Jump to content

Microsoft Mathematics 4.0


alfa

Recommended Posts

Brief Description

Microsoft Mathematics provides a graphing calculator that plots in 2D and 3D, step-by-step equation solving, and useful tools to help students with math and science studies.

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=9caca722-5235-401c-8d3f-9e242b794c3a

Kad se nauci gde je sta i kad se snadje sa engleskim (a ne treba puno vremena), jako koristan program, bar meni, tj. videcemo 10.02. koliko mi je bio koristan :)

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Sjajan program, taman mi je trebao za neke provere kad racunam integrale i dif.jednacine.

E sad, treba mi jedna pomoc :]

kad ukucavam npr [integral] sin3x cos4x dx on mi vraca isti rezultat kao da ga ni ne racuna ? Pokusao sam sa * izmedju, sa jednim space-om izmedju sin i cos al opet isto ? anyone ? im stupid.

/add pokusao i sa zagradama, opet isto.

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

Nisu ceo program kod nas radili, koliko sam ja skontao kod nas su radili onaj deo kada pišeš po ekranu i da on to uradi OCR u smislu matematike i napravi matematički izraz. I pričalo se od tome još pre 2-3 godine, zaista svaka čast našim momcima.

Sa druge strane sam ovaj Mathematics mi je nekako bezveze, probao sam ga još pre 2-3 nedelje kad je izašao i glavni mi je problem bio što mi nije davao dovoljno detaljan postupak rešavanja, što bi kao trebalo da daje... Grafikoni rade super, nešto sam se bio bagovao sa diferencijalnim jednačinama, tačnije davao mi je neka čudna objašnjenja rešenja, verovatno je problem u razlikama u obeležavanju između naših i njihovih, ali kapiram da bi to mogao kroz help da se snađem da sam se potrudio.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sinoc proveravao neke stvari iz linearne algebre sa ovim programom i lepo radi, dobro je sto da i postupak tako da lakse mozes da pronadjes gde si pogresio.

Jedno pitanje, da li moze neko da mi preporuci koju knjigu da kupim ( jos bolje bi bilo ako ima da se skine :D ) za integrale, da su objasnjene osnovne stvari, posto sam to u srednjoj radio ali k'o da nisam, a sada na fakultetu u drugom semestru se uglavnom to radi.

Unapred hvala.

Edited by b4Ne
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, da li moze neko da mi preporuci koju knjigu da kupim ( jos bolje bi bilo ako ima da se skine :D ) za integrale, da su objasnjene osnovne stvari, posto sam to u srednjoj radio ali k'o da nisam, a sada na fakultetu u drugom semestru se uglavnom to radi.

Unapred hvala.

ako te put nanese nekad u biblioteku (u svetozara marovića ima sigurno, za ostale otkud znam :D), uzmi iz nje borisa apsena "repetitorij više matematike" pa iskopiraj, taj čovek je bio bog za objašnjavanje.

:-)

Link to comment
Share on other sites

probaj sin(3*x)*cos(4*x).

Izem vam taj program. Npr. ovo malo pretvoriš u zbir i onda rešiš napamet:

ʃ sin 3x cos 4x dx = ʃ 1/2 (sin 7x + cos -x) dx = 1/2 (-1/7 cos 7x + sin x)

Ako ti treba program za nešto ovako prosto, onda mislim ono :tf:

P. S. Koristi Wolfram-Alpha za ove stvari (ili skini "nezvaničnu" verziju Mathematice). Rešiće ti svaki integral koji je moguće rešiti u obliku kvadratura (možeš da vidiš i postupak). Ovaj MS-ov program je vrlo ograničen što se simboličkog računa tiče.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...