Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

polako trokty, sve ce to da se normalizuje kad udjes u pubertet

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ

najbolje ti je kombinacija kreatina i proteina, ali ako stvarno puno jedes ( i cesto, to je mozda i bitnije), onda i ne moras suplemente da ubacujes

problem je u nacinu treninga, jednostavno ti treba neko vece opterecenje od sopstvene kilaze

~6 ponavljanja, vece kilaze, duze pauze, takav trening treba da ti bude otprilike

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Mrzite me.

Drugovi, od velikih napora da nabijem par kila, opet sam uspeo da izgubim 2kg. Iskreno, plače mi se, jedem ko sivonja i mršavim.

Interesuje me, koji je "najbezbolniji" suplement da dobijem malo mase. Ideja mi je da uzimam neku mizernu količinu i da nastavim da treniram po kući/Košutnjaku kao do sada.

Šta i koliko preporučujete?

tnx

Imaju dve vrste kreatina ako njega budes uzimao :) Jedan ima nuspojavu da zadrzava vodu u telu tako da za mesec ipo mozes dobiti od 4-8 kila :D sve zavisi od vuduove genetike :) Al naravno to je voda i cim prestanes sa kreatinom ona ce otici :) tako da je po meni taj kreatin losiji izbor :D pogotovu ako su ti stvari taman onda kad nabacis 5 kila budes u problemu :D I naravno kreatin bez dobre ishrane ti ne znaci nista :D Pa bi mozda bilo zgodno da napises sta jedes i koliko :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

E, a ajde ovde da pitam, ne znam nekako deluje najzgodnije - kada napravim sok od voća, iscedim ga i to, da li kad stoji u frižideru par dana ima nekih negativnih tripova? Znam da bi "sve dobro" trebalo da je već odavno nestalo i da bi takav sok trebalo popiti što pre, ali me više zanima da li se stvara "nešto loše" kad tako bleji ili je prosto "kao da je voće samo nema više vitamine" :))

Link to comment
Share on other sites

Mrzite me.

Drugovi, od velikih napora da nabijem par kila, opet sam uspeo da izgubim 2kg. Iskreno, plače mi se, jedem ko sivonja i mršavim.

Interesuje me, koji je "najbezbolniji" suplement da dobijem malo mase. Ideja mi je da uzimam neku mizernu količinu i da nastavim da treniram po kući/Košutnjaku kao do sada.

Šta i koliko preporučujete?

tnx

Dok ne prestaneš da rejdžuješ na razne nebitne gluposti, pojave i osobe sa interneta i iz RL-a, imaćeš taj problem :(

Link to comment
Share on other sites

Deste drugari, par pitanja imam, posto sam krenuo ponovo da vezbam hardcore.

Elem evo nepunih 2 meseca i vec vidim progres fin, i pocinjem da razmisljam o suplementima, aka neki whei i eventuelno neki kreatin ili nos reaktor( sad mi drugar prica o tome nemam predstavu sta je, tj imam sad al nisam ranije cuo za to). Uglavnom:

- Sta je najbolje kupiti od whei proteina u danasnje vreme i gde( gledao sam pansport sajt i vidim imaju finu ponudu svega i svacega Elite Whey Protein ili Iso-100 sam kontao)

- Osim proteina sta valja uzimati a ciljam na to da se ne gojim previse nego misicnu masu da jurim ( imam preporuke ako uzimam taj nos reaktor da uzmem ovo ili kreatin ovaj)

- I jel vrede ista ovi danasnji fat burneri, isplati li se uzimati neki i sta preporucujete ( Dyma Burn Extreme su mi preporucili vise njih)

Thenks ju.

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

nemoj da uzimas fat burner :) bolje bi bilo da napises kako jedes :) pa tu da pravis korekcije :) Sto se tice izbora proteina meni su svi bili isti nisam primecivao neku razliku :) tako da recimo ne uzmes ni mnogo skup ni mnogo jeftin :) nego neki izmedju :) ili ako ima neki koji je na popustu :) bitnije ti je da ubodes ukus :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Regulisao sam ishranu u protekla 2 meseca, ne jedem slatkise ne pijem gazirano. Skinuo 7 kila, znaci postoji progres.

Od slatkog sam jeo medena srca jednom (vidim da to preporucuju na pansportu ako bas moras) i crnu cokoladu 70%, i to razvucem ono uzmem red na 3 dana fazon kad mi padne secer ili sta vec. Pritom pijem cedevitu tu i tamo i ponekad 3 u 1 kafu. Sad to je jedini secer da unosim a ne bi trebalo da ja znam.

