Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

drugari, help

od 1. bih krenuo u teretanu... i prvo bih zeleo da smrsam nekih 10 kila ( imam 1.92m - 109kg ) i da nabacim malo mase... e sad, posto sam bas nub za sve u teretani, kako ja da dodjem do zeljenog efekta? prvo bih hranu korigovao i kontam da bih trebao da trcim... a posto bas nisam u nekoj kondiciji, ne znam sta mi je ciniti :tf:

p.s. vudu, hoces da budes moj licni trener ? :tf:

Link to comment
Share on other sites

drugari, help

od 1. bih krenuo u teretanu... i prvo bih zeleo da smrsam nekih 10 kila ( imam 1.92m - 109kg ) i da nabacim malo mase... e sad, posto sam bas nub za sve u teretani, kako ja da dodjem do zeljenog efekta? prvo bih hranu korigovao i kontam da bih trebao da trcim... a posto bas nisam u nekoj kondiciji, ne znam sta mi je ciniti :tf:

p.s. vudu, hoces da budes moj licni trener ? :tf:

ne smeš da trčiš sa tom kilažom, sjebaćeš zglobove dok si reko piskla. bajs ili roleri za početak, a ni plivanje nije za baciti. teretana tu može da bude kul kao dopuna, al mršavi se drugde.

kažu da dugotrajni kardio nije neophodan, da su mnogo bolje neke varijante sa intervalima i sl, i dosta toga može da se radi u teretani, al opet je lepše na nekom keju ako mene pitaš.

Link to comment
Share on other sites

moja preporuka je da radis teretanu 3 puta nedeljno, a kardio 6 puta i to 10-15 minuta u pocetku brzog hodanja na traci.

gledaj da ti puls bude oko 65% maximalnog pulsa sto bi trebalo da iznosi oko 130.

nedeljno povecavaj kardio po 5 minuta

sto se tice teretane, u pocetku radi kruzne vezbe, pa kada dobijes malo snage pocni da sparujes grupe misica

nadam se da sam ti pomogao :)

Link to comment
Share on other sites

jbt ne zna se sta je teze, dal' covek da smrsa ili da se ugoji :D

inace, znam lika koji je visok oko 2m (199) i imao je oko 120 kg, bas je bio debeli gmaz. Uglavnom za par meseci koliko ga nisam video, nisam mogao da ga prepoznam, kaze da je trcao svako vece, po kisi, po snegu, i ostalim vremenskim prilikama dok nije doveo tezinu u red. Mada za to moras biti karakter, ja da nisam uplatio teretanu, verovatno nikad kuci ne bih uradio ni sklek :D tako da...

run forest, run!

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

zbog kojih nisam jeo proteine i ostao skrljav je to sto je trebalo bacati žumanca.

Žumance ima više proteina od belanca.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

hvala drugari, uzecu u obzir predloge... do jaja mi zvuci ovaj trening sa kinezom....

Ako zelis da oslabis i da nabijes kondiciju kontam da skines bilo koji program za fudbalske treninge.

Oni uvek imaju lepo ukombinovana trcanja..

Uz to sam dodao 8 mins abs i 8 mins push ups.

U teretanu ni ne idem.(mada ti ako zelis gazi)

Jedem sve zivo i imam vidne rezultate od juna meseca i sto se kilaze tice a i kondicije.

Imam 183 u junu sa 85 kg,sad sa 79.

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ala ti je rezultat 6 kila za 6 meseci. Ishrana prvo treba da se regulise pa onda sve ostalo. To sa trcanjem sto ste pricali uredu, ali ne mozes trcati svaki dan. Treba uvek odmor preforsiraces se. Opet sto se tice teretane ako zelis da smrsas u teretani radis celo telo ne odrenjene grupe misica kao kada nabijas masu i volumen misica. Za skidanje mase je dovoljno 3 do 4 puta nedeljno trcati po 30 min ali ujutru pre dorucka. Ako zelis da ti sastavim neki jelovnik za skidanje kila reci pa cu ti ovde napisati.

Poz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...