Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

ljudi to 2g/kg je 'sigurica'.. nije neophodno toliko proteina dnevno... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23446962

Takodje piletina je kvalitetniji izvor proteina od wheya i mnogo je jeftinija plus se necete trovati teskim metalima i sranjima. Istina da mesu treba par sati da se svari, ali nema dokaza da ces sa wheyom posle treninga dobiti vise misica :D

Link to comment
Share on other sites

Btw guys, sa Bodybuilding.com shopa mozete da narucujete dodatke ishrani po dosta jeftinijoj ceni nego sto kod nas Pansport i drugi prodaju. Redovno imaju snizenja i postarina nije skupa, a ako se narucuju vece kolicine necega nadjes ortaka da podelite za postarinu i ekstra.

 

Znam da nije bas toliko velika razlika, ali ovo je najvise za drugare studente gde 1k dinara zivot znaci :)

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa kolka bi bila postarina za 4.5kg proteina?

 

edit:

Optimum Gold Standard 100% Whey
Extreme Milk Chocolate, 5 Lbs.
x2 + shipping = $157 = 120 evra , sto je isti kurac
 
Delivers in 8-20 business days
Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Evo pogledao sam [roflmao]

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29814 ovaj recimo kosta kod nas 14000din, a ako ga narucis sa Bb.com izlazi isto toliko(200din manje).

 

Ali kao sto sam rekao, za tako teske stvari nadjes nekog drugara  da nesto i on naruci, i kad podelite postarinu koja je u ovom slucaju 57$, 2300Din usteda ...

Link to comment
Share on other sites

Ne deli se postarnina. Za 2kg proteina je duplo manja od 4kg tako da isti djavo da li narucujes sam ili sa ortakom.

 

edit pobrkao sam gore nije $107 nego $157 sto je onda fail

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Pa da zato sto animal cuts ima mozda 150 grama ukupno :). To ok al svi ti preparati po mom mislenju bacanje para tako da cu najvise da ustedim ako ne kupim uopste :)

 

Ja ocu da gutam(hehe) protein svaki dan al preskupo je ovde.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

E proovi i hemicari... gledam ovde u Longlija ! Koji je napisao da je UH bitan posle treninga.

 

Naleteo sam na ovu studiju (lol studija). Ne ulazim ko je pisao i zasto itd itd... i ima uvek raznih studija itd. Nego me zanima da li ovo sto pise ovde ima smisla

 

 

Studija koja kaze da unos UH zaedno sa proteinima posle treninga ne utice na sintezu proteina u misicima. Jel to ova studija kaze da UH (u kombinaciji s proteinima) nisu bitni za rast misicne mase? I da li ima smisla jelte.

 

 

http://ajpendo.physiology.org/content/293/3/E833.long

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Prvenstveno sam mislio zbog popunjavanja glikogenskih depoa, koje si ispraznio na treningu.
 

 

Therefore, the present findings imply that when ample protein is ingested during recovery from resistance-type exercise, carbohydrate coingestion is not warranted to maximize the protein synthetic response to resistance exercise. However, as muscle glycogen content can be reduced by 30–40% following a single session of resistance-type exercise (17)carbohydrate coingestion would be preferred when trying to accelerate muscle glycogen repletion.

 

Najjednostavnije postavljeno, UH su gorivo, ako goriva unosis previse, mastices se, a najkorisniji termin za unosenje UH je posle treninga kada si svoje zalihe goriva (glikogena u misicima) potrosio i kada konzumiranje UH ide u popunjavanje glikogenskih depoa. Mislim da nije dobra ideja izbacivati UH posle treninga. Mada, ako mislis da vredi, probaj, ja sam sa ishranom dosta eksperimentisao na sebi dok nisam nasao kako mi tacno sta prija. Mada ja sam ubedjen da bi izbacivanje UH u PWM imalo uticaj na treninge.

Naravno da postoji sansa da i ovo bude opovrgnuto za 5-10 godina, ali trenutno je najbolje sto znamo o procesima u nasem telu i radi vecini ljudi. Kada pogledas, do pre 10-20 godina te je doktor limitirao na jedno jaje dnevno zbog holesterola i povisenog pritiska. 90-ih su masti kao deo ishrane bile demonizovane, danas masti dizu u nebesa kao jako bitan nutrijent u ishrani. Primera ima mnogo a fitnes i nutricionizam su relativno mlade grane da se sva saznanja postave kao dogmatska, naprotiv, sklona su menjanju i opovrgavanju iz dana u dan.

edit: Sada tek vidim da zapravo nisam odgovorio na tvoje pitanje, "da li studija ima smisla". Ne znam, nisam ni nutricionista ni covek iz medicine pa da bilo sta tvrdim 100%. Ono sto znam je da ima mnogo studija o mnogo cemu. Ja sam svojevremeno naleteo na legit studiju koja dokazuje da je svako unosenje preko 1g proteina po kg telesne mase budalastina, i da niko nema potrebu da unosi preko 1g proteina, nego da se samo UH povecava i da ce biti rasta misicne mase...

