Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Provalio sam da na ovom krosfitu ima no-leg-day likova nekih.... ko alfa fazon!

 

Salu na stranu, nije krosfit tesha, ali ovi treninzi jebu mamu kolko su teski nekad.

Nije krosfit teša, ali fejluje na previše nivoa. Ono što krosfit reklamira su top likovi, koji su se izgradili u teši. Veliko bacanje para...bolje za te pare uplatiti tešu i privatnog trenera. Pri tome neću ni da pokrenem priču koliko je krosfit opasan za nubove (a i ostale) zbog neverovatno nepravilnog izvođenja vežbi i forsiranja kod tih nepravilnih izvođenja.

evo i jedna gym fora, da ne bude samo hejt prema krosŠITU haheaheaeha

1533845_772012976156856_507718475_n.jpg

  • Upvote (+1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

u je


evo da ne bude samo trol, imam ozbiljno pitanje al me bilo blam da pitam

 

Sto duze vezbam, sve manje zgibova mogu da uradim??? Sad jedva radim 5+6+7+6, a recimo letos sam mogao 7+8+8+8?

Ista kilaza, radim 3-4 pita nedeljno. 4 serije ovih "napred" 4 serije ovih "nazad" pa onda propadanja posle 10 15 min. Propadanja idu super.

 

Sta je uzrok? I kolega i ja padamo sa formom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nemam neko naučno objašnjenje al probaj ređe da ih radiš pa vidi kako će da ti ide

 

meni su zgibovi jedina big4 vežba kod koje napredujem konstantno i umereno, dok kod benča i čučnja nalećem na platoe od po dva meseca, tako da zapravo i mene interesuje naučni odgovor na igorovo pitanje :)

Link to comment
Share on other sites

Код Игора је проблем што ради 3-4 пута недељно, па се "премори". А код тебе, за бенч, зато што не радиш руке (трицепс) и раме(?). Нисам сигуран како иде твој лег деј, али ако ту не радиш 5-6 вежби без листова, вероватно је то проблем. Пошто знам да радиш ДЛ па ти вероватно доња леђа нису ограничавајући фактор.

Није баш научно, али може да помогне!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Moguce da ima to neke veze, primetio sam par puta kada nisam radio zbog terena/bilo cega po 5-6-7 dana, imam vise snage. Ali ako je 3-4 puta nedeljno puno, onda je mozda vreme da se pomirim sa svojim godinama :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Па није то пуно, поготово што радиш само згибове за лат и бицепс (ако сам добро разумео). Али мишићима треба времена да се опораве, тако да то твоје стагнирање у броју згибова не зачуђује. Капирам кад би сад одморио недељу дана, урадио би бар 2-3 згиба више.

Дакле ово све је био одговор на оно твоје "радим доста, а не напредујем", а да ли радиш пуно је друга прича, која зависи пре свега од тога шта желиш од свог тела!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

pa mnogo je za istu vežbu tj. grupu mišića, probaj neki split :)

 

alfi, radim DL al mi donja leđa jesu ograničavajuć faktor, bar tako kažu likovi koji su me gledali dok radim čučnjeve. i kako sad da mora 5-6 različitih vežbi za noge, kad pola interneta tvrdi da ne treba ništa osim čučnja i mrtvog (a ja to zdušno prihvatam jer me mrzi da radim pet miliona vežbi)?

Link to comment
Share on other sites

pa mnogo je za istu vežbu tj. grupu mišića, probaj neki split :)

 

alfi, radim DL al mi donja leđa jesu ograničavajuć faktor, bar tako kažu likovi koji su me gledali dok radim čučnjeve. i kako sad da mora 5-6 različitih vežbi za noge, kad pola interneta tvrdi da ne treba ništa osim čučnja i mrtvog (a ja to zdušno prihvatam jer me mrzi da radim pet miliona vežbi)?

Није много ако хоће да остане у кондицији, мало ојача, да не закржља једноставно речено :p

А за ноге...па чучањ свакако треба бити вежба која ће да ти узме највише снаге и времена у "лег деју", али свакако мислим да су и остале вежбе важне. Погледај ово:

http://thegymlifestyle.com/hardcore-leg-workout-routine/

Мош да измениш број серија како теби одговара и направиш сличан тренинг.

