Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Poz za rur gadljivu ekipu,ja sam ovaj sa vise hp-a

20151228_150850.jpg

Evo.Treba da odes kod orl lekara na koji ce ti reci kako stoje stvar nakon kratkog pregleda.Svi ti vasi simptomi mi zvuce bolno poznato.Ja sam imao 15-20% na jednoj i 50-60% protoka na drugoj nozdrvi.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

naravno ne znaci da ako imas neku malu devijaciju septuma i ne tako velike probleme da ce ti odmah preporuciti operaciju

Naravno,ja znam ljude koji imaju opake devijacije ali nemaju nikakvih tegoba.Ja sam samo pricao o svojim iskustvima.Cinjenica je doduse da,ako imas tegobe i uzrok tih tegoba je septum,nece otici samo od sebe : (

Link to comment
Share on other sites

Razjebao sam se nesto skroz.

Imam neobjasnjive vrtoglavice u poslednja 2,3 meseca. Desilo se par puta da sedim.. i da odjednom krene neka toplina u glavi i na temenu.. i krene neka vrtoglavica i tesko disem. Utripovao sam se da umirem jebeno.

Bio kod lekara opste prakse, poslala me kod ORLA, oftamologa i neurologa. Bio kod ORLa za sada... kaze nije mi sjeban centar za ravnodezu, pregledala me, sluh isto normalan. Kod ocnog isto sve u redu... ali zato kod neurooga se zakazuje fazon za 3 nedelje za 2 meseca unapred, neka ga posisaju.

 

Ima neko nekog neurologa da preporuci? Ili savet lol !

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

za koju bolnicu imas uput? hajde ispisi simptome malo detaljnije pa cu pitati muza za savet, ako moze nesto usmeno da zakljuci

 

btw meni lici na anksioznost jer ne povezujem gusenje s necim neuroloskim ali ja nemam pojma, samo nagadjam

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

osim kad jeste ;oP

Emile imas dodatna pitanja tipa
- da li te boli u grudima dok se to desava?
- da li si gladan/nizak secer dok se to desava?
- da li si zedan dok se to desava?
- ima li pored vrtoglavice i mucnine?

- da li si na bilo kakvim lekovima/supstancama? ;o)
- da li si u stresnoj situaciji kada se to desava/generalizovano pod stresom na poslu?
- da li bas sedis ili ustanes nakon dugog sedenja pa krene onda?

meni lici da je ili vazovagalna sinkopa ili napad anksioznosti, ali ja nisam kvalifikovano lice =o)

 

Link to comment
Share on other sites

osim kad jeste ;oP

Emile imas dodatna pitanja tipa
- da li te boli u grudima dok se to desava?
- da li si gladan/nizak secer dok se to desava?
- da li si zedan dok se to desava?
- ima li pored vrtoglavice i mucnine?

- da li si na bilo kakvim lekovima/supstancama? ;o)
- da li si u stresnoj situaciji kada se to desava/generalizovano pod stresom na poslu?
- da li bas sedis ili ustanes nakon dugog sedenja pa krene onda?

meni lici da je ili vazovagalna sinkopa ili napad anksioznosti, ali ja nisam kvalifikovano lice =o)

 

E hvala na odgovorima svima. Ovako odgovaram Koletu pa se vi ubacujte :)

 

- Nemam bol u grudima

- Nije sigurno nizak secer, nije se desavalo kad sam gladan. A imam nalaz iz laboratorije, povisen mi je holesterol, 6, secer je 4.9.

- Nisam ni zedan

- Imam mucninu pored vrtoglavice

- Nisam na lekovima niti supstancama :)

- Nisam u stresnoj situaciji kad se to desava, ali jesam generalno pod velikim stresom na poslu

- Bas kad sedim, nije se desilo nakon ustajanja

 

Ovo sto je Bole rekao mi deluje moguce, a to je da sam sjebao vrat/kicmu od sedenja i da se nesto pojebalo tu. (Kako se to ustanovljava? Kojim testom?)

 

Marinice, uput je u domu zdravlja vracar, ali ne mogu da cekam sad neurologa 3 meseca. Idem sutra kod privatnika. A verovatno i na jos po neko nesto da vidim vise misljenja.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Bio kod neurologa, ispregledala me. Sve kaze da je u redu osim  romberg testa (zazmuri ispruzi ruke i ne klati se :) gde sam malo lelujao. Prepisala mi lekove za cirkulaciju, zujanje u usima... i smirenje! (lel). Treba da odradim i dopler vrata, sto cu od ponedeljka. Takodje planiram da posetim nekog fizijatra da pregledam vrat i kicmu vise.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mozda glup savet, ali ako imas 100ak evra i manjak vremena, mozda da uradis MR kicme i vrata i odma tacno znas na cemu si (na belom heheheheh)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...