Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

15 minutes ago, manson said:

Za Makedoniju i dalje treba zeleni karton?

da, najbolje bačenih 2000 dinara godišnje za letovanje, posebno meni jer mi je registracija tipa u oktobru što znači da do tad traje i osiguranje odnosno i sam zeleni karton :))

58 minutes ago, Jose Jimenez said:

Ako idete u Grčku, od ovog vikenda tagovi rade i u Makedoniji, s tim da neki moraju da se reprogramiraju

https://n1info.rs/posts/u-severnu-makedoniju-samo-sa-tagovima-kupljenim-u-putevima-srbije-ili-postama

logično, što bi radili svi kad ne moraju nego možemo da komplikujemo!

sad moram da idem da mi reprogramiraju u puteve srbije na jedno jedino mesto u bgdu 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Ako idete u Grčku, od ovog vikenda tagovi rade i u Makedoniji, s tim da neki moraju da se reprogramiraju

https://n1info.rs/posts/u-severnu-makedoniju-samo-sa-tagovima-kupljenim-u-putevima-srbije-ili-postama

hm, ovde zapravo kaže da nije baš out of the box ni za ove koji su kupili tagove pre kod puteva srbije ili pošte:

https://openbalkan-etc.com/ - pa klik na ovo "rekofiguracija". 

koliko shvatam, i ovi koji kupe u pošti moraju da odrade ove korake na webu.

možda ne moraju samo oni što kupe od ovih dana pa nadalje otkad su podigli ceo web portal.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

E kad smo kod letovanja, jel isao neko nekad na onaj granicni prelaz Vracenovici izmedju CG i Bosne kod Bilece. Kakav je put i jel ima guzve?

Išao prošle nedelje moj rodjak jedan

kaže da je loš put kroz Bosnu, a i da ima krivina više nego kroz CG.

Ako su lagali mene i ja lažem vas 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Lucky said:

da, najbolje bačenih 2000 dinara godišnje za letovanje, posebno meni jer mi je registracija tipa u oktobru što znači da do tad traje i osiguranje odnosno i sam zeleni karton :))

🙂

2.000 RSD ako si odgovorna osoba. 

50€ ako se setiš tek na makedonskoj granici. Ne pitajte me kako znam 😄

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jose Jimenez said:

2.000 RSD ako si odgovorna osoba. 

50€ ako se setiš tek na makedonskoj granici. Ne pitajte me kako znam 😄

ja sam jednom umalo zaboravio i setio sam se u nedelju popodne a tad i krećem 🙂 pukom srećom osiguranje mi je bilo valjda triglav te godine a oni u merkatoru imaju radnju pa su radili i nedeljom 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

da, najbolje bačenih 2000 dinara godišnje za letovanje, posebno meni jer mi je registracija tipa u oktobru što znači da do tad traje i osiguranje odnosno i sam zeleni karton :))

ti si još dobar, meni važi do 18. avgusta :DD
Išao sam sad u Junu u Grčku, ako budem hteo opet u septembru da idem, znači vadim još 2.000 din, la ga no

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, togFU said:

ti si još dobar, meni važi do 18. avgusta :DD
Išao sam sad u Junu u Grčku, ako budem hteo opet u septembru da idem, znači vadim još 2.000 din, la ga no

meni je najjače što sam mislio svojevremeno kao "ma neće makedonci namerno da bi uzeli tih 2000 din". onda razmislim, čekaj, pa to ne ide njima, uzimaš zeleni karton za "svet" nemaju veze sa tim.

pa razmišljam dal stvarno toliko zarade od svih kojima naplate 5000 na granici kao kaliju, pa im se isplati ta glupost da rade.

jer ne vidim što bi bili nesposobni da uđu u taj krug ovih koji međusobno priznaju osiguranja a da ne pričam da je mogao AV da nam završi šemu preko otvorenog balkana da makar prihvataju osiguranje iz Srbije kod njih.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sttevann said:

Cisto da se zahvalim na savetima, ipak necu mnogo da komplikujem, i bice Vrnjacka banja nekih 3-4 dana, malo zabave i za klince, a pored toga skoknucemo spontano do neke planine i jezera da i ja opustim mozak na koji dan.

 

ionako je pola AUS i CH svakako već tamo, tako da si kao kod kuće 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

Zivis u sredini evrope pored Alpa i jezera na svakom koraku

Zivim, i obilazim ovde redovno vikendima 🙂, ali bicu u Srbiji 30 dana, i onda ne bih da se zacvarim u selu svih 30, nego da iskoristim bar nekoliko dana, kad vec ne idem na more pre oktobra.

Inace, Bodensko jezero mi je na 7,8km, tamo sam bar jednom nedeljno, voda prelepa i prilicno topla.

 

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alfa said:

Da sam gastos u Srbiju bi dolazio samo zbog ljudi a ne da ostavljam pare lihvarima nasim po hotelima gde su cene kao da smo na Islandu.

3 minutes ago, sttevann said:

Zivim, i obilazim ovde redovno vikendima 🙂, ali bicu u Srbiji 30 dana, i onda ne bih da se zacvarim u selu svih 30, nego da iskoristim bar nekoliko dana, kad vec ne idem na more pre oktobra. Inace, Bodensko jezero mi je na 7,8km, tamo sam bar jednom nedeljno, voda prelepa i prilicno topla.

 

Respekt onda! Meni je to velika zelja da obidjem sve redom ali jedno po jedno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Zivim, i obilazim ovde redovno vikendima 🙂, ali bicu u Srbiji 30 dana, i onda ne bih da se zacvarim u selu svih 30, nego da iskoristim bar nekoliko dana, kad vec ne idem na more pre oktobra.

Inace, Bodensko jezero mi je na 7,8km, tamo sam bar jednom nedeljno, voda prelepa i prilicno topla.

 

Uh, ja bio jedno 2 nedelje kad sam bio student u Konstanzu na granici sa Svajcarskom.
Prelepa priroda stvarno. Baš sam uživao.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Praso said:

Smisao je da Miodrag ima email adresu LJiljane

A bivsi vic-gradonacelnik je RadoJicic 🙂

ah, pa brate, taj gospodin ne zna šta je kompjuter, pa mu mailove gleda sekretarica, prosto 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dule_smor said:

Blago tebi. Obidjoh malo Svicu i juznu Nemacku pre mesec dana, planiram da se preselim na Bodensko jezero koliko mi se svidelo 😄

22 hours ago, killYg0r said:

Respekt onda! Meni je to velika zelja da obidjem sve redom ali jedno po jedno.

20 hours ago, absolute said:

Uh, ja bio jedno 2 nedelje kad sam bio student u Konstanzu na granici sa Svajcarskom.
Prelepa priroda stvarno. Baš sam uživao.

Stvarno jeste prelep ovaj deo i ima toliko toga da se vidi. Svaki grad(ic) na jezeru ima nesto specificno, a i u blizini samog jezera ima dosta stvari za turiste koje vredi posetiti.

U Nemackoj "Ostrvo" cveca Mainau blizu Konstanza, Affenberg Salem (suma prepuna majmuna), u Svajcarskoj si relativno blizu Appenzella, koji ima prelepe planine, sume i jezerca.

 

 

Ako neko nekada planira turu po ovom kraju, javite se za preporuke, a moze i za pivo! 😄

  • Upvote (+1) 2

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...