Jump to content

The Elder Scrolls V: Skyrim


voodoo_

Recommended Posts

Računam da je meni sasvim solidna kompa, Phenom II 4 jezgra na 3,2ghz , 4 giga rama, Radeon hd 5770 sa giga memorije.

Smara me jer je očigledno da može odlično da radi igra na dobrim setovanjima koje sam postavio, bukvalno leti u početku i onda polako počne da se retardira, kao da nešto počne da guta resurse kompe.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

:Unhelpful accurate vudu meme:

Meni su počeli CTD randomly od skoro, imam LAA patch i ENBseries novi, bez njega mi sad vanila deluje ogavno ružno, ne želim da ga sklonim (doduše, jebe mi se za SSAO, ali mi je ekstra bitno što može da linkuje dodatnu pp biblioteku za FXAA npr:))

Tužno je što je igra ovako lepa a ovako glupa. Sam setting je koliko sam pohvatao kompleksan i fantastičan ali jednostavno me boli. kurac. za priču i likove, isprazni glupi voiceover audio sourcevi...

Na mega bug sam naleteo juče, ispostavilo se da je opštepoznat - fortify restoration potions :fp:

Umalo nisam usrao igru kompletno craftujući +400% smithing potione, srećom CTD me sprečio da to učinim sebi :D (not to say da već nisam usrao svaki challenge sa 100/100/100 alchemy,ench,smithing - 120% damage, 90% fire/frost resist potion i itemi rađeni sa crafting gear + 125% smithing potionom - zmajevi su mi najdosadniji fajt u igri jer praktično me mrzi da ih jurim lukom, čekam da slete, stučem 2 napitka i u sledećih 60 sekundi razmišljam zašto u opšte igram, ako mogu da zmaja ubijem iz 3 udarca a level scaleovani random kupus mage u novotkrivenoj lokaciji može da me sadžga iz 3 poteza

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

E, aj posto sam "zavrsio" igru, tj. main quest, pa da napishem shto shta od utisaka:

- Sto se vizuelne strane tiche, tu nemam zamerki, igra je prelepa u svakom pogledu. Probao sam razne FXAA injectore i kurce, ali jednostavno original vanila mi je najlepsa, mozda zbog te sumorne "sive" atmosfere gde samo na momente ponekad dobijes malo zivlje boje zavisno od lokacije gde si. Jedino sto sam negde pred kraj instalirao onaj "2k HD Skyrim pack 1.2" koji menja 90% tekstura u HD. Efekti spellova su jako jako dobri. Posebno mi se svidja sto kad se recimo bijes protiv nekog kastera, i kad ti se nabije u facu sa onim channel-ovanim spelovima tipa "sparks".. ne vidis nista, bash te zabaguje... ne znas de bijes, posebno kad podigne i ward usput i onda prvi spel kad mu bacis samo nastavi da ti sipa u facu ko da se nista nije desilo. Nekako... nije uvek EASYMODE taj mage fight, i cesto zavisi od toga ko prvi krene da sipa. Ili ono kad ti zmaj sleti na glavu i krene da te zaliva vatrom... pogubis se ne znas de bijes.

-- Sto se samog sadrzaja igre tiche, prebogata je, puna detalja. Gomiletina questova, sadrzaja... ima mesta za RPG kolko hoces. Neke mehanike su malo neispolirane (ili malo vise), ali mi uopste nisu smetale. Na primer, sto Dulio kaze za thief-ovanje po kucama. Nisam uopste isao toliko duboko s analizom sta se i kako se deshava kad ukradem nesto i dobijem instant bounty, ALI, dovoljno mi je bilo da vidim kad udjem negde u kucu/prodavnicu... da vidim kako me neko ko radi/zivi unutra prati cim odem negde sam na sprat..ono, fazon.. da vidi sta radim. Ili ono s kofama po glavama, budzenjem infinite stats potiona... to mi je toliko trulo da uradim, pa ne mogu da opisem. Mislim... ok, moguce je nekako exploitovati sve to... pa ne znaci da cu to i da uradim i da oneshotujem sve.... mislim, umesto toga mogu da ukucam GOD mode u konzolu i da igram tako jebemmu sve.

