Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

super je ona, ali mi je natali nenadjebiva :)

hot glumice ne prave rep pesme svaki dan :) ja znam samo za ove 2 za sada, meni je to dovoljno za uporedjivanje :tf: in b4 ali nije dovoljno zbog ...WOT... :)

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знам да не праве, зато и кажем, да су Тупаци и Дреови гледао бих који је бољи, овако су ми само обе симпатичне што се глупирају. Плус што су бабе и жабе њихови репови поред тога што оба спадају у репове:) Обе су се исцимале на другачије начине и обе су урадиле сјајну ствар (Ната је урадила колаборејшн профи пројекат, урадила је целу песму, Анчи се само изезала дваес секунди - са друге стране, Нату су сецкали и лепили јер је испадала и одрадили су јој масну продукцију што се тиче одржавања тоналитета и децибела, а Анчи се исцимала а капела лајв и то ретардираним Лилвејн гроктањем), тако да, ако ви нећете, ја ћу да се ухватим за руке сам са собом и да ми буде кул што су обе блесаве мице!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa bas sam imao raspravu sa ortakom oko multipleksovanja. Ako bi koristili ovakvu sijalicu lens16481631_1292325873LED-light-bulb.jpg multiplexing ne bi bio ni potreban (svaki mini LED je dedicated konekcija).

Jedini problem za mene bi bio long distance transmission. Kapiram da bi signal degradirao zbog atmosferskih neprilika, oblaka, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro razumeo to se moze koritstiti za drasticno povecanje download-a. Ostaje problem kako ces ti poslati paket sa telefona u sijalicui?

Pa možeš da koristiš dosadašnje metode za upload. Time svejedno drastično rasterećuješ postojeću mobilnu mrežu.

Link to comment
Share on other sites

Wireless transmission using a lightbulb

Prvi elementarni problem sa ovim: Kako ovo radi kada je telefon u džepu?

Drugi problem kod ovoga je što je maksimalna brzina ovoga u opštem slučaju negde reda 10^7 bps iliti oko 1MBps, a do ovoga se dolazi prostom računicom: Kada uređaj prima svetlost indirektno (direktna optička putanja do sijalice je blokirana nečim) refleksije od različitih površina stižu sa različitim kašnjenjem. Npr. dve refleksije sa optičkim putevima koji se razlikuju za 1m biće vremenski pomerene jedna u odnosu na drugu oko 0.3*10^-7 sekundi, što znači da trajanje jednog bita mora biti duže od toga da prijemnik ne interpretira dve različite refleksije koje nose isti bit kao dva sukcesivna bita. Ako u to ufaktorišete srednju veličinu prostorije od 5m, dolazite da je srednja razlika u optičkim putevima oko 10m što daje brojku koju sam naveo gore. Ukoliko hoćete da vam uređaj radi u još većim prostorijama, brzina se dodatno smanjuje.

Naravno, postoji mogućnost da je ovo zamišljeno da radi samo sa uređajima koji imaju direktnu optičku vidljivost sa sijalicom (kako je demonstrirano u videu), ali u tom slučaju ne vidim kakvu naročitu upotrebnu vrednost to može imati kod mobilnih uređaja.

P. S. Da dodam samo, ovaj problem se ne javlja kod WiFi-ja ili GSM-a zato što se koristi radio opseg sa talasnim dužinama koje su milionima puta duže od talasnih dužina vidljivog dela spektra, pa se samim tim ovaj problem može izbeći pošto na dužinama reda veličine metra talas ostaje koherentan.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...