Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

momci, ozbiljno, kad se upalite, iskulirajte par dana, nije poenta da vežbate mnogo već da vežbate pametno!

 

i kad kažemo da je u kuhinji 80% posla, stvarno to i mislimo. umesto što se toliko fokusirate na teretanu, bolje da npr. izbacite još jednu glupost iz jelovnika.

Link to comment
Share on other sites

momci, ozbiljno, kad se upalite, iskulirajte par dana, nije poenta da vežbate mnogo već da vežbate pametno!

 

i kad kažemo da je u kuhinji 80% posla, stvarno to i mislimo. umesto što se toliko fokusirate na teretanu, bolje da npr. izbacite još jednu glupost iz jelovnika.

QFT

Link to comment
Share on other sites

ne prijatelju. ja ne znam ima li ista gore od toga za dorucak.

 

Da ne smaram, sturcnjaci ce ti bolje objasniti, ali ja sam se muslijem (sa vodom, i to cak ne ni mulsi vec sam mesao pahuljice od zobi kurac palac) sdebljao i umastio.

Kupovni musli su puni secera i govana. udri kajmak i prsutu bolje. Sve ovo za dorucak ofc

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Proteini: Sto veci broj esencijalnih aminokiselina u odredjenoj hrani to je visa bioloska vrednost te hrane. I ovsene pahuljice sadrze od sest od osam aminokiselina nezamenljivih za korektnu sintezu proteina a takodje povisen nivo metionina (esencijalna aminokiselina za metabolizam)  koja kad se kombinuje sa povrcem (koje ima nedostatak metionina)  stvara protein koji se skoro moze porediti sa proteinom iz mesa -ribe -jaja. Na svakih 100 grama sadrzi 12 grama proteina

Lipidi: Ovas je zitarica sa definitivno najvise  biljne masti i skoro 80% tih masti su  nezasicene. Dominira osnovna linolna kiselia (omega 6) i takodje sadrzi fitosterol (jedinjenje koje smanjuje postotak holesterola u krvi). Nezasicene masti su poznatije kao dobre masti i imaju visestruku dobit za vase zdravlje. Na svakih 100gr sadrzi 7.1 gr masnoce!

Ugljeni Hidrati Ovsene pahuljice imaju G.I oko 40 i nezamenjive su kao izvor energije u ishrani. Njeno konzumiranjem se ogranicava umor koji izazivaju neke zitarice i prosti seceri.Sastoji se od najvise skroba ali takodje ima male kolicine fruktoze i vlakana. 
Na svakih 100 grama sadrzi 60gr UH i oko 6 gr vlakana koji posle konzumiranja daju energiju duze vreme izbegavajuci osecaj mucnine i vrtoglavice koje se pojavljuju kada telu treba  glukoza (hipoglikemia)

Vitamini i minerali: Sadrzi vitamine B1 - B2 - Vitamin E - PP -  D - Niacin (Jedan od vitamina B esencijalan za mozak i cerdiovaskularni sistem) - sumpor - karitin - kalcijum - fosvor - kalijum - natrijum -  gvozdje - magnezijum i bakar. 
Fosfor je jako koristan za mozdane aktivnosti a sumpor za kozu. Na svakih 100 gr sadrzi oko 79mg kalcijuma i 5.8 mg gvozdja.

Vlakna: Pored svega osnovnog sto smo nabrojali do sada ovsene pahuljice sadrze nesto sto nema nikakvu nutritivnu vrednost ali je jako vazno za za dobro funkcionisanje digestivnog takta.  Radi se o supstanci koja se kad je unesena u organizam sa hranom ne rastvori u crevima. Bez sumlje ova supstancija je izuzetno vazna a dobro varenje i znamo je pod imenom fibra ili vlakna. Svi dobro znamo koliko su vlakna vazna za dobru probavu.

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

sve to stoji, meni nije prijalo, nadimalo me i bio sam ko truplo

plus je verovatno kupio nestle super crunchy exttra honey whole grain sa nacrtanom superzgodnom ribom sa malim tegicima. to nije ovo st si naveo :)

da dodam jeo sam miks ovas zob nesto sto je keva jela. tad mi je i holesterol skocio na 6

doduse sad kad sam smrsao 5-6 kila je 7.5 :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...