- Ima jos detalja tu... na primer, naidjem na patrolu Thalmor-a... i krenem da ih peglam, dobijem instant bounty naravno u toku fajta.. ali cim ih pobijem sve, poruka "You killed all witnesses, your bounty is reset to 0"... to je skroz ok resheno... i sad kad se zamislim... ono za stealing mi je SKROZ dobro resheno, ako ne krades dok se sneakujes, doijes insta bounty... uvek mozes da tripujes da te je neko chuo na primer.. da je uradjeno drugacije, bilo bi jos lakse krasti sve iz kuca i onda ceo segment thiefinga bi bio losiji (u smislu, izazov bi bio jos manji nego sto jeste).

- Fora s kuririma je odlicna zamisao, mogla bi biti mozda malo ispeglanija... tipa... "uradis XYZ, mora da prodje minimum 5 sati ingame time-a pre nego sto se triggeruje kurir prvi put kad sledeci put krochish u grad".. sve bi tako dobilo malo realisticniju dimenziju... mada se meni to "udji u kucu, uradi quest, na izlazsku te ceka kurir" desilo samo jednom u igri.. onako totalno nelogicno.

- Main quest je prilicno ok duzine sto se mene tiche... zanimljiv je, i nije me drzao u fazonu "MORAM DA RADIM SAMO MAIN QUEST", nego sam ovog puta igrao onako.. bash pro... red main questa, pa onda red nekog faction quest, malo random questova, malo explorovanja i chitanja knjiga... pa onda ponovo. Ukupno sam imao 97 sati gameplaya kad sam presao main quest, na master difficulty, level 45, mage full alteration, destruction i conjuration na 100... restoration i illusion na 80-90... bez enchantinga, smithinga i alhemije. To sto je moguce exploitovati bilo koji od skillova za brzo levelovanje, ne znaci da treba da uzmem sad na prvom nivou da krenem da farmujem neko govno 2 sata da bih dobio 100 skilla odmah, kad bih to radio, znao bih da mi se ne igra igra uopste. Tako da ono.. sve sto sam izlevelovao je bilo bez tih "bagovanja".... sve pare sto sam trosio... su bile da kupim gajbu u whiterunu da bih dobio kovceg, i onda sve ostalo sam trosio na training skillova. Od fakcija... zavrsio sam College of Winterhold i Thieves Guild, Kad sam dobio Dark Brotherhood quest, samo sam ih pobio sve... Civil War nisam ni pipnuo, kao ni Companions (mozda ako budem igrao nekad ponovo), isto nista vampirizam niti vukodlak pauer.

- Daedra questovi ... su urnebesni nekad, znaci ... bukvalno mi se poklopilo da ih dobijam u pravim ternucima da razbijem monotoniju. Ima pravih bisera tu. A ponekad i ima jako dobrih sporednih random questova i enocuntera, da ne spojlujem sad.

Neke zamerke sto imam:

- Inventar. Ovde je iskreno poluzamerka samo.. na pocetku mi nije bas legao, ali posle sam navikao da vozim jako brzo TAB > WASD ... cak mi je jako dobar sistem za navigaciju postao, jedino bih tu malo licno filterisao i razdvojio neke stvari tipa.. POTIONS bi trebalo da bude razdvojen na 2 kategorije na primer.. POTIONS i POISONS (mozda i neku trecu), i BOOKS bi definitivno trebalo da bude BOOKS , SPELLBOOKS , NOTES na primer. Ali u principu kad se jednom navikne covek, nema velikih problema.

- Dobijanje itema: Ovo me je nekako nerviralo najvise... znaci pricas s npc-em, i nekad ti napise "XYZ sword of uberness received" pa znas sta si dobio... ali nekad napise samo "Item(s) added"... pa ti kao trazi sta si dobio (mada je to retko, a i 99% moze da se zakljuci iz razgovra s npcem sta ti je dao).

- Zmajevi - Nije kao da sam ocekivao da budu najjaci neprijatelji... ali sam blago razocaran... ok na pocetku ume da bude zajeban, ali kasnije brate... medved jebeni je tezi za ubijanje od zmaja, ili ne daj boze neki od high lvl falmera sa lukom i strelom iz mraka u pecini da te oneshotuje. Sad, mozda se sve to duguje cinjenici da si ti dragonborn i da jedes zmajeve za dorucak... i sto ih vise ubijas, to bolje znas da ih ubijas itd... ceo taj trip.

