Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Meni je receno od strane relevantnog subjekta da se forma,tonus pa i misicna masa,gubi 8x brze nego sto je bilo potrebno da se postigne.

 

Ja sam prosle godine 10 dana bio na moru,kad sam se vratio,prvu nedelju sam umirao koliko mi je tesko bilo.To mi je ujedno bila jedina veca pauza od januara 2012.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje da postavim.
Nakon operacije ramena, zbog atrofije mišića skoro da nisam imao celu desnu stranu tela, grudi ćao, desna ruka, leđa, rame, sve od nule. Sve sem sisa sam kol'ko-tol'ko uspeo da izjednačim (svestan sam da nešto možda neće nikad ni biti skroz jednako, pa nije ni kod zdravih ljudi)

Nekom logikom sad bi ja trebao da radim više ponavljanja za desnu sisu/biceps, recimo ako radim neku vežbu 4x8 ponavljanja za obe strane, da ubacim još dodatnih 2-3 serije samo za desnu stranu?

 

i onda dolazimo do sledeće dve "škole mišljenja" da tako kažem:

 

a) nemoj raditi tako, ako ubaciš više serija za desnu slabiju stranu, taj mišić ćeš pretrenirati i neće rasti, dok će leva strana moći lepo da se odmori i naraste pa ćeš zapravo samo povećati razliku :c

 

b) radi tako, što više to bolje!!

 

 

dakle, a ili b? Ili sam u startu loše postavio zadatak? Pišite šta god mislite da je pametno, hvala
 

Link to comment
Share on other sites

To što ste napisali upravo i radim evo nekih 4-5 meseci, izjednačio sam dosta sve sem sise, pa reko da pitam...

kao što vudu reče, i ja mislim da je ovo je pitanje za nekog lekara, odnosno nekog poput ovog gore lika iz klipa (terapeut-trener), a imamo i na ruru garija (johnny?), on valjda studira neku medicinu i razume se :)

Link to comment
Share on other sites

nidžo, meni se čini da su retki lekari koji "razumeju" teretanu i fitnes generalno. mislim da je to zbog toga što medicina tradicionalno razmatra kako da izleči bolesnog čoveka, a ne da "poboljša" zdravog. zato ću pre da poslušam nekog profi trenera ili lika koji se prosto bavi fitnesom i interesuje ga to.

 

naravno, ovo "pretreniraćeš mišić pa će desna sisa da ti raste sporije" je čist bro science, teško je pretrenirati se ako ideš u teretanu triput nedeljno. probaj da ubaciš dodatne serije za desnu stranu, radi tako dva meseca, slikaj se pre i posle i oceni da li je i koliko pomoglo. 

 

fakat je i ovo što kažeš da nikad ne možeš biti simetričan. meni su jače desna ruka i leva noga i posle 100 godina teretane i tu ništa preterano ne mogu da promenim, niti nameravam.

Link to comment
Share on other sites

ja radim good morning :c

naša priča komšo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Lmao ne raditi razvlacenja,stojeci potisak...Kakav broscientist

 

Stojece veslanje se moze raditi sa bucicama koje koriguje taj neprirodan polozaj rucnih zglobova kada se koristi sipka,to je dobro rekao.Takodje moze da se radi sa kettlebellom.

 

Good mornings je odlicna vezba ako se koristi pametno.

 

Izolacione vezbe su govno i treba da budu zastupljene u 10-20% treninga,zavisno od toga sta se radi (hipertrofija,snaga,definicija).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...