Jump to content

The Elder Scrolls V: Skyrim


voodoo_

Recommended Posts

Ovo nisam ukapirao pa sam googlao, TES wikia kaze da ima najveci base armor stat od svih light oklopa, znaci od svih light koje mozes da napravis taj je najbolji. Plus, imaj na umu da kao i predjasnje igre, ono sto vidis od brojeva u UI kad nesto kupujes/pravis nije ono sto ces ti da dobijes jer nisu uracunate vestine i itemi koje imas na sebi. Tek kad ti je u inventaru onda ces videti pravi broj.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Evo konačno sam uzeo da igram malo igru i ne znam šta da kažem.. Izgleda da meni jednostavno ne leži TES serijal, igrao sam igru 30-40 minuta i smorila me toliko da sam se nadrkao i izašo iz igre. Probću večeras opet, možda se primim posle na igru.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

cekajte, ja ne kontam podelu armora, da li kao archer mogu da nosim dragon heavy armor ? ja sam craftovao dragonbone light, sta dobijam/gubim ako nosim dragon heavy armor ?

koliko kontam dragon armor ima najbolji armor u igri, s' tim sto moram da ih enchantujem da bi bio bolji od ostalih armora.. recimo imam head koji mi daje +30% bow dmg, dragon glava ne moze ni da prismrdi tome.

and what about daedric armor ?

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

cekajte, ja ne kontam podelu armora, da li kao archer mogu da nosim dragon heavy armor ? ja sam craftovao dragonbone light, sta dobijam/gubim ako nosim dragon heavy armor ?

koliko kontam dragon armor ima najbolji armor u igri, s' tim sto moram da ih enchantujem da bi bio bolji od ostalih armora.. recimo imam head koji mi daje +30% bow dmg, dragon glava ne moze ni da prismrdi tome.

and what about daedric armor ?

Možeš, ne gubiš ništa direktno. Jedini hendikep je što si sporiji i bučniji, ali imaš perkove kojim negiraš oba.

Problem je što moraš dići i skill za heavy armor, jer sa niskim heavy i visokim light skillom zapravo dobiješ bolju zaštitu sa light oklopom.

I da, da bi izvukao maksimum iz craftovanog oklopa moraš maxovati i enchanting.

Link to comment
Share on other sites

Btw za freakove koje ne mrzi, moguce je napraviti daedric sword sa beskonacno dmga :tf:

100 alchemy 100 smithing 100 enchanting

Napravish potion of fortify ehchanting, enchantujes sve iteme sa fortify alchemy, onda napravish josh bolji fortify enchanting pot, opet enchantujes sve iteme sa fortify alchemy, i opet napravish fortify enchanting pot.

Nisam siguran, al po svemu sudeci ovaj korak moze da se