Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Krajoluje tj. Storm's end-a nece ni biti u seriji kao ni Riverruna. Bar sam ja tako negde procitao, tako da scene Melisandrinog porodjaja verovatno isto nece biti. Inace sam i ja shvatio da Stanis prca Melisandre, i da je ta senka njegov tj. Njihov zajednicki "proizvod".

Edited by psaras
Link to comment
Share on other sites

Већ сам помињао. Превише ми је позоришна, не у смислу глуме, него уложених пара у сцену(е). А борбе су... у ствари нема их, те нису потребни епитети.

Подилажење "широј" публици са нпр тим "еротским" садржајем итд, а са друге стране избацивањем битног чиниоца борбе за престо - а то су јебене битке (јер не може све да се заврши само са подмићивањем и закулисним радњама), не улива ми поверење да ће у будућности то променити... а замислите, 21. век је, те за то не треба сад не знам колики кеш и време (у поређењу са пре пар деценија). Да, ок, ради се о серији, али нисам их ја терао да праве серију из жанра епске фантастике.

тај фазон.

а еротике, тј. прцања, у књигама има на претек. зато ми је тотално небулозно да упарују Мелисандру и Станиса, поред оног похотног Баука. мада, можда је секс са Тирионом мало превише за пучанство.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Saznao sam na fejsbuku od nekog fana. Navodno neće da opterećuju gledaoce, iovako im ništa nije jasno

[:)] Meni je potpuno apsurdno da nema Riverruna, ali nije ga bilo ni na kraju prve sezone a tada je Kejtlin već trebalo da stigne. Nisu ni jednom prikazali Brindena Tulija iako je on Robova desna ruka i njegov najvredniji čovek i savetnik, a trebalo je da joj se pridruži još u Orlovom Gnezdu. Sve mi je to nešto sumnjivo. [?]

Link to comment
Share on other sites

стигао сам.

такође, следећи редови су ужасан спојлер, тичу се чак треће сезоне.

мислим да се ради о пренесеном значењу. порађање сенке је магија, пре мислим да се догађај под Крајолујем односи на продају душе старог Станиса, као и код убиства Ренлија. касније, у тамници на Змајкамену, Мелисандра директно нуди Давосу од Празилука да замени Станиса. тражи искру у њему, која је згаснула у Станису. мислим да се не мисли на телесни однос, она тражи искру у срцу, снагу воље, која је напустила Станиса после тешког пораза под Краљевом Луком, када ју је отерао са бојног поља на наговор својих вазала.

мени је такође јасно зашто је у серији приказан секс - секса ради - то продаје серију широком пучанству.

слажем се са Бруом.

Ne znam kako si to zakljucio iz svih insinuacija u knjizi, pa i onog dijaloga izmedju Davosa i Melisandre. Mozda je sad to subjektivno sve... ali meni nekako dodje i logicno "prcanje > oplodnja > radjanje senke" kao neko generalno objasnjenje procesa.... sad, lupam... da li je on svrsio u nju i zaista je oplodio ili je u pitanju magija nemam pojma... ali mi je bas logicno da se tako desi.

Cak i kad nudi Davosu da zameni Stanisa .... kaze mu da dodje kod nje u odaje, da ce mu pruziti nezamislivo zadovoljstvo.... mislim to nije cak ni dvosmisleno, barem ga ja ne tumacim tako.

Sto se tice serije.. jasno je da je knjiga miljama bolja, ali mi je serija daleko od krsha. Osim toga, na primer sa ovakvom produkcijom, da naprave 20 epizoda po sezoni umesto 10... i da stave sve detalje koje mogu, mozda bi bilo bolje.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Osim toga, na primer sa ovakvom produkcijom, da naprave 20 epizoda po sezoni umesto 10... i da stave sve detalje koje mogu, mozda bi bilo bolje

ок, ту се слажем. Да су макар детаљнији око ликова и догађаја, и да стварно буде и епска по дужини, могао бих да пређем преко осталог. Али јбга, то овде није случај. Ово ће да буде збрзано и јефтино. на жалост.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako si to zakljucio iz svih insinuacija u knjizi, pa i onog dijaloga izmedju Davosa i Melisandre. Mozda je sad to subjektivno sve... ali meni nekako dodje i logicno "prcanje > oplodnja > radjanje senke" kao neko generalno objasnjenje procesa.... sad, lupam... da li je on svrsio u nju i zaista je oplodio ili je u pitanju magija nemam pojma... ali mi je bas logicno da se tako desi.

Cak i kad nudi Davosu da zameni Stanisa .... kaze mu da dodje kod nje u odaje, da ce mu pruziti nezamislivo zadovoljstvo.... mislim to nije cak ni dvosmisleno, barem ga ja ne tumacim tako.

