Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

To je to, slazemo se potpuno... :)

Tesko je ljudima objasniti kada na sta treba obracati paznju. Dosta stvari o kojima se prica po teretani su potpuno nebitne za pocetnike, posto ce (kao sto si ti rekao) u prvih 5-6 meseci napredovati carski samo od dobrih treninga i solidne ishrane. Znaci tri stvari su bitne u najosnovnijem obliku: hrana, trening, odmor.

  • Upvote (+1) 1
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Има два питања.

Прво: Како да залечим раме. Боли ме већ из тренинга у тренинг. Чим се мало напрегнем, крене да ме боли. Лик из теретане ми рекао да намажем коњску маст. Ваља ли то?

Друго: У последње време рука ми редовно трни и то онај предео око малића и то само једна иста рука. Шта се догађа?

Link to comment
Share on other sites

protose jel si udario mozda lakat u skorije vreme? posto sam ja isto imao trip sa trnjenjem iz cista kad sam pao na lakat i nisam imao pojma koj mu je kurac, dok nije dosao dule i rekao da je mozda to i onda sam malo eksperimentisao i kad god naslonim lakat na nesto krene da trne. Al fala bogu proslo je

Link to comment
Share on other sites

i treba jos 50 puta dok ne nauce svi :) vezba za rotatore ramena su MUST! male tezine i posle svakog treninga koji na bilo koj nacin pogadja ramena. I ne zapostavljajte zadnje rame. Bolje raditi srednje i zadnje, bez prednjeg, nego da izostavis zadnje. Osim ako neces da izgledas ko neki bokser xD (celo :*)

edit: ili ubacite u prvi post neki FAQ cisto da se ne objasnjava opet nego ih samo posaljes na prvu stranu :) Tesko da ce neko da cita 90 strana da nadje odgovor na kratko pitanje :)

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

protose jel si udario mozda lakat u skorije vreme? posto sam ja isto imao trip sa trnjenjem iz cista kad sam pao na lakat i nisam imao pojma koj mu je kurac, dok nije dosao dule i rekao da je mozda to i onda sam malo eksperimentisao i kad god naslonim lakat na nesto krene da trne. Al fala bogu proslo je

Не знам, али врло могуће да јесам ударио. И трни, мајку му јебем, кад год наслоним руку. А раме морам некако да залечим. Јуче радим вежбе за рамена, БОЛИ УБИЈА, ал ја мушкарчина издржао и одрадио до краја.

Link to comment
Share on other sites

To ti nije bas pametno. :)

Ako nesto boli, nema potrebe trenirati na silu, nista ne dobijas time, samo ce ti trebati vise vremena za oporavak kasnije...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ja jesam, zbog uzasnih trenera po raznim klubovima, gde je uceno da se bol trpi i da nisi valjda picka da ne radis trening sto te malo nesto boli. Da ne pricam koliko potencijalnih sportista znam, koji su se do svog punoletstva toliko ispovredjivali da je svaki nastavak karijere bio besmislen. To je taj sovjetski stil treniranja sto vise i intenzivnije - to bolje. Sto je vrlo primetno usadjeno kod nas i vidi se na dnevnom nivou po teretanama... Ali to je druga tema, ako nesto boli, ne forsiraj, zaleci to sranje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nekad bude bas krivo sto me niko nije bolje usmerio u prvih godinu dana...

Dosta gresaka sam pravio, neke sam platio povredama, neke smanjenim napretkom, ali opet, nesto sam naucio iz toga, tako da nije sve toliko lose ispalo. :)

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Kako mrzim kada radim vezbe za ramena, to je strasno. Inace hteo sam da pitam, leva sisa mi je veca, ono, ne primetuje se ovako ali kad me neko zagleda bolje gol i vidi se da je malo veca. Rekli su mi da bice sve to ok kad vezbam i prodje neko vreme, jer kad vezbam radim to sa iste tezine na obe sise. Dal je to istina ili treba da vezbam nesto ostalo kako bi to popravio?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...