Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Дуле, ако си озбиљно мислио.

http://www.serbianbrandy.com/odredjivanje-koliine-alkohola-u-rakijama.html

 

cek bre, nemoguce da je 1 grad 2.5% alkohola...zar nije to malo mnogo pod jedan, posto ljudi redovno pominju rakije od 40-50 gradi...i mislio sam da odnos nije linearan, vec kao kod celzijusa i farenhajta?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Алкохолметар је у ствари ареометар, справица која мери специфичну тежину, односно густину, течности у коју је уроњена. Поделићемо одмах са "g" :). Овако из главе густина двокомпонентне смеше воде и алкохола би требало да је линеарно зависна од запреминске концентрације компонентни. Тако да има ми смисла да је град, спец. тежина, толико и толико посто, односно запреминска концентрација.

Из сума маса воде и алкохола је маса ракије следи

 

roRAKИЈЕ = roVODЕ - 210 cALKOHOLA,

 

ro - густина, c - запреминска концентрација (запремина алкохола/запремина ракије), 210 - разлика густина воде и етанола, ово може да варира.

 

Ово горе важи под условом да литар воде + литар алкохола даје 2 литра ракије. То није баш тачно, маса се одржава а запремина смеше није баш сума запремина, али ајде нека буде да јесте. Тако да ако алкохолметар мери roRAKИЈЕ мени се чини да је то линеарно за cALKOHOLA. Све време је раџа смеша само воде и етанола.

 

Један користан медицински савет :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Taj plovak kako ti kazes se zove grad(gradomer), kada se postigne zadovoljavajuca temperatura rakije tek onda moze da se meri jacina. U slucaju

da temperatura nije odgovarajuca( od 15 do 18) moze da dodje do prilicnog odstupanja(i 10%). Dunja, kajsija, viljamovka se sluze izmedju

16 i 18 gradi(40-45% alkohola) jerbo tad im je najcistiji miris, i najvise dolazi do izrazaja kvalitet pecenja, dok se sljiva sluzi izmedju 18 i 20 gradi(45-50% alkohola)

ista prica. :) Dunja, kajsija, viljamovka se pece na negde oko 22 grada, i onda se postepeno sprema za prodaju, iliti obara sa destilovanom vodom. Dok se

sljiva pece i na 26 gradi, u zavisnosti od toga kakva je godina, sve ovo pricam o prepecenici, posto je ona zapravo kvalitetna rakija. Ako vas nesto zanima u vezi

rakije, pitajte. :D

  • Upvote (+1) 2

megadeth

Link to comment
Share on other sites

Jel znaš gde ima da se kupi dobra orahovača i pošto? (u medicinske svrhe jelte pošto je ovo medicinski topic) :tf:

 

Znas kako, ja ne ostavljam orahovacu za prodaju, a iskreno ne znam nikog da ostavlja, to ide na fazon 20-30 litara godisnje, poklonis koju flasu i kuci ujutru casicu

cale obavezno :D Imao sam u planu ove godine da ostavim stotinak litara, ali nisam imao vremena da skupljam orascice, iskreno da ti kazem, naredne godine

imam nameru da aktiviram nekog u vezi oraha. Dotle zaista ne mogu da ti pomognem. Inace ona je prilicno neisplativa, posto na flasu ide 40 orahcica(mali, bezmalo cim se pojavi) i sladi se medom, da bi bila zdravija jelte. :)

megadeth

Link to comment
Share on other sites

Nadam se ove godine blizu 35 l sljive, 15 litara orahovace i hoce komsija da napravi eksperiment sa lesnikom... Imam 15 stabala lesnika. Pricao je da hoce da proba da napravi cistu rakiju od lesnika, bio je malo pripit ali u principu, sto naumi to i uradi.

Link to comment
Share on other sites

Ove jeseni bice punih 12 godina kako su posadjeni. Prvi rod je bio u trecoj godini a pun rod smo imali posle 7 i po godina. Svako nase stablo daje blizu 4 kg ne ide ispod 4 ali bude nekih i po 5 kg po stablu roda. Nije zahtevno i ne trazi puno... samo redovno djubrenje, prskanje i ciscenje..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dule, boli me levo rame (nije desno heee) odnosno početak mišića oko zgloba kad pravim određene pokrete, deluje mi da je tetiva, šta da radim?

 

Meni su baš za to (početak mišića oko ramena, tetiva itd) dali kombinaciju prvo istezanje "do bola" i tako neke stvari + nekakav bengej ili tako nešto nakon toga, a nakon par dana vežbe za jačanje ramena one tipa "oklagija" iza leđa pa rokaš levo desno, u'vatiš onu elastičnu gumu nogom pa podižeš ispruženu ruku ispred sebe i tako te fore. Mogu da probam da se setim što više vežaba ako ti doktor Dule prepiše takvu terapiju!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...