Sto se tice serije.. jasno je da je knjiga miljama bolja, ali mi je serija daleko od krsha. Osim toga, na primer sa ovakvom produkcijom, da naprave 20 epizoda po sezoni umesto 10... i da stave sve detalje koje mogu, mozda bi bilo bolje.

naprotiv, mislim da je nezamislivo zadovoljstvo upravo ne-seks, koji je sasvim zamisliv. baš zato mislim da se radi o onostranom. samo onostrano je nezamislivo.

slažem se. nije toliko ni u ceni si-dži-aj nije preskup, a detalji su sve, treba prostora da se toliki likovi ožive.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Scena sa Dženosom i Tirionom je ogromno razočarenje u odnosu na knjigu.

Baš sam pomislio kako je Martin vrhunski napisao taj njihov razgovor. Tirion ga prvo dinsta na laganoj vatri pa ga onda isprži i to reš

[8D] Ovde je to zbrzano kao i sve ostalo, nije mi baš nešto druga epizoda. Jedino je zanimljiv Arjin put, Džendri, Vruća pita i Lomi su mi baš kul, iako je i to malo ubrzano, Arja se tek u trećoj knjizi otkriva al´ bože moj. Jedan od upečatljivijih momenata u knjizi mi je bio kad Lanister probode Lomiju vrat kopljem, mada čisto sumnjam da će to ubaciti, umesto toga će verovatno ići neka scena besmislenog seksa u javnoj kući Maloprstog. [xx(]

Link to comment
Share on other sites

Saznao sam na fejsbuku od nekog fana. Navodno neće da opterećuju gledaoce, iovako im ništa nije jasno

[:)] Meni je potpuno apsurdno da nema Riverruna, ali nije ga bilo ni na kraju prve sezone a tada je Kejtlin već trebalo da stigne. Nisu ni jednom prikazali Brindena Tulija iako je on Robova desna ruka i njegov najvredniji čovek i savetnik, a trebalo je da joj se pridruži još u Orlovom Gnezdu. Sve mi je to nešto sumnjivo. [?]

cekaj bre, kako moze da ne bude Brindena Tulija i Riverrunu u seriji? ako se ovo desi prelazim u brueov klan

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

ово ме је насмејало, не знам да ли је било:

http://www.buzzfeed.com/donnad/introducing-stupid-ned-stark

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

па у књигама је јасно описана мотивација и тврдоћа Неда, која објашњава његову неспремност за Игру престола. мали Баук или било који Ланистер, уосталом, за њега су Тесле у тој игри. Роб је далеко мудрији од оца, показује се, мада је ипак обележен том северњачком тврдоћом и нееластичношћу, импулсивношћу...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

u selu u kom necesh platiti knjigu i time isposhtovati chovekov rad vec cesh chekati u redu kao zhena?

serija je do jaja. nema shanse da bi moglo da se isposhtuje epik filing knjige (mada iskreno ja neshto i ne kukam za tim jer je epik filing postignut razvlachenjem svega kilometarskim opisima kamichka pored kog su proshli neki likovi, pa onda opisom likova i ispisivanjeg njihovog celog porodichnog stabla), ali su savrsheno naboli likove i koliko su mogli dobro su adaptirali. ovo je by far najbolja adaptacija nekog knjizhevnog dela koju sam gledao.

bas je proseravanje kada sve tako lepo stavi van konteksta... ako je ned stark idiot onda je ceo serijal idiotski

ned stark je idiot zbog onoga shto je drale napisao

severnjaci razmishljaju o tome kako da prezhive zimu i nemaju u glavi previshe prostora za politiku. izmesti ga iz njegovog okruzhenja i ponashace se kao retos, which he did. shashavo je shto prichamo o nedu kao da je pravi chovek ^_^

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

U oluji maceva, kad zakolju Krastera i Mormonta, starice dovedu trudnicu i dva konja Semu i posalju ih ka zidu, i kazu im da uskoro dolaze Krasterovi sinovi. Takodje je vise puta spominjano da on zrtvuje musku decu "drugima" i zato ga ostavljaju na miru. Tu je valjda sve jasno. U seriji je to drugacije (direktnije) prikazano ali sustina ostaje. Jedino su malo dodali taj duel Snowa i Krastera koji u knjigama ne postoji. Kad se prvi put sretnu, matori ga odmah prepozna da je Stark i to je otprilike to, koliko se secam, nema nikakvih varnica medju njima

Link to comment
Share on other sites

Pa ovde je možda i potrebno, da neko ko je pročitao knjigu ne odvali neki mega spoiler koji još nije prikazan.

@leisure u pravu si, Kraster u svom stilu izvređa Snowa, ali nemaju problem tog tipa da on gleda njegove žene. Snow je do susreta sa Ygritte (ako se tako tačno zove) potpuno nezainteresovan za žene a usto je i nevin. Ovde sam stekao utisak kako je on blago napaljeni klinac koga je Kraster odmah pročitao. Mada je sve to verovatno namerno urađeno da se pripremi teren za taj njihov duel na kraju, koji solidno služi svrsi da bi žeđ za akcijom prosečnog TV gledaoca bila zadovoljena, mada su mogli da ubace taj njhov duel iz knjige, Kraster tu ispada žešće iskusan lik jer ga odmah provaljuje da je Stark.

Edited by psaras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...