Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[roflmao]

Jao jao gledao sam pre brda vremena emisiju o ovoj floti na "History for idiots" kanalu i ono em sam se napržio em sam skapirao koliko je western omg epic history zapravo patuljak sa marketingom u poređenju sa tisućlećima preteranosti azije :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Veoma impresivno poredjenje, a i veoma dobra emisija o Dzang He-u na Historiju. Zapita se covek shta sve ima shto nam nisu rekli o njemu kada je ovo shto su nam rekli impresivno.

Jedino shto se josh uvek raspravljaju oko velicine brodova. Ova gore maketa bi bila najveci brod cuvene flote za koji nisu sigurani da je stvaran. Nashli su neke ostatke koji ukazuju na tu velicinu, ali jedan deo naucnika veruje da su u pitanju ostaci ceromonijalnih brodova koji su najverovatnije samo sluzili da car na njih stane kada ispracaju flotu na putovanje i da nisu zapravo ishli sa flotom upravo zbog nemogucnosti plovidbe okeanom i nestabilnosti u velikim olujama.

Dodushe sigurni su da su brodovi upola te velicine (a mozda i veci), shto je i dalje impresivno u odnosu na velicinu Kolumbovog broda, sacinjavali flotu i sigurno plovili. Mozda cak i do amerike...

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...