 

Edited by LongIey
Link to comment
Share on other sites

Prvenstveno sam mislio zbog popunjavanja glikogenskih depoa, koje si ispraznio na treningu.

 

 

 

Najjednostavnije postavljeno, UH su gorivo, ako goriva unosis previse, mastices se, a najkorisniji termin za unosenje UH je posle treninga kada si svoje zalihe goriva (glikogena u misicima) potrosio i kada konzumiranje UH ide u popunjavanje glikogenskih depoa. Mislim da nije dobra ideja izbacivati UH posle treninga. Mada, ako mislis da vredi, probaj, ja sam sa ishranom dosta eksperimentisao na sebi dok nisam nasao kako mi tacno sta prija. Mada ja sam ubedjen da bi izbacivanje UH u PWM imalo uticaj na treninge.

Naravno da postoji sansa da i ovo bude opovrgnuto za 5-10 godina, ali trenutno je najbolje sto znamo o procesima u nasem telu i radi vecini ljudi. Kada pogledas, do pre 10-20 godina te je doktor limitirao na jedno jaje dnevno zbog holesterola i povisenog pritiska. 90-ih su masti kao deo ishrane bile demonizovane, danas masti dizu u nebesa kao jako bitan nutrijent u ishrani. Primera ima mnogo a fitnes i nutricionizam su relativno mlade grane da se sva saznanja postave kao dogmatska, naprotiv, sklona su menjanju i opovrgavanju iz dana u dan.

edit: Sada tek vidim da zapravo nisam odgovorio na tvoje pitanje, "da li studija ima smisla". Ne znam, nisam ni nutricionista ni covek iz medicine pa da bilo sta tvrdim 100%. Ono sto znam je da ima mnogo studija o mnogo cemu. Ja sam svojevremeno naleteo na legit studiju koja dokazuje da je svako unosenje preko 1g proteina po kg telesne mase budalastina, i da niko nema potrebu da unosi preko 1g proteina, nego da se samo UH povecava i da ce biti rasta misicne mase...

 

Код мене је овако :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Evo i drugog tipa moje ishrane :)

 

1- 8 belanaca+140g int.pirinač
2- 7 belanaca+3 žumanca
pwm- whey+20g dex
3- 250g piletina+150g int.pirinač
4- 250g piletina+salata sa kafenom kašičicom lanenog ulja
5- 200g piletina+salata sa kafenom kašićicom maslinovog ulja
6- pola ele+25g mleveno laneno seme
Nekada ovih 700-800g piletine rasporedim na 4 obroka, pa bude ukupno 7 obroka u danu ne računajući pwm.

Dan sa 0 uh:
1- 8 belanaca+3 žumanceta
2- 6 belanaca+2 žumanceta
3- 250g piletina+salata sa kafenom kašičicom lanenog ulja
4- 250g piletina+salata sa kafenom kašičicom lanenog ulja
5- 200g piletina+salata sa kafenom kašičicom maslinovog ulja
6- pola ele+25g mleveno laneno seme

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti cast. Ortak se sprema za prvo bb takmicenje u nedelju sad. Nisam ga video jednom da se nasmejao u zadnje 2-3 nedelje.

 

Ovo je on pre 2 meseca mozda i izgledaju cudno proporcije na slici

521422_341570742618850_1681232738_n.jpg

 

8 godina trenira, bez steroida, al sad trosi oko 1000 din dnevno pred takmicenje

 

188cm, oko 88 kg

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

хахх :) Ма нисам завидан :) Само та прича не узима ништа важи у свакој теретани.....нико не узима ништа евентуално креатин !:)

Узимао он стероиде или не ово је превелико одрицање и жртва коју ја никад не бих могао да поднесем :) Не бих се мењао са њим никада :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i rekao "priblizno slicne"... Jedno je citati o ishrani, treningu i hemiji a drugo je raditi nesto osam godina, probati na sebi pa reci ovo moze 'bez problema', ili cekaj bre ja nesto radim porgresno. Ista stvar je kad ljudi cuju da neko uzima hemiju, obicno sledi komentar "eh kad bi ja uzimo hemiju kako bi izgledao!".

Ono sto mogu da tvrdim je da ovaj lik izgleda bolje od bar 80% hemicara koje ja znam i alal mu cufta, kako je to postigao necu da ulazim u to jer je nebitno skroz. Sigurno je da iza ovoga stoji naporan rad i nisam nesto primetio da se ovakvi rezultati postizu 'bez problema' lako, posebno ne natural putem. Neces dobiti o svemu prave odgovore iz 'citanja'.

Edited by Johnn1e
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...