Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

uzela tantum verde i ibuprofen, plus oblogu od rakije. sad vec moze da se dise. ma nije toliki problem, nego sam ja nestrpljiva, pa bih da mi to prodje odmah, pa sam zato pitala cime da ubrzam proces. a i inace kad me boli grlo to su tako jake infekcije da mrem od bolova :/ a sto se tice svracanja, ne volim da posecujem bolnice i domove zdravlja :)

 

Amoksicilin ako imaš gde da uzmeš ;-)

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Evo da se vratimo na prave staze!

 

Dule, imam dve stavke u analizi krvne slike koje su "boldovane":

 

- Trombociti su mi za komad ispod donje granice (157)

- "Dobar" holesterol mi je 1,14 što je "granično rizično"

 

Znam da nije ništa spec, ali eto, da pitam! 

Link to comment
Share on other sites

pa ne bas, sve je u intervalu od do neke vrednosti...ali generalno ta prica sa holesterolom je tesko sranje po meni, a evo i zasto...radjena su istrazivanja sa eksimima koji jedu samo masne foke i imaju hol i trigliceride fazon 10 puta vece od normalnih...i pokazano je da kod njih incidenca kardiovaskularnih bolesti nije znacajno veca nego u opstoj populaciji...tako da opusteno, ne morate bas da krkate cvarke i zumanca, ali ne opterecujte se:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ko zna. 

U principu posto i ja kuburim sa holesterolom, i ove godine su hteli da me bace na tablete (ali sam odbio, nek saftaju masoni) malo sam citao o tome. I ofc nista mi nije jasno, ali vazniji je odnos dobar:los, nego samo vrednosti, bla bla, genetika i tako.

Moja keva pije lekove poslednjih 5 god, kad ne pije ode joj na 9, ali pre mesec dva smo skapirali da ona ima ceo zivot visko holesterol, a da nikad (sad vec ima 66 god) nije imala nikakve probleme sa srcem/krvnim sudovima.

 

Tako da ko ce ga znati

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

znači sve je ok!

 

nothing to see here, move along!

 

ko zna. 

U principu posto i ja kuburim sa holesterolom, i ove godine su hteli da me bace na tablete (ali sam odbio, nek saftaju masoni) malo sam citao o tome. I ofc nista mi nije jasno, ali vazniji je odnos dobar:los, nego samo vrednosti, bla bla, genetika i tako.

Moja keva pije lekove poslednjih 5 god, kad ne pije ode joj na 9, ali pre mesec dva smo skapirali da ona ima ceo zivot visko holesterol, a da nikad (sad vec ima 66 god) nije imala nikakve probleme sa srcem/krvnim sudovima.

 

Tako da ko ce ga znati

 

igore, proveri sa caletom na netu, mozda  je nasao neki sajt!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas sam "radio laboratoriju" kao deo sistematskog, pa mi tek sad stigli rezultati na mail i nisam stigao da smaram doktora tamo, pa reko da smorim malo ovog naseg ako je voljan <3

 

Ovo su stvari koje nisu "po defaultu"

 

Urin, leukociti u sedimentu - 1-3

Urin, epitelne ćelije - 1-2 pločaste

Urin, neorganizovani sediment - malo soli amorfnih urata

Urin, ostalo - dosta sluzi 

HDL - Holesterol 0.84

malo me brine ovo "dosta sluzi", posto to ranije nisam vidjao (inb4 opusteno, imas sifilis) Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

sluz znaci da si drkicu bacio uvece i nisi oprao kitaresu, a hdl ti je bas nizak, trebalo bi to da popravis. I to bas bas da popravis. Sportom. jea!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Дуле, како да се борим са судбином! Већ два дана сам оно, ко да идем кроз воду, полу-малаксао, касни ми поглед и те форе, вруће и ладно ми је у исто време итд. Али све то на неком геј левелу, функционишем у принципу, мислим, кад морам, иначе сам дебилан и спавам милион сати дневно. Немам температуру.

 

Капирам да сад треба да ме стрефи неко грло или шта год и то ми се нимало не допада (плус што ми се не допада што ова инкубација или шта већ пичи већ два дана лол па ајде обори ме више ако већ оћеш). И чим је почело, појо сам сто кила белог лука, витамине ц, фервексе, чајеве, супе, прополисе, мед, лимун, слану воду дрндо итд. и ето ништа... да узнем неки антибиотик? Или се не може против судбине и следи ми недљ дана кревета кад ме пукне, како год обрнем?:(

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

?

 

Звоните на погрешна врата врцави господине. Не видим шта је овде у том фазону, просто оћу да стопирам процес ако могу. Да сам хипохондар, правио бих нешто од ничега или бих се цимао на разне симптоме. Ово знам шта је и шта ће да буде, просто математички и питам како најбоље да пробам да спречим.

 

Прошли пут нисам успео да walk it off нпр. и дездана сам зарадио неку грипчину. А боље да се потрудим сад док не оде у фул скејл. Мада ево кренуло је да јебе опако, мада се још није манифестовало у нешто конкретно, само бауљам ко ретард...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...