Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

ispao zeni ipad i slomio se ekran, u besu sam skidao cekicem isti da zamenim (imam spreman ekran sa alija u steku) i pokidao wifi antenu

Naravno sutra je jedini dan u 4 prethodne godina kada mi je ipad NEOPHODAN zbog ... da jedem govna, nije bitno, ali mi je bio potreban za sutra

Ima li meni leka

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vec desetak dana dana me muci kasalj/grlo, sa tim da mi poslednjih 3-4 treba po dva-tri sata da zaspim zbog kaslja. Nemam temperaturu, ne boli me nista, samo kasljem (suvo) kao magarac kad sam u horizontali. 

 

Vadio sam bris privatno vec neki 4-5. dan i jedino je iskultivisan Staphylococcus aureus u malom broju. Jel vredi da uopste idem kod lekara? Kapiram da mi nece davati antibiotike, a ne verujem ni da imam upalu pluca, ali sa druge strane ovo ne popusta... 

 

 

samo da se pridruzim, slicno kod mene. ja sam na nasonexu i aeriusu oko 3 meseca i ok je, osim jutarnjeg kaslja, ali jednom nisam pila lekove za vikend, zaboravila na poslu, i sve se vratilo

 

 

Tako nesto sam ja imao do pre 2-3 nedelje i tad je koliko sam primetio dosta ljudi imalo to, a posto nisam mogao da docekam red kod lekara potpisao sam to pod virus i proslo je posle tri nedelje.

 

Pridruzujem se, 7 dan, kasalj u horizontali, uvece jaci, preko dana kul. Nesto je do aprila :/

Link to comment
Share on other sites

Ovo pitanje je i za Duleta i za Stiju

 

Ruke me zbog posla (zapisnicar u sudu) bole od proslog leta, u poslednje vreme se prilicno pogorsalo. Osim bolova mi se i koce ruke, tj krenula sam znatno sporije da kucam, a otprilike sam inace medju najbrzima u sudu.

 

Inace imamo rocista svaki dan (a inace treba svaki drugi) ja direktno unosim u zapisnik ono sto stranke pricaju, ma koliko opsirno pricaju iako je kod drugih praksa da sudija skrati, izbaci nebitno i time skrati posao.

 

Bila sam kod fizijatra, dobila kremu da mazem, bila na terapijama ultrazvukom, elektroforezu imam zakazano tek od 20og. Na bolovanju sam bila dve nedelje, bez kontrole kod fizijatra (posto je zena na bolovanju sada) sam otisla da zakljucim bolovanje.

 

I, lekar nije hteo da mi napise doznaku da je u pitanju profesionalna bolest, vec je zaokruzio opciju isto kao kad npr imas grip pa ne ides na posao. Sto znaci da ce mi skidati od plate, a ako je doznaka na ime profesionalne bolesti onda primam 100% plate. Ja sam se pobunila, a pritom je pre bolovanja sam moj lekar opste prakse rekao da ce me ruke boleti dokle god budem radila ovaj posao. 

 

On mi je rekao samo kako on ne moze da mi napise da je profesionalna bolest iako sam mu rekla da on dobro zna da jeste, i da mogu eventualno da odem u Medicinu rada tamo da se zalim. 

 

Interesuje me da li su lekari po pravilniku ograniceni tako da stavljaju da je profesionalna bolest samo onda kada se covek nacisto upropasti na radu, ili ovaj moj lekar nece da mi da, ili lekari generalno ne smeju da stave da je profesionalna bolest jer se plase nekih posledica, da li da idem pravo u Medicinu rada ili da se obratim u svom domu zdravlja pravnoj sluzbi ili kako vec?

Ja necu da dozvolim da me neko eksploatise, da pritom imam zdravstvene probleme zbog posla i da zbog toga neko meni skida procenat od moje ionako bedne plate!

oO

 

Link to comment
Share on other sites

 

Interesuje me da li su lekari po pravilniku ograniceni tako da stavljaju da je profesionalna bolest samo onda kada se covek nacisto upropasti na radu

 

ovo je u pitanju...mi na doznakama ne mozemo da pisemo da je profesionalno oboljenje niti povreda na radu (tu su bolovanja 100%) dok ne dobijemo nalaz od lekarske komisije da je tako (mora da se upise broj tog nalaza na doznaci da bi bila validna i prosla kao 100%)...za povredu na radu je lako, nosis povrednu listu da je popuni prvi lekar koji te je pogledao, pa onda to u firmi salju na komisiju koja uglavnom priznaje povrede na radu...a za profesionalo oboljenje je mnogo teze, samo se neke bolesti nalaze na tom spisku iako bi trebalo mnogo vise...i moras da ides na vanredni sistematski ili procenu radne sposobnosti kod specijaliste medicine rada i posle na komisiju verovatno da bi se to utvrdilo, mada retko kome to daju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima neko iskustva sa bolnicom Sveti Vid, ili zna nekog ko je imao iskustvo?

 

Drugarica od drugarice bi trebalo hitno da operise oko, neka punktura, odlepljivanje zenice, ne znam tacno, ali trebalo bi hitno. Devojka je iz Crne Gore inace, pa ako neko kojim cudom zna za proverenu kliniku tamo koja bi odradila posao, jos bolje!

