Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Pre svega da kažem Dende gari sigurno zna više od mene kada je ova tema u pitanju, jer ne želim da ispadnem jedan od onih "idem 2 nedelje u tereanu i znam sve" likova :) ALI

Lmao ne raditi razvlacenja,stojeci potisak...Kakav broscientist

Lik je u sušiti naveo vežbe koje su rizične zbog moguće povrede ramena, kaže u klipu da je terapeut koji je radio sa pro igračima američkog fudbala itd., jebiga, valjda ne baroniše :)
Ja iz ličnog iskustva sa povredom ramena mogu samo da potvrdim ovo sa klipa, uostalom to mi je zabranio dr Borko Vukosav, koji je inače glavni doktor FK Vojvodina već preko 20 godina, dakle, radi sa sportistima (čisto napominjem zbog pominjanja brosciencea).

 

Stojece veslanje se moze raditi sa bucicama koje koriguje taj neprirodan polozaj rucnih zglobova kada se koristi sipka,to je dobro rekao.Takodje moze da se radi sa kettlebellom.

 

Mislim da si ovo pogrešno razume, i ovde je poenta priče bilo rame a ne ručni zglob. Ja sam ovu vežbu radio sa malim težinama na početku oporavka, kada je trebalo da "pokidam" tetivu koja je bila skraćena, pa ti sad izvuci neki zaključak iz toga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo,ja sam prakticar,donekle i teoreticar ali bez strucnog znanja,po struci sam diplomirani pravnik,tako da smo bro-ovi i ti i ja.

 

Pa skoro svaka vezba koju mozes da radis u teretani moze dovesti do povrede rotatora,a ove koje je on naveo su samo neke od onih koje ga najvise opterecuju.Stojeci potisak iza glave jeste jako opasna vezba,ali ako se zagrejes,razgibas,dodatno razgibas rotatore,uradis par uvodnih serija,generalno su ti misici u tonusu,progresivno povecavas kilazu,koristis patike sa ravnim,cvrstim djonom,pravilno izvodis vezbu sa odgovarajucim mentalnim fokusom,sanse za povredu smanjujes na minimum.Opet,ako ti ne odgovara,nemoj je raditi,ali reci da su to vezbe koje je Sotona smislio i da poticu iz najdubljih nizina pakla je prosto netacno.Lepo je covek napisao "Stop doing these!!!".

 

Ako si povredio rame,svakako ne bi trebao da radis te vezbe.Bio sam i ja kod Vukosava svojevremeno zbog kolena i on ima dve kategorije pacijenata:sportiste i nesportiste.Ove prve zaista i leci kako bi sto brze se vratili na teren,a ovima drugima kaze nemoj nista raditi 6 meseci i ako hoces uradi magnetnu,ali kosta 20k.

 

Ja ne znam za tebe,ali nikad nisam osetio neko neprirodno opterecenje na ramenu dok sam radio stojece veslanje,jedino sam imao problema sa rucnim zglobovima.Ali opet,kontam kad imas generalno problema sa ramenima,imaces problema na svakoj vezbi koja ih iole opterecuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam utisak da si ti samo preleteo preko klipa samo da vidiš koje vežbe su u pitanju + naziv klipa koji je realno bombastičan = "koji broscience" :)

Lik u klipu kaže nešto na fazon "ne kažem da ćete se sigurno povrediti ako radite ove vežbe, neki od vas ih sigurno rade preko 5, 10 godina i sve kul, samo kažem da su ovo vežbe koje imaju najlošiji risk-benefit ratio. Unapred se izvinjavam ako si odlgedao ceo klip.
 

Ja sam operisao rame, imam 3 šrafa u ramenu, nakon operacije sam se oporavljao 6-7 meseci pod nadzorom dr Vukosava, ja sam onda neka treća kategorija pacijenata.
Za vreme oporavka radio sam sve vežbe za rame, pa i potisak (ali ISPRED glave), sa malim težinava ofc, a taj iza glave je jedina vežba koju nisam radio jer je jako opasna, kao što si i ti napisao.

Link to comment
Share on other sites

Da, rasterecuju kolena malo kod cucnja zbog cega sam ih i kupio.. pomaze i kod dubine isto..

Можда, али фејкујеш чучањ, пошто ове патике имају исти ефекат ко стављање тегова испод пета код чучња.

Ако тренираш због естетике, ове патике ти нису потребне. Ако си пак ПАВЕРЛИФТЕР, значиће ти доста.

Толико од мене!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Можда, али фејкујеш чучањ, пошто ове патике имају исти ефекат ко стављање тегова испод пета код чучња.

Ако тренираш због естетике, ове патике ти нису потребне. Ако си пак ПАВЕРЛИФТЕР, значиће ти доста.

Толико од мене!

Cek kako fejkujes cucanj? Aktiviras manje misica nego na ravnom? Daj neki source

Link to comment
Share on other sites

Офтопикујемо, ал ае! Може неко да пребаци постове тамо где им је место.

Једна слика говори више него хиљаду речи!

iWoo9nS.jpg

Најбоље ћеш погодити квадрицепс ако радиш бос. Погле Арнолда, мислим да ти не треба даље неко специјално објашњење :)

Као што сам рекао, те патике су одлична ствар ако си паверлифтер. Дају ти тај ефекат тегова испод пета и то на много бољи начин, али то је у неку руку варање, једноставно је лакше тако.

И морам ипак на крају да кажем да немам искуства са овим патикама, али дефинитивно ти дижу пете, а дизање пета код чучња је фејковање :D

  • Downvote (-1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...