Zakljucak: !!!

Odlicna je igra, preporucio bih je svakom. Kod sebe sam primetio razne mindsetove kad sam igrao Skajrim... nekad sam bio u fazonu, aj sad cu da radim kvestove, nekad sam hteo sam da blejim, idlujem, vidim da istrazim neke detalje nesto sto moze da bude zanimljivo, nekad sam miksovao, nekad sam jurio sam main quest... I skroz mi je impresivno da u vreme kad mi se igre i ne igraju toliko (tacnije, moram da budem ponovo u mindsetu da bih se zainteresovao za igru, a onda igra mora da bude odlicna), postoji neka igra koja me privuce da potrosim 100 sati na nju, a da nije mmo ili neki zarazni multiplejer.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad vidim ovaj topic :S

6 puta je bolja od Obliviona, igrao sam je oko 60 sati sa "main likom" i bio sam srecan ko malo dete. Sad me malo smorio sto znam kako da napravim najjaceg baju (smithing + enchanting nabudzis na 100 za max 2 sata i niko ti ne moze nista barem na normal tezini).

Razmisljam da krenem treci put kao Conjurer.

i OST je savrsien

:')

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

6 puta je bolja od Obliviona, igrao sam je oko 60 sati sa "main likom" i bio sam srecan ko malo dete. Sad me malo smorio sto znam kako da napravim najjaceg baju (smithing + enchanting nabudzis na 100 za max 2 sata i niko ti ne moze nista barem na normal tezini).

I na Master težini izgubiš osećaj izazova

Link to comment
Share on other sites

uf tek sad nadjoh topic a stigoste do 25 strane. ja high elf/mage [destruction, restoration, ilusion]

samo igram kvestove za mages guild i neke leve kvestove, samo da ne bih dirala main quest, da mi duze traje igra :D odlicnaa je, oblivion sam igrala dan noc a ovde se malo kontrolisem, tipa samo par sati igre dnevno zbog prokletog faxa

alhemija me malo nervira u skajrimu, u obl si sa sobom mogao lepo da vuces opremu za alhemovanje i da spravljas potions-e u svakom trenutku, a ovde moras da nadjes lab, pa tek onda da muckas , a i komplikovani su im recepti tako da sam batalila to.. a inace potions su mi keva, jer u trenucima nedace, kad ti ponestane svega redom, malo ojacavanje helta stamine i magike resi situaciju u tvoju korist :)

super fora - koriscenje obe ruke za magiju [letim po skajrimu i rostiljam ih sa both handed flejmom] :DDDD

I SHOUTS!!!! BIG LIKE :D

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

Našao sam šta nije u redu sa Skyrimom! Levelovanje! Igrao sam sa novim likom nedelju dana kao lvl 1 boostujući se samo sa alchemy, enchanting i smithing i skillovima za oružja. Mnogo više mi se sviđa i bolji mi je balans, pogotovu što treba da se usereš da nađeš bilo kakvu opremu, otprilike najbolje što možeš da napucaš crafting gear je 4x12%, nema duplih enchantova, nema 0 spell cost, lepo se oseti kako skill i gear deluju na balans borbe sa običnim protivnicima (posle prvih smithing napredaka, banditi su ololo) a "named" baje su zajebani ko ikad, ne može da se igra "tipski" nego moraš da imaš i opremu i taktiku za svako veće sranje..., paralysis napitci ftw, perch sniping, summonovanje familiara uz followera je često a must, moraš da gledaš gde vodiš tenka a gde archera... imho, ceo "RPG" part može da se odstrani iz Skyrima i da bude jedan lep i engaging action adventure hack&slash :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Yep, dok si lvl 1 samo može engine da se "zajebe" tj da je negde ostavljen neskaliran gear ili da je quest reward a i oni se skaliraju prema levelu, mada je 1-15 quest reward više na stranu 15 tako da je to added balance jer su quest item zapravo dobri ali ne možeš da ih upgradeuješ smithingom, što je lep tradeof :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...