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa bolnicom Sveti Vid, ili zna nekog ko je imao iskustvo?

 

Drugarica od drugarice bi trebalo hitno da operise oko, neka punktura, odlepljivanje zenice, ne znam tacno, ali trebalo bi hitno. Devojka je iz Crne Gore inace, pa ako neko kojim cudom zna za proverenu kliniku tamo koja bi odradila posao, jos bolje!

 

Moj brat operisao oči. Sve uredno i profesionalno.

Link to comment
Share on other sites

Bila devojka kod ginekologa u DZ na redovnom godisnjem pregledu i pritom joj ginekolog ponudi da uradi i bakterioloski i jos 2-3 testa, u fazonu "nisi radila 3-4 godine, pa mogla bi". I devojka kao OK, moze. 

 

Ova uzme briseve i posalje je u privatnu labaratoriju gde joj naplate redovno (ofc). Is this real life? Jel ovo redovna praksa? Fazon, nije ni rekla da ce je poslati privatno niti je to devojci palo na pamet. DZ nema svoju labaratoriju, sta? 

 

Jel vredi to prijaviti negde/nekom ili nema leba ovde za bilo kakav boljitak?

Link to comment
Share on other sites

Kad pročitam ovako nešto ne mogu a da ne napišem da su ovce za šišanje.

Šta je mislila, da kod privatnika neće platiti? Jel ona nema usta da kaže lekaru "što me šaljete kod privatnika, zar nemate ovde laboratoriju?".

Svaka škola se plaća.

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa tobom, ali to nije tema :) Kod tog lekara je vec nekoliko godina i nije ocekivala da je ova tako zajebe, pogotovo sto radi na poziciji koja izisikuje poverenja, ne? Jebes preglede i sve ako nemas poverenja u lekara, dzabe ste krecili.

 

Da je naivna, jeste, ali sutra ce lupam moja baba od 88 godina koja nije skroz cista u glavi proci isto "jer je ovca za sisanje". Nije OK. 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

Plus je bilo onih prica da ce RZZO pokrivati lecenje i kod privatnika ako drzavna institucija nema kapaciteta ili tako neke stvari. Mislim ok, verovatno je trebalo da primeti glitch, ali svejedno je besmisleno da ti lekar u drzavnoj instituciji daje uput za privatnu laboratoriju a da ti bar to ne naglasi. Tipa mojoj zeni je doktor bio prepisao da izvadi krv u DZ i kao dosli mi tamo u 6:30 i milijarda ljudi tamo, ova sestra na salteru u fazonu "morate da cekate tu, ne smete da idete nigde, ali racunajte da necete doci na red pre 10" i ja sam bio automatski u fazonu zajebi ovo idemo kod privatnika, sta kosta da kosta. Ali ok, to je moj izbor zato sto mi je besmisleno da neko ko je bolestan ceka tri ipo sata u redu i zato sto mi to finansijski ne predstavlja problem, realno je debilizam ako te on tako posalje, neko ni ne moze da plati. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ovo pitanje je i za Duleta i za Stiju

 

Ruke me zbog posla (zapisnicar u sudu) bole od proslog leta, u poslednje vreme se prilicno pogorsalo. Osim bolova mi se i koce ruke, tj krenula sam znatno sporije da kucam, a otprilike sam inace medju najbrzima u sudu.

 

Inace imamo rocista svaki dan (a inace treba svaki drugi) ja direktno unosim u zapisnik ono sto stranke pricaju, ma koliko opsirno pricaju iako je kod drugih praksa da sudija skrati, izbaci nebitno i time skrati posao.

 

Bila sam kod fizijatra, dobila kremu da mazem, bila na terapijama ultrazvukom, elektroforezu imam zakazano tek od 20og. Na bolovanju sam bila dve nedelje, bez kontrole kod fizijatra (posto je zena na bolovanju sada) sam otisla da zakljucim bolovanje.

 

I, lekar nije hteo da mi napise doznaku da je u pitanju profesionalna bolest, vec je zaokruzio opciju isto kao kad npr imas grip pa ne ides na posao. Sto znaci da ce mi skidati od plate, a ako je doznaka na ime profesionalne bolesti onda primam 100% plate. Ja sam se pobunila, a pritom je pre bolovanja sam moj lekar opste prakse rekao da ce me ruke boleti dokle god budem radila ovaj posao. 

 

On mi je rekao samo kako on ne moze da mi napise da je profesionalna bolest iako sam mu rekla da on dobro zna da jeste, i da mogu eventualno da odem u Medicinu rada tamo da se zalim. 

 

Interesuje me da li su lekari po pravilniku ograniceni tako da stavljaju da je profesionalna bolest samo onda kada se covek nacisto upropasti na radu, ili ovaj moj lekar nece da mi da, ili lekari generalno ne smeju da stave da je profesionalna bolest jer se plase nekih posledica, da li da idem pravo u Medicinu rada ili da se obratim u svom domu zdravlja pravnoj sluzbi ili kako vec?

Ja necu da dozvolim da me neko eksploatise, da pritom imam zdravstvene probleme zbog posla i da zbog toga neko meni skida procenat od moje ionako bedne plate!

To sto ti imas nije profesionalna bolest ;)

Imas losu vratnu kicmu zato te bole ruke....

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...