Doruckujem jogurt i ovsene, ponekad jaja sa tim, proja neka eventualno. Posle cepam piletinu ili neko drugo meso( izbegavam svinjetinu) ili tunjevinu. Znam da pojedem lepinju nekada belu, i to korigujem kad god mogu. A jedem 3 puta dnevno, eventualno 4, zavisi, pokusavao sam onaj program 5 puta jedes na 3 sata, manje porcije al ne ide. Ubacim i ovsene uz rucak ponekad, da. I peceni kikiriki i badem grickam tu i tamo.

A sto se treninga tice idem:

pon: grudi + kardio

utorak: biceps

sreda: ledja + kardio

cet: triceps + basket uvece

petak: ramena + kardio

vikend slobodan, tu eventualno neki basket ili dzak odradim, mada gledam da odmorim

Za kardio radim

Oduzme mi 15 minuta, vrisnem skroz, i posle se preselim na traku, tu furam brzo hodanje 20 minuta ili ono nordijsko skijanje. Zato razmisljam ima li poente uzimati burner, koliko ce ubrzati stvar, jer na kukovima mi je ostalo malo da skinem , i malo stomak, nervira do jaja :)

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

A sta hoces ti da postignes ?:) :) vezbas kuci ili u teretani ?:) Meni se ne svidja sto ti svaki dan nesto radis :) ja bih spojio grudi biceps ili nesto drugo kako bi imao jedan dan pauze vise :):) Kako izgleda to kad odes u teretanu i vezbas samo biceps ili samo triceps ?:D :D ?

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, nisam sam smislio to, to je neki program koji mi je pre jedno 8 godina pokazao najbolje rezultate. Radis jednu particiju jednom nedeljno, lepo odradis i pogodis sve kako treba, i imas nedelju dana da odmoris istu.

Lepo, ne prelazi mi trening 45 minuta generalno bez kardia + zagrevanje. Odradim 5-6 vezbi za biceps ili triceps, ili sta vec radim(3-4 serije).

Zaboravio sam da napomenem da odradim trbusnjke kad ne radim kardio (utorak cetvrtak)

  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da radis toliko vezbi za bilo koju grupu misica :)Dovoljne su ti dve vezbe za biceps maksimalno tri :) takodje i za grudi tako :) pa bi ti trening svakako trajao sat vremena a uradio bi dve grupe misica i imao vise vremena za odmor :D:D Naravno da je najbolje da radis onako kako se tebi najvise odgovara :D ali ako nisi probao ovako :D onda ne znas ni sta ti odgovara :D:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Radio sam to 2-3 godine, kad sam imao 20ak godina i promenim na ovaj rezim, i za 2-3 meseca sam imao veci napredak nego za te 2-3 godine, zato kazem. Nije ono da se tripujem nego eto pogadja me lepo, kapiram sta pricas i da je skolska varijanta ta podela ali ovako mi vise odgovara.

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Pa ima :) jer sam ja prvo radio 4-5 za grudi i vise se umarao manje napredovao nego kad sam radio 2-3 vezbe :D Osnovne vezbe sam samo praktikovao benc potisak i propadanja :) a za biceps sam kombinovao zgibovi ez sipka bucice :) a sa 3 pa 1 sam presao na 2 na 1 :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam nekih 5 6 kila viska jos... UH su mi na minimumu na kojem mogu da funkcionisem normalno, 150 do 200g, proteini 230 - 250g, masti ispod 50g verovatno.. i stao sam na 93 do 95kg i ne mrdam (194cm). Da li je neko probao rotaciju UH ? Gledam po netu kunu se ljudi u to, pa razmisljam da probam.. Ono sto ne bi radio trenutno je da smanjim meso i jaja da bi smrsao :D (nije mi tolika frka)

Link to comment
Share on other sites

ja sam poceo da odvajam grupe misica, tipa radim samo grudi ili samo ledja. postali su mi treninzi dosta intenzivni i ne mogu da uklopim u trening vise(ili mi vremenski predugo traje ili nemam snage posle za tu manju grupu misica). ne odvajam ruke inace, imam dan biceps/triceps, ne pojedinacno. i trbusnjake sam poceo da radim na kraju skoro svakog treninga, jbg, ide more u julu!

Link to comment
Share on other sites

jedno generalno pitanje - poslednjih mesec dana barem 5 puta nedeljno idem na traku i predjem u proseku oko 6 km za nekih 35 minuta. E sad moje je pitanje - da li je bolje ici na ovakve treninge prepodne ili uveche (oko 9,10)? Na srecu radno vreme mi je donekle klizno i mogu da biram

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...