Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

istina je, pričao ja tako s nekim bliznakinjama, jedna crna druga plava, sise dupeta struk ma sve, i ja odvojio crnku a plavušu hteo da nabacim vuduu ali nije htela jer je previše mršav

Link to comment
Share on other sites

Best Exercises To Build Muscle Fast

ovo mi je retardirano. napucaš se brzo, i šta onda, prestaćeš da treniraš? okreni-obrni, treniraćeš ceo život, različite stvari različitim intenzitetom, i teretana valjda treba da te pripremi da budeš jači i dugotrajniji IRL, a ne da te naduva za šest meseci pred more.

Link to comment
Share on other sites

Nismo se mi razumeli :) imho ja sam razvijem savim fino, jebiga nismo svi volovi od 100 kila :) radim te teske vezbe zato sto je to najdelotvornije...problem je sto se povremeno javi taj neprijatan osecaj kad radim mrtvo ili cucanj, mozda su za vas te tezine smesne al za mene nisu :P

Samo sam pitao da li znate gde ima s ili m size a da nije neka krpa :))

T_T

Link to comment
Share on other sites

Teške vežbe su najbolji put da sa 35 godina imaš sjebane hrskavice na svim živim zglobovima, a i leđa pride :) A ako te ukenja, možeš i tetive da razjebeš :D

Teške vežbe su za ljude koji imaju genetske predispozicije da budu mrcine (ako već i nisu mrcine od malih nogu), a ti bolje radi "srednje" vežbe i pucaj na izdržljivost

Link to comment
Share on other sites

compound vezbe su bolje od izolacionih

Bre ja ne kazem da su lose, posebno za ljude koji su jos "svezi". Ja znam da je za mene vreme "teskih" cucnjeva i mrtvih dizanja gotovo, tj. uvodjenja njih kao osnovne vezbe sa velikim tezinama. Sada cu radije da pogodim noge prvo sa nekokoliko izolacionih vezbi pa vec tako izmoren da predjem na cucanj sa tri puta manjim tezinama nego sto bi mi trebalo da ga radim kao prvu vezbu. Ne prija mi ledjima i kolenima jednostavno... Imam par drugara koji treniraju 10+ godina (bez pauza duzih od nedelju dana, ikad) i svakome nesto fali, ili ima problema sa ramenima ili sa laktom ili sa donjim ledjima... Ko sto rece voodoo vrlo moguce da ce da vam fali nesto posle nekoliko godina treninga ako nemate nekih genetskih predispozicija. Ni meni nista nije falilo i obozavao sam da natrpam tegove na cucnju do pre dve godine, sada malo menjam pristup...

Sto se tice nabacivanja misicne mase, ja nesto nisam primetio da to moze da bude brz proces, sem koriscenja nekih "precica", doduse zavisi sta je za koga uspeh, svi imamo razlicite ciljeve. Sto puta sam vidjao likove koji rade ludila u teretani a ne izgledaju nikako, tako da dodjes do zakljucka da su neki drugi faktori ipak bitniji. [:)]

Link to comment
Share on other sites

al opet tu ljudi grese sto te "teske vezbe" rade sa najvecom mogucom kilazom cak i kao pocetnici. Za to je pre svega potrebno navezbati tehniku, pa onda nabacivati kilaze. A i te vezbe nisu toliko za "napucavanje" kolko pomazu generalno snazi i stabilnosti za ostale vezbe. Ja se kajem sto sam vecito preskakao cucanj i mrtvo

Link to comment
Share on other sites

al opet tu ljudi grese sto te "teske vezbe" rade sa najvecom mogucom kilazom cak i kao pocetnici. Za to je pre svega potrebno navezbati tehniku, pa onda nabacivati kilaze. A i te vezbe nisu toliko za "napucavanje" kolko pomazu generalno snazi i stabilnosti za ostale vezbe. Ja se kajem sto sam vecito preskakao cucanj i mrtvo

Koju god vezbu da radis ako juris kilazu je glupo :) Osim ako nisi power lifter :D:DD

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedno pitanje i mala obzervacija na temu...

- Zar nije overall "bolje" raditi sto vise raznovrsnijih stvari? Tipa zdravije itd... pri tome mislim na to da tu postoje neka 2 mindseta od kojih je prvi "idem u teretanu, gruvam misice, mnogo sam jak itd itd." ... i drugi mindset koji je vise "vezbam redovno, vodim aktivan zivot, ne dizem samo tegove nego se bavim svime po malo"... pri tom mislim na rekreativce naravno, u to ubrajam i batice iz teretane koji dizu tegove neprofesionalno.

Ni sam ne znam da objasnim to... ali kad idem samo u teretanu (desavalo se).. ok je, dizem tegove, napredujem polako, ali imam neki sranje osecaj generalno (: A onda se desi da se bavim normalnim treninzima, plivam, trcim, vozim bajs, radim mnogo vezbi sa svojom kilazom, tipa sklekove, propadanja, zgibove, igram basket itd.. i NAKON takvog perioda udjem u teretanu, i osetim da napredujem na primer mnogo brze nego da sam isti vremenski period isao u teretanu.

Drugim recima, mislim da je mnogo vazniji ceo taj trip da sport treba da bude nacin zivota nego "idem u teretanu svaki dan", cak i sto se snage tice... mislim da tegovi ne mogu da zamene kombo treniranja, istezanja, izdrzljivosti itd.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...