Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

do jaja, bice to u fullu :)

verovatno to jos nista nije smorilo?

Posrnuo sam prosle nedelje, 4 dana bez treninga i junk food 2x dnevno a jako puno + alkohol, ali tako se zadesilo, nisam imao vremena 15 minuta da budem kuci da pravim hranu a bilo rodjendana i tako tih zajebancija uvece ali ko sto sam rekao, niti sam pro, niti mi je to najbitnija stvar, pridrzavacu se koliko obaveze i tekuci zivot dozvoljavaju ipak je to samo hobi i ventil.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je topik,Longli macko : )

Nije mi samo jasno zasto pijete kofein?Da napomenem,da nikad nisam bio fan pre-workout suppsa,probao sam vecinu stvari koje se prodaju doduse.Meni se nije svidelo kako rade,nekima od vas jeste pa me zanima kakve su pozitivne strane toga (dugorocne)?

Ja recimo kada sam probao Animal cuts,trebalo mi je 15 minuta da dodjem sebi koliko me je crvena pilula drmnula (kasnije sam tek izvalio da moze da se prospe malo iz nje pa da se pije tako dok se telo ne navikne),a inace ne pijem ni kafu - mozda sam u zivotu 4-5 puta pio nes,ni guaranu.Dakle,coffein resistance - nula.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je topik,Longli macko : )

Nije mi samo jasno zasto pijete kofein?Da napomenem,da nikad nisam bio fan pre-workout suppsa,probao sam vecinu stvari koje se prodaju doduse.Meni se nije svidelo kako rade,nekima od vas jeste pa me zanima kakve su pozitivne strane toga (dugorocne)?

Ja recimo kada sam probao Animal cuts,trebalo mi je 15 minuta da dodjem sebi koliko me je crvena pilula drmnula (kasnije sam tek izvalio da moze da se prospe malo iz nje pa da se pije tako dok se telo ne navikne),a inace ne pijem ni kafu - mozda sam u zivotu 4-5 puta pio nes,ni guaranu.Dakle,coffein resistance - nula.

Brate nema neke mudrosti, po meni primarno je: pomazu ti da bolje odradis trening ------> vise "unisteni" misici -----> veca iskoriscenost gradivnih materija koje uneses. to je to. Ne grade oni misice niti bilo sta, svi to valjda znaju.

Sekundarno je to sto 90% ljudi kao sto smo rekli ide u teretanu rekreativno, iskreno ja ne znam kada mi se desilo poslednji put da odem u teretanu odmoran i spreman za trening, obicno je to ili odma ujutru nakon recimo 6 sati spavanja ili uvece posle ustajanja u 8 i celog dana posla i obaveza, NO ili kofein mi pomaze da vestacki dovedem trening na nivo kakav bi bio da odlazim u teretanu skroz odmoran i spreman za tegove.

Uostalom postavio sam tekst o kofeinu pre par strana pa procitaj, vrlo jasno sto se pije, povecanje performansi.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Mozda me nisi shvatio,odnosno mozda se ja nisam dobro izrazio.Ipak,cini mi se da si mi nesvesno dao odgovor na ono sto me zanima.

Ja nikada nisam imao problema sa odmornoscu za trening posto lezem oko 10-11 i ustajem oko 7-8.Sam sebi krojim obaveze,tako da mogu da se organizujem kako mi je volja.Ponekad mi se samo desava da mi se zbog odredjene hrane ne trenira taj dan.Mozda je moje pitanje bilo malo naivno posto mi se jako jako retko desavaju dani da me "mrzi" da idem u teretanu : )

E sad druga je stvar sto se meni cini da se sa kofeinom naprezes vise nego sto bi fizicki mogao da ispratis,ali dobro,ko pije valjda

zna sta radi.

Link to comment
Share on other sites

Mozda me nisi shvatio,odnosno mozda se ja nisam dobro izrazio.Ipak,cini mi se da si mi nesvesno dao odgovor na ono sto me zanima.

