Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Planiram posle NG da krenem u teretanu, iskljucivo masa, pon-sreda-petak  standard ( grudi biceps, ledja triceps, noge ).

 

E sad, jel bi mogao neko ko je vec radio ovaj sistem da mi ispise koliko serija i ponavljanja treba da radim, da li da pocnem sa malim kilazama jedno mesec dva, dok se ne utreniram ili da pocnem odma kao sivonja koliko mogu ? Davno sam isao u teretanu i ne secam se bas detalja + isao sam cisto zbog zezanja sa drugarima + losa ishrana, nepravilno izvodjenje vezbi, odmor itd...Ovog puta planiram ozbiljno da pridjem ovome

 

Nisam guglao jer znam da ovde ima dobrih ljudi koji ce dati neki pametan savet !

 

Uzimam dymatize elite whey protein i kreatin fuel powder(twinlab) 

 

Bice opasan shraf :D

 

I jos nesto, da li da radim mrtvo dizanje, citam sad tu komentare i dvoumim se, visok sam 197cm i jako su mi slabi ledjni misici, ono kontam da ne bih trebao za pocetak ?

 

To e to, zahvalan unapred

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

ne vidim sto ne bi radio mrtvo, (mada je normalno da ga se pocetnici plase jer se puno gluposti cuje u teretani), ali ako izvodis pravilno i pazis na formu neces imati problema( naravno ne preteras sa tezinom posto si pocetnik al to bi trebao sam da znas). A sto se tice novogodisnje odluke da se krene u teretanu i da se sve to lepo ispostuje samo cu ti reci nek ti je sa srecom

Edited by BakiSaN
Link to comment
Share on other sites

Planiram posle NG da krenem u teretanu, iskljucivo masa, pon-sreda-petak  standard ( grudi biceps, ledja triceps, noge ).

 

E sad, jel bi mogao neko ko je vec radio ovaj sistem da mi ispise koliko serija i ponavljanja treba da radim, da li da pocnem sa malim kilazama jedno mesec dva, dok se ne utreniram ili da pocnem odma kao sivonja koliko mogu ? Davno sam isao u teretanu i ne secam se bas detalja + isao sam cisto zbog zezanja sa drugarima + losa ishrana, nepravilno izvodjenje vezbi, odmor itd...Ovog puta planiram ozbiljno da pridjem ovome

 

Nisam guglao jer znam da ovde ima dobrih ljudi koji ce dati neki pametan savet !

 

Uzimam dymatize elite whey protein i kreatin fuel powder(twinlab) 

 

Bice opasan shraf :D

 

I jos nesto, da li da radim mrtvo dizanje, citam sad tu komentare i dvoumim se, visok sam 197cm i jako su mi slabi ledjni misici, ono kontam da ne bih trebao za pocetak ?

 

To e to, zahvalan unapred

a ramena??

Naravno da ne treba da kreces kao sivonja a na kraju krajeva i ne mozes se ti bacati na vezbe sa vecim opterecenjem na samom startu jer ces se povrediti. Kreni sa malim opterecenjem mesec dana i postepeno povecavaj stepen opterecenja da ti se misici a pogotovo tetive naviknu na sistem rada. Sto se tice mrtvog dizanja, ja licno tu vezbu izbegavam jer je po meni ta vezba veoma ozbiljna stvar i ako je ne izvodis kako treba moze doci do ozbiljnih problema.

Srecno sa vezbanjem ;)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno :) nije to nikakva lozhana nego mislim da 3x nedeljno nije uopste prevelik napor pa sam odlucio i taj cetvrti dan da ubacim :)

 

Trenirao sam dugi niz godina fudbal, imao 2x dnevno treninge 5 dana u nedelji tako da mislim da nece biti problema :)

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

Naravno :) nije to nikakva lozhana nego mislim da 3x nedeljno nije uopste prevelik napor pa sam odlucio i taj cetvrti dan da ubacim :)

 

Trenirao sam dugi niz godina fudbal, imao 2x dnevno treninge 5 dana u nedelji tako da mislim da nece biti problema :)

Ја сам се као мали играо у песку сатима :) 

  • Upvote (+1) 1

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=GAvW6xBZjSk&list=PLnPAPdT4m_g_jts_h2xcr2MFzW5uwJ2uP

 

Verovatno najbolji video o ishrani koji se moze naci na interwebzu. Pogledati ostale delove naravno.

vec sam ja bio kacio ,3DMJ is the way to go, al jbg ne kontaju ljudi, nego gledaju mike changa ili kako vec i ostale drugare

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Sto kupujete whey i sranja kad imate u zdravoj hrani belanac u prahu, koji je u rinfuzi skuplje od toga sto kupujete a daleko je bolje. Mislim moz bacis pare na whey a moz kupis i belanac u prahu + surutku u prahu ( gube se amino-kiseline kad se dehidrira surutka ) i sve to u prahu. Ne kapiram zasto mislite da oni prodaju prasak i izmislili su toplu vodu i jos ubacili aromu u sve to. Pogledajte sastav tog whey-a. Ne kenjam ja sta ko da uzima, svako neka radi kako smatra da treba, samo dajem proverenu informaciju.

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Odlična ti je proverena informacija, pogledaj šta piše na sastavu surutke u prahu i koliko zapravo ima proteina a koliko laktoze. Evo da ti pomognem: 11% proteina i 61% laktoze, znači s toliko proteina možeš da se obrišeš, a prdećeš pola dana kao životinja.

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...