Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мени је глуп недостатак бар мало опште културе, да не знаш ни Божић да честиташ или да не можеш да се сетиш како се честита. А још горе, непоштовање традиције коју родитељи виде као нешто битно.

Све у свему - лоше.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Па нек виде они, он не мора. Нити мора да зна како се честита. Иначе, можеш да честиташ како оћеш, ако ниси у том фазону, честиташ са ''срећан божић'' најнормалније. Нигде овде не видим да је он неисправно поступио, осим можда што је био циничан према кеви.

Мислим, ни ја се не крстим по славама иако знам кад треба и како се крсти. Али ако неко не зна, нек не зна, немој изједначавати религију са општом културом. Нек буде да је необавештен, али општа култура не може ту тако лако да се углави.

Мислим ајде, нећу ја да будем зен енфорсер нон стоп, ал ово је баш бејзик:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, moze on da smatra da je to glupo i predstavlja nedostatak opste kulture kao neznanje tako cesto prisutnih i koriscenih fraza u nasem narodu (na stranu religiozno poreklo), necu se buniti protiv toga, stavise, boli me kurac :D

ja gledam na te stvari otprilike kao sto rece dule gore, tj. tldr je

Па нек виде они, он не мора.

plus, zna keva da sam se ja salio s tim na kraju, pa da se eventualno stvarno naljuti. na srecu, nema te tenzije izmedju nas, pa da teram neki cinizam, nego volimo da se podjebavamo :D

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, moze on da smatra da je to glupo i predstavlja nedostatak opste kulture kao neznanje tako cesto prisutnih i koriscenih fraza u nasem narodu (na stranu religiozno poreklo), necu se buniti protiv toga, stavise, boli me kurac :D

Наравно.

Међутим, ја сам у његовом посту видео ноту која разликује ваша два поста. Можда та нота не постоји и ја сам се зајебо, али небитно, нисам ни ја њега напао сад нешто, само сам коментарисао.

Фора је у ''живи и пусти друге да живе'', што жестоко заступам. Дакле, ако волиш да се мажеш говнима гајби, ја то нећу анализирати, осуђивати нити критиковати јер би било јако сујетно од мене да то радим. Оног тренутка кад ја кренем са ''глупо ми је да се мажеш говнима'', ти имаш право да реагујеш. Ја имам право да реагујем ако оћеш мене да мажеш говнима јер ми онда намећеш нешто.

Дакле, тебе боли курац за традицију и то је легитимно. Твојој кеви је стало до традиције, што је исто тако легитимно. И све је то океј док једно од вас двоје (било које) не крене да смара, а онда овај други има свко право да реагује, па и да буде непријатан ако ситуација то захтева. У твом стрипу, једини ко је урадио инвазивност је твоја кева. И то је то.

А онда је Ребел искритиковао тебе због тога.

И онда сам ја улетео:) Наравно, Ребел јесте само изражавао мишљење и то није исто као и да је узео да те смара ''а брате мојне, ајде научи што си сељак''. Зато и нисам узео да капслокујем и ВоТујем него сам написао овлаш коментар ко и он сам или ти:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А тачно те замишљам како си узео да се слажеш са мном, а онда скапирао да више волиш да једеш кокице:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па нек виде они, он не мора. Нити мора да зна како се честита. Иначе, можеш да честиташ како оћеш, ако ниси у том фазону, честиташ са ''срећан божић'' најнормалније. Нигде овде не видим да је он неисправно поступио, осим можда што је био циничан према кеви.

Мислим, ни ја се не крстим по славама иако знам кад треба и како се крсти. Али ако неко не зна, нек не зна, немој изједначавати религију са општом културом. Нек буде да је необавештен, али општа култура не може ту тако лако да се углави.

Мислим ајде, нећу ја да будем зен енфорсер нон стоп, ал ово је баш бејзик:)

Па не кажем ја да мора, кажем да мислим да би требало. Ако се упознаш са ликом Арапином и он те поздравља "Селам алејкум", сасвим је пристојно да му одговориш "Алејкум селам", иако се тако не поздрављаш са ортацима у крају. Само нисам скапирао да је ово у фазону интерна спрдња кеве и њега, него ми је више деловало у фазону подјебавања кеве која придаје значаја нечему за шта њега боли курац. Ја то капирам као неки израз поштовања или непоштовања, са друге стране. Рецимо, да смо ортаци, ако бих те срео на улици и рекао ти "Христос се роди", а да ме ти искулираш у фазону ај пали с тим форама, нашао бих се зачуђеним и вероватно и увређеним.

Па знање опште културе ни најмање не искључује религију. На пријемном испиту капирам да је сасвим легитимно питање рецимо ко се сматра оснивачем ислама или како се звала грчка богиња мудрости. И у томе не видим никакву индоктринацију или непуштање некога да не зна, већ једноставно мислим да је и религија тековина људске цивилизације кроз десетине векова.

И нисам у фазону никако да водим свети рат "Шта не знаш, има да знаш" што би рек'о друг Раја, него сам погрешно разумео стрип да се спрда као да је кева ретард што поштује неку традицију и обичаје или је можда уз то и затуцана верница, омгомг.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Па погрешно си сконтао стрип, њега смара што га кева смара:)

Мислим, јел унео бадњак и био добар син и није чак ни реко ''брате неам појма пуши га кево'' кад га је она питала ''шта се каже'', а онда је кева повиленела, значи, кева је тај елемент који нешто форсира, не знам где видиш да он нешто неког зајебава у стрипу:)

Па знање опште културе ни најмање не искључује религију. На пријемном испиту капирам да је сасвим легитимно питање рецимо ко се сматра оснивачем ислама или како се звала грчка богиња мудрости. И у томе не видим никакву индоктринацију или непуштање некога да не зна, већ једноставно мислим да је и религија тековина људске цивилизације кроз десетине векова.

То се слажем, ја сам мислио на познавање религијских протокола. Рецимо ја појма не бих знао шта да кажем на селам алејкум да ми ти ниси реко сад:) А знам о исламу као таквом ваљда ко и свако други, што историјски, што садржински.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А тачно те замишљам како си узео да се слажеш са мном, а онда скапирао да више волиш да једеш кокице:)

Pa uzeo sam onda sam skapirao da se nema šta reći a i realno očekivao sam više od rebela od ove najnormalnosti ikad :D

Pazi duki, to je samo okidač, prikladno sezonski, za kevin svakidašnji resentment prema njemu jer "ne zna" i "bleji za kompjuterom" to je ono, svakidašnjica svačija živeli smo je svi, moglo je da bude i "apćiha" i "a gde je nazdravlje?" :D

A rebel možda frequentuje /r/atheism ili tako neko leglo koječega pa je počeo da dešifruje podjebavanje vernika i tamo gde ga nema :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pazi duki, to je samo okidač, prikladno sezonski, za kevin svakidašnji resentment prema njemu jer "ne zna" i "bleji za kompjuterom" to je ono, svakidašnjica svačija živeli smo je svi, moglo je da bude i "apćiha" i "a gde je nazdravlje?" :D

Ту нисам ни отишао, јер би било превише ВоТовања и за мене, дакле, родитељ-дете и тако то:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hohoho, da sam znao da ovo potencijala za psihosocio analizu keve i mene, zacinio bih strip jos :D za sad je do jaja, fire away dule!

@hobit - pa ne, to je bitna fraza :D

Aha ok, ali strip bi imao poentu i da si se zajebao slucajno i namerno, samo pitam koje je. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...