Ja nikada nisam imao problema sa odmornoscu za trening posto lezem oko 10-11 i ustajem oko 7-8.Sam sebi krojim obaveze,tako da mogu da se organizujem kako mi je volja.Ponekad mi se samo desava da mi se zbog odredjene hrane ne trenira taj dan.Mozda je moje pitanje bilo malo naivno posto mi se jako jako retko desavaju dani da me "mrzi" da idem u teretanu : )

E sad druga je stvar sto se meni cini da se sa kofeinom naprezes vise nego sto bi fizicki mogao da ispratis,ali dobro,ko pije valjda

zna sta radi.

Pa naravno da se naprezes vise nego sto fizicki mozes, to radis u 90% sportova i guras do limita, uzimanje kofeina i NO uopste ne treba da se svrstava u kategoriju tako necega.. I bez kofeina mozes da guras vise nego sto fizicki mozes, po tvom merilu samo povecavanje kilaze bi se svrstavalo u tu "rizicnu" kategoriju kao i ono 8-9-10 ponavljanje koje guras i hoces da umres od napora...

Evo jedna zanimljivost sto se tice testiranja limita naseg tela. Profesionalni sprinteri posle trke imaju PH vrednost krvi oko 9, to bi bilo ok da preko 7.6 ne znaci klinicku smrt, odnosno svezi lesevi imaju ph preko 7.6. Tako da kada bi odmah posle trke sprinteru izvadio krv i pokazao doktrou i pitao da li je ovo krvna slika zive ili mrtve osobe, bez razmisljanja bi rekao mrtve, a eto oni zivi zdravi i trce ko popizdeli. Malo je ekstreman slucaj, ali telo je cudo i naravno svako razlicito.

oreillycantexplain1.jpg

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Profesionalni sprinteri posle trke imaju PH vrednost krvi oko 9

Aj ako mozes da se setis pusti mi link gde si procitao ovo?

edit:

I najnovija istrazivanja :tf:

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/281721/Popaj-nije-bio-u-pravu-za-misice-ne-treba-spanac-nego-senf

i prvi komentar ispod

"U laboratoriji senf je davan miševima, koji su zatim narasli u velike misićave miševe. Veliki mišićavi miševi su potom pobegli iz labaratorije, i za njima se trenutno traga. Jedite senf."

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

odlicna stvar , imali smo jednog retarda u klubu koji se iz stojeceg polozaja bacio sa tim i pao dasku , najsvetliji trenutak treniranja

Pokušavam da zamislim situaciju i i dalje mi nije jasno šta je lik hteo da postigne time niti kako je to uopšte izgledalo :)

Link to comment
Share on other sites

Posrnuo sam prosle nedelje, 4 dana bez treninga i junk food 2x dnevno a jako puno + alkohol, ali tako se zadesilo, nisam imao vremena 15 minuta da budem kuci da pravim hranu a bilo rodjendana i tako tih zajebancija uvece ali ko sto sam rekao, niti sam pro, niti mi je to najbitnija stvar, pridrzavacu se koliko obaveze i tekuci zivot dozvoljavaju ipak je to samo hobi i ventil.

Iste tegobe i ja imam.

Uvek gledam da se pridrzavam treninga i svega ali jbg...vreme cini svoje prosto je nemoguce ponekad biti na 2 mesta.

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

ufffff koliko je teško i ufffffff koliko sam umoran. vežbam redovno godinu dana, i za to vreme sam pauzirao ukupno četiri nedelje (dve nedelje letovanje i dva puta po nedelju dana ovako).

od sutra dodeljujem sebi još nedelju dana odmora, pa posle nešto menjam. verovatno ću ubaciti teretanu 2x nedeljno pa to dopunjavati p90x treninzima. preteško je raditi samo p90x :(

a rezultati mi nisu bog zna šta jer sam dostigao neki maksimum bez laboratorijski precizne ishrane. jebo ti to kad godinu dana vežbaš ko konj i ne jedeš ništa štetno, i svejedno ti ostane salo na stomaku i dupetu. /whine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...