Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Evo ja već 2 meseca kašljem, od toga sam bio mesec dana na bolovanju. I dalje se raspadam od kašlja i to nakon 4 ture antibiotika.
Bio kod pulmologa - sve u redu, radio test na alergiju - sve u redu, krvna slika - sve u redu. Bol u grlu svako jutro, pijem beskonačno čajeva i inhaliram se istima. Wat do?

Link to comment
Share on other sites

Laki, staro momče! :D

Evo ja već 2 meseca kašljem, od toga sam bio mesec dana na bolovanju. I dalje se raspadam od kašlja i to nakon 4 ture antibiotika.
Bio kod pulmologa - sve u redu, radio test na alergiju - sve u redu, krvna slika - sve u redu. Bol u grlu svako jutro, pijem beskonačno čajeva i inhaliram se istima. Wat do?

Jedino ako nije neka alergija koja se ne nalazi u standardnom alergo testu :)

Link to comment
Share on other sites

pa to - mislim, prosto, možda je nešto što nikad ne bi posumnjao, a nije u tim testovima. šta ga znam.  doduše ne znam šta spada u taj standardni test tj. na šta se testiraš sve.

Meni su radili ovo ispod.

 

Koji se alergeni koriste za Prick kožne testove?

Za testiranje se koriste standardni inhalacioni alergeni, prisutni u vazduhu, a koji su najčešći  izazivači ranih alergijskih reakcija. Koriste se rastvori 12 najčešćih alergena kao što su polen trava, korova i drveća, zatim grinje, kućna prašina, budj, bakterije, duvanski dim, životinjska dlaka itd. Koriste se i rastvori histamina i fiziološkog rastvora koji služe kao kontrola.

Link to comment
Share on other sites

pa to - mislim, prosto, možda je nešto što nikad ne bi posumnjao, a nije u tim testovima. šta ga znam.  doduše ne znam šta spada u taj standardni test tj. na šta se testiraš sve.

 

Meni su radili ovo ispod.

 

Koji se alergeni koriste za Prick kožne testove?

Za testiranje se koriste standardni inhalacioni alergeni, prisutni u vazduhu, a koji su najčešći  izazivači ranih alergijskih reakcija. Koriste se rastvori 12 najčešćih alergena kao što su polen trava, korova i drveća, zatim grinje, kućna prašina, budj, bakterije, duvanski dim, životinjska dlaka itd. Koriste se i rastvori histamina i fiziološkog rastvora koji služe kao kontrola.

Pa ono, sad i ja lupam, ali prosto, možda si u međuvremenu postao alergičan na nešto usled stresa ili šta god. Moj drugar je tako "odjednom" postao alergičan iako nije bio i završio u bolnici 7 dana - doduše, lupam, 99% nije to, više diskutujemo pa ispada ono "guglaj pa ćeš videti da umireš", a može biti i ovo što kaže mikac.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja već 2 meseca kašljem, od toga sam bio mesec dana na bolovanju. I dalje se raspadam od kašlja i to nakon 4 ture antibiotika.
Bio kod pulmologa - sve u redu, radio test na alergiju - sve u redu, krvna slika - sve u redu. Bol u grlu svako jutro, pijem beskonačno čajeva i inhaliram se istima. Wat do?

Ista stvar, 3 x ove godine. Jedino sto meni cim krenem sa antibioticima (panklav) sve staje i miran sam 2-3 meseca.

1 x u Maju kasljao ceo maj, terapija = pij cajeva lezi kuci odmaraj. 

2 x u Novembru, gusenje, jak konstantni kasalj toliko da je pocela da boli koza i misici od konstantnog grcenja. Promenila mi se boja glasa, gubljenje daha posle 3-4 reci itd .. pulmolog sve ok, alergolog sve ok, (tih 12 sto rade u bolnici, isao sam i privatno na kao 50 nekih alergena ni na sta nisam alergican). Dobio pumpice (Berodual i Alvesco), antibiotike, Durofilin za olaksavanje disanja i antibiotike. Pumpice mi nista nisu olaksavale, niti Durofilin, subjektivni utisak je da je proslo posle antibiotika.

3 x sada, pocetkom Decembra, jak kasalj odmah sam trazio antibiotike i proslo me za 3 dana. 

Naravno trazio sam nov uput za pulmologa, ono sto zelim je da me neko (Dule) nauci sta da trazim, koje testove, spirometriju sta? Jer se njihovi odgovori svode na "neka alergija atipična" i "sisla ti prehlada na pluca". Napominjem da do sada (30 mi je) bas nikada nisam bio bolestan. Ni antibiotik, ni najobicnija prehlada, nikada nista uvek bio zdrav kao dren.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se, pored antibiotika, inhalirao Dexasonom i Berodualom u periodu od 14 dana, i ništa. 
Radio sam i spirometriju, kapacitet pluća na 85% al' kapiram da sam i ja sjebao test jer nikad nisam radio ranije pa sam ponavljao 3 puta :)

Verujem da će to samo od sebe da se sredi, al' prosto mi je čudno da se tako nešto događa :)
Lekarska komisija je u fazonu to je hronični rinitis, pa šta god da im to znači.
 

 

Link to comment
Share on other sites

da ne pijes slucajno neke lekove za pritisak, hoce i od njih suvi kasalj

ACE inhibitori (vivace, tritace..)

Enivej, prošle godine je dosta njih imalo virusni bronhitis koji traje pa traje 6+ nedelja. Možda je to u pitanju.

Mada moguće da je hronična upala sluzokože nosa (hronični rinitis)… idi na pregled kod orl lekara, hoće grlo da strada od nosa i samim tim i da te tera na kašalj.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Weird pain!

Elem, imam neki cudan bol s leve strane vilice, ali onako... duboko, kod uveta fazon. Povadio sam sve umnjake jos pre sto godina. Sad sam ispipao skroz celo to mesto u ustima, nista ne boli na pritisak. Isto tako spolja ne boli na pritisak. Bol se javlja onako.. pri ekstremnijim pokretima vilice u stranu ili napred (na primer kada samo otvaram usta "po vertikalnoj osi" ne osecam bol). Who was phone ovde? Evo vec 2 dana.

Ne boli nista ekstremno, vise nekad iznervira samo.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Liči mi na iščašenje viličnog zgloba. Zglob se u nekom trenutku vrati sam u svoje ležište. Za ovo neko akutno vreme izbegavaj čvrstu hranu, utopljavaj tu regiju i imaju neke vežbice. U principu vodi računa da ne zevaš iz sve snage nego usta otvaraj normalno.

Proćiće.

 

Dule. :) :*

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...