Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Немам појма које можда твинлаб и још неки познати као :) Одавде сам ја наручивао јер ми је било јефтиније него у пан спорту иако сам плаћао доставу....

http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=393

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Немам појма које можда твинлаб и још неки познати као :) Одавде сам ја наручивао јер ми је било јефтиније него у пан спорту иако сам плаћао доставу....

http://www.xsport.rs...page=14&pid=393

Ok, fala ti :)

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

A да знаш ти како је кад попијеш ти mass gainer порцију и једеш пасуљ у мензи. Оно је перма прдење.

Иначе, да ли би требало да наставим да пијем хемију после гејнера који ће ми служити 22 дана (http://www.corposflex.com/scitec_nutrition_mass), а пијем га недељу дана, или да наставим да вежбам без хемије?

Edited by PROTOSS-
Link to comment
Share on other sites

@Rejz do koliko dolara tacno se ne placa carina? I jel racunam <70e da bude sa popustom ili bez

Koliko ja znam kada ti pravno lice salje paket onda se carina naplacuje na iznose od 50e+, a kada salje fizicko lice onda od 70e.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Omogucavaju ti da drzis u krvi proteine tokom vecine dana i tako eventualno dobijes vise misica nego inace. Ako nemas dobru ishranu, neces nikakav efekat videti.

Ti skuplji proteini imaju manje kalorija i vise proteina u toj jednoj merici od jeftinijih. E sad kazu ljudi da taj protein od 12k din organizam iskoriscava mnogo bolje nego ovi sto kupuju normalni ljudi od 6,5k.. Ja nemam pojma, niti cu probati taj skupi :D ..a i to dal ces uneti 100 kalorija vise i 10ak grama manje proteina sa jeftinijim nego sa nekim skupljim je nebitno cak i kad si na dijeti(verovatno znaci ljudima sto odrzavaju neki nenormalan bf)

Link to comment
Share on other sites

Па чекај, с обзиром да је и гејнер и протеин додатак исхрани, суштински, протеин потпомаже мишићну, а гејнер телесну масу?

Da bi nabacivao misice uopste, pocetni uslov je da budes u plusu sa kalorijama(da se gojis do nekih 1kg nedeljno recimo). Mrsavi ljudi sa brzim metabolizmom imaju problem da unesu dovoljnu kolicinu kalorija tokom dana da bi se gojili pa im treba gainer uz protein..

Link to comment
Share on other sites

Omogucavaju ti da drzis u krvi proteine tokom vecine dana i tako eventualno dobijes vise misica nego inace.

da se gojis do nekih 1kg nedeljno recimo.

Transfer neprijatnosti dok citam ovakve izjave, ako vec savetujes, nauci neke osnovi metablizma molim te, nije to nikakva nesaglediva magija...

A ti Protose, ako vec dajes kes za nesto, odvoji pola sata da to proguglas. Mozes naci sve nivoe strucnosti, od blogova random likova, preko foruma sa profi ljudima, do naucnih radova na datu temu. Niko ti ne moze ovde nista reci tek tako, reakcija na suplemete je u velikoj meri individualna, a ti nisi rekao koliko i kako treniras, sta jedes i sta zelis da postignes...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi, ja sam imao mini eksperiment na sebi, tj. izasao sam iz uobicajenog toka PWM-a.

Uglavnom, izbacio sam totalno whey u PWM-u i imao sam najbolji napredak do sada. Izvalio sam da posle proteina dosta vremena imam nadutost u stomaku kao i neki cudan osecaj koji manifestuje sitost i glad u isto vreme, gladan sam, ali posle par zalogaja kao da sam se najeo... Uglavnom, izbacivanje whey-a je rezultiralo da jedem odmah nakon treninga, umesto cekanja sat-dva jer sam sit od proteina, i to jedno 20%-30% vise hrane sam mogao da pojedem nego kada pijem protein, i nekako pomaci su bili bolji.

Ostala osnovna suplementacija je tu.

Ne kazem da je ovo ispravno, ali meni vise prija ovako.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, whey se kod nas prodaje u dva oblika: izolat i koncetrat. Izolat je cistiji oblik i samim tim skuplji. U oba oblika, glavni razlog zbog cega se uopste koristi whey je super brza apsorpcija u odnosu na druge oblike proteina. Znaci ni u kom slucaju nema 'ostajanja proteina u krvi veci deo dana', vec je bitno kad se uzima i kako (sa mlekom ili vodom).

Sto se tice ovoga o kalorijskom deficitu, ne znam gde si mogao da cujes da se to meri kilogramima. To znaci da neko treba da jede u toj meri da bude tezi za 50 kila posle godinu dana teretane. Znaci, kalorijski suficit se meri kalorijama (200, 400, 500, 800), a kilogramima se ne treba opterecivati, posto je u pocetku ionako vecina voda, a ako samo gledas da jedes sto vise, vecina ce biti salo...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Transfer neprijatnosti dok citam ovakve izjave, ako vec savetujes, nauci neke osnovi metablizma molim te, nije to nikakva nesaglediva magija...

A ti Protose, ako vec dajes kes za nesto, odvoji pola sata da to proguglas. Mozes naci sve nivoe strucnosti, od blogova random likova, preko foruma sa profi ljudima, do naucnih radova na datu temu. Niko ti ne moze ovde nista reci tek tako, reakcija na suplemete je u velikoj meri individualna, a ti nisi rekao koliko i kako treniras, sta jedes i sta zelis da postignes...

Тренирам 3, 4 пута недељно и радим све групе мишића. Један дан груди и бицепс, други леђа и трицепс, трећи рамена и ноге, а то све прожимам радећи стомак и тако у круг. Желим да прво набацим масу. Једем 3, 4 пута дневно, плус 1 шејк после тренинга и један пред спавање. То је то.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...