Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

U teretanama obično imaju sprave za trbušnjake kod kojih se ne bi oslanjao na trtičnu kost. Generalno gledano, sprave su lošije od "pravih" vežbi jer suviše izoluju ciljanu grupu mišića, a u stvarnom svetu ti pored nje treba i gomila drugih mišića koji te stabilizuju i daju potporu. No, ako su to jedini trbušnjaci koje možeš da radiš, bolje išta nego ništa.

Ako imaš šipku za zgibove, probaj da radiš viseće trbušnjake, jesu malo teži al su do jaja :)

Takođe, mnogi će ti reći da, ako radiš ozbiljne vežbe koje angažuju (gotovo) celo telo (čučanj, mrtvo dizanje...), ne moraš posebnu pažnju da obraćaš na trbušnjake i leđnjake, al ja nisam baš u tom taboru.

Link to comment
Share on other sites

ortak je imao operaciju urasle dlake iznad bulje, bolelo ga je par meseci posle operacije, vremenom prestalo i sad radi trbusnjake najnormalnije, ima dosta vrsta trbusnjaka gledaj da ne radis TRADICIONALNE TRBUSNJAKE ( [:)] ) dok te ne prodje bol skroz.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Moji ortaci koji treniraju (difovac, bivsi kosarkas) rade ovako nesto, ne mogu da nadjem original klip ali to je to, i imaju lepe razvijene trbusne misice...ja sam pokusao to da radim ali kao sto napisah, moram da nadjem strunjacu.

Danas sam bio u Delti, Uscu, ma kakvi, ono nisu strunjace, ono ne znam sta su, mekse bi mi bilo da razvijem toalet papir na pod [:D]

Link to comment
Share on other sites

Шта велите за пливање као рекреацију? Не волим да идем у теретану, јако ме смара, а не волим ни да скачем нешто претерано. Као опције ми остају трчање, бајс или пливање. Чини ми се да пливање ангжује цело тело боље него остало.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Dremnemo mi svakako :D Budi nas sirena za uzbunu ako se ide na teren . Sabio sam sada jedno parce barenog belog mesa i solju barenog pirinca.. Meni dosta do sutra ujutro :)

edit: ulete kind, plivanje je super stvar i to ti od srca preporucujem a uz plivanje ubaci bajs ili trcanje ;)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Шта велите за пливање као рекреацију? Не волим да идем у теретану, јако ме смара, а не волим ни да скачем нешто претерано. Као опције ми остају трчање, бајс или пливање. Чини ми се да пливање ангжује цело тело боље него остало.

moje iskustvo sa plivanjem je prilično loše, ali nije bio problem u plivanju nego u meni. :)

išao sam na bazen tri puta nedeljno posle povrede kičme, povećavao preplivanu daljinu sve dok nisam počeo da stagniram na oko 2km. plivanje mi je neverovatno otvaralo apetit, a i čini mi se da je organizam taložio više potkožne masti nego što to inače radi, tako da sam se solidno namastio za tih par meseci, a kondiciju koju sam nabio za plivanje nisam osećao na suvom, štaviše, subjektivno gledano, postao sam tromiji i sporiji.

verovatno da bih bio mnogo zadovoljniji da sam bolje kontrolisao apetit i ishranu, pa eto, ako se opredeliš za plivanje, pazi na to.

kali, šta ćeš na bežaniji? :D

Link to comment
Share on other sites

Јбг јесте, ватерполисти изгледају као фоке, јаки, масни и брзи у води :) Али не и пливачи.

Мени је идеја баш да избегнем намашћивање. Пробаћу, па шта буде.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Води рачуна о исхрани па се нећеш умастити :))

@Иван

Живим у блоку одмах испод тог дела бежаније а пошто је падала киша нисам хтео да чекам неки други превоз него ушао у 75 :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Фока улетела у базен, па ке видимо. Ако не умрем пробаћу да убацим и неки бајс између пливања. Пичке ко салате у теретани ...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi mi neki whey pošto sam se baš osušio od dronovanja i "obične" hrane, kako se kreću cene sad i jel ima još nešto negde u BG-u osim AMG sporta koji standardno šuri?

Јеси погледао постове ових што наручују из иноземства ?:) Кажу да је доста повољније :) Неко је на топику оставио и "ваучер" за попуст :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...