 

 

da izgledam dobro kad se skinem :tf:

Па онда крени у теретану и цимај ме за хемију!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

u jebote, pa ja manje više radim sve ovo kad je leg day, možda bez jedne vežbe. Još ovako dve-tri godine, i biće čovek od mene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije krosfit teša, ali fejluje na previše nivoa. Ono što krosfit reklamira su top likovi, koji su se izgradili u teši. Veliko bacanje para...bolje za te pare uplatiti tešu i privatnog trenera. Pri tome neću ni da pokrenem priču koliko je krosfit opasan za nubove (a i ostale) zbog neverovatno nepravilnog izvođenja vežbi i forsiranja kod tih nepravilnih izvođenja.

evo i jedna gym fora, da ne bude samo hejt prema krosŠITU haheaheaeha

1533845_772012976156856_507718475_n.jpg

 

 

Pa ne znam bas da li je nepravilno.. mislim, sigurno ima ljudi koji rade nepravilno, ali meni niko nije pokazao ni jednu vezbu nepravilno, a znam to posto sam isao i u teretanu i gledao gomilu vezbi po netu kako se rade. Zapravo, za 3 meseca ovoga se nisam ni jednom povredio (kao ono.. istego misic ili nesto sjebao tako da moram da pauziram), a u teretani mi se desavalo. Zasto, pa zato sto su sve manje kilaze i kompozitne vezbe.

 

Ali nije to uopste ni poenta... poenta je zivotinjska kondicija koja se nabija, i mazohisticki treninzi ! I DE MO.

  • Downvote (-1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Зајебавам се ја лома :)

Није Кросфит толико лош, ако се правилно све ради. Поента је што је то све са добром рекламом наметнуто као нека иновација, а то све може да се одради у свакој мало боље опремљеној теретани. Прескупо је и оно што ми можда највише смета је то што праве јебену секту од тога...

И даље стојим иза тога да са теретаном можеш имати невиђено веће резултате.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa brate... naravno da mozes. Jos ako pocnes od cinjenice da krosfit uglavnom radi sa soptsvenom tezinom... cak i tegove mozes da improvizujes sam.... znaci lakse se radi krosfit u domacoj radinosti nego teretana cak. U teoriji mozes da gruvas solo i jedno i drugo.

 

Al ja sad gledam po sebi... odem u teretanu, izbacam se, izcimam se, sve maks sto mogu, umore mi se misici, super sve. Al odem na krosfit, i hocu da se ispovracam na kraju treninga od muke!

 

 

A da je sekta, jeste, loze se svi nesto, ali vidjam ljude... mnogo brzo odustaju, bas nije za svakog, posto u teretani uvek imas pauzu kolko hoces, tegove kolko hoces itd. Ovde dodjes, i imas marinca koji ti vristi nad glavom i vodi trening, i jos 20 ljudi pored tebe koji umiru, i taj neki hiit fazon koji te tera dumres.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Небитно је са чиме радиш, тегови или своја килажа, битно је какав тренинг склопиш. Погледај нпр. ону BAR BROTHERS екипу, која само на шипкама ради.

А ако ти треба маринац да те форсира, онда јебига баш :)

Бацање пара, моје мишљење...али ја немам шта да кењам другима како троше своје паре, још ако тебе то испуњава (но хомо) тек онда немам шта ја ту да кењам.

Само сам морао да кажем своје мишљење о свему томе!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Секта је и теретана :) Расправа између теретане и кросфита је као између америчког фудбала и рагбија :)

Имаш увек ту групицу стероидаша која се понаша ко нека секта, али то је баш мањина, бар код мене у теши. Већина вежба за себе, доста људи фура слушке нпр. итд.!

Друго, не можеш да кажеш да је ово "емка или калаш" фазон, када у теши можеш да одрадиш све ко на кросфиту, сам, са доста мање уложених пара, прилагођено својим могућностима... док обрнуто не можеш.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...