik je gradjevinac, radio u Rusiji u Sibiru, zajebali ga za lovu. Iscimao se 1 god i strebao jezik i zapalio. Dobio posao ko Anstajn, u patentnom zavodu :). Rekao bih da ako znas jezik imas ogroman plus. Cak veci i od strucnosti. Mislim da nije jurio nikakvu vezu i sl. Jednostavno je trazio po netu gde i kako.

Drugi lik je zapalio u Singapur, u investicionu banku. Ima jako formalno obrazovanje i solidne refernce, makar za Srbiju. Izrada i implementacija bankarskog softvera, sa strane softverske kuce. U Singapuru bi trebalo da radi isto to, plus jos malo sire, ali sa strane bakne. Zaokruzio je ciklus u struci. Nasli su ga preko profila na sajtu, nesto tipa Monstera, samo za finansije i bankarstvo. Isao je na razgovor i u Svicu, ovoga puta profil na Monsteru. Ja sam, iskreno mislio da su taki sajtovi sranjce, ali eto on me je demantovao. Trebalo bi da uzima pare koje ja verovatno necu videti ni sa 16 titula :)

I ja sam treci, u USA,u skoli. Ujurio faxove, poslao prijave i sacekao odgovore. Nisam sportista, dobio sam stipendiju i lovu za zivot i bez toga.

Malo je zajebano u USA da odes sa zenom ako niste formalno vencani. Koliko ja znam USA priznaje 'divlji' brak kao bracnu zajednicu za amere, ali ne i za starnce. Druge zemlje su tu malo blaze. Dovoljan je 'common law marriage', odnosno potvrda da 'se volite'.

Ako sam i malo pomogao....

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Amerikanci upisuju fax godinu dana ranije, znaci vecina su '93 godiste. Plus je seosko okruzenje pa su jos vise zatucani nego obicno , plus su Amerikanci. Kad se sve to sabere ponasaju se kao da su '95, '96. U vecini slucajeva je to bukvalno tacno. Tako da sam vise nego ubedjen da su stvarno htele hide and seek da igraju. Inace sve do sad sam radio domaci iz matematike lol. 5 sati linearnih funkcija. Nije tesko ali je bilo milion zadataka jer sam kasnio 3 dana pa ma zasuli sa domacim. Sad na spavanje pa ujutru prvi trening u teretani. Idalje ne mogu da se nadisem tokom treninga. Jebeni suvi vazduh kao prashinu da disem

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Nemoj previse da se oslanjas na nase , gdegod da su ispasce najgrdji moguci olosh cim im se pruzi prilika ...

+ ocekuj da uzivas u najjacem srpskom patriotizmu...

Donekle je i u pravu, samo se nije izrazio kako treba. Razlika je izmedju nasih koji su odrasli ovde, i onih koji dodju (kao ja :tf: ). Neki dan sa sestrom odem u Dortmund po kumove na aerodorom da ih pokupimo i ja ne mogu da vam objasnim razliku tu... Znaci prepoznas SRBINA u MILION, kajla srebrna, airmax, majica sa sljokicama, tribali na ruci, namrsten... Vidis da je dosao iz picke lepe materine i tripuje se da je baja ili kriminalac neki... E od takvih svasta mozes da ocekujes.

Vec manje od mesec dana u ze germanij, mislim da je ovo jedina zemlja u EU gde imaju sve nacije. Znaci oni iz afrike crnci koje ne vidis u mraku, ni bog ne zna kako su dosli ovamo, ima ih...

Ovde gde sam ja Rusa i Turaka najvise ima, ali ima i nasih dosta.

Odrastao sam u Srbiji pa mi malo tesko da se naviknem na ovakav zivot, najvise mi pada sto je sve programirano, tacno se zna kad se sta radi. Nema zive duse, svi rade, a ako ne rade u kucama su.

Kapiram da mora tako ako zelis da postignes nesto u zivotu. Inace Nemci su strasno prijatni i ljubazni, ima sta ti dusa pozeli samo para treba. :D

Posle pauze od 1 god u SRB, ovde sam poceo ponovo fudbal da treniram. Svi momci koji treniraju mi maximalno pomazu i pruzaju podrsku. Uslove imam bolje nego sto imaju nasi prvoligaski timovi, pored glavnog terena imamo 3 pomocna, teretanu, salu, opremu klub obezbedjuje... Samo papire da sredim i samo na odmor u SRB cu dolaziti.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam imao najtezi trening u zivotu. U 5:45 smo ustajali da bi radili sprinteve uzbrdo 45 minuta. Posle treninga pola ekipe se ispovracalo. Ja sam bio u grupi sa visokim igracima. Par puta sam bio prvi ali uglavnom sam bio 2-3. Zadovoljan sam jer kada sam dosao bio sam u ubedljivo najlosijoj formi ali to je bilo manje vise zbog drugacijeg vazduha pa nisam mogao da se nadisem. A mislim da su i treneri zadovoljni. Do podneva sam uspeo da jedem dvaput , odspavam dva puta po sat vremena i odem na dva casa. Kuci sam obicno spavao do podneva lol. Sad sam malo dosao sebi ali idalje upale ubijaju. Inace u Srbiji sam uvek bio 208cm-209cm a juce na merenju sam bio 6'11'' sto moze da se tumaci kao 211cm :) Al to je zbog patika. Pazario sam neki whey protein , do nove godine ocekujem bar 3-5kg. Sutra opet ustajanje u pola 6, trcimo 5 milja bice veselo.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Nema zajebancije. I dalje tvrdim da nash chovek ako ga ubacish u pravilnu situaciju i motivishesh, moze da bude bolji od 99% svetske populacije.

Dok sam ziveo u Beogradu, gledao sam kako ljudi dolaze iz unutrashnjosti i bukvalno "grebu" na faksu i poslu, jebavali se sa iznajmljivanjem stanova, ziveli u studenjaku i troshili po 5 dinara mesechno da bi mogli da se prehrane i da im neshto ostane. To jest, morali su da se muche tamo gde je meni sve bilo praktichno na "dlanu". Nisam tada mogao da shvatim takvu motivaciju za uspeh, odnosno nisam mogao da shvatim pravu motivaciju.

A onda sam otishao u inostranstvo i uleteo u istu situaciju - ili gurash napred ili si se slomio i vracash se kuci kao poslednji raspali nesrecnik. Prvi put kada sam doshao do takvog momenta, potpuno sam shvatio sve ljude koji dolaze u veliki grad ili drugu zemlju da se probiju. I potpuno mi je jasno koja je motivacija - vratiti se nazad bez dostignuca necheg boljeg je jedan od najvecih neuspeha koje chovek moze da pretrpi. Zato sada uvazavam sve ljude koji migriraju iz mesta, gde su se rodili i ziveli 20-ak godina, u mesto gde mogu da realizuju svoj san.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

^qft, svaka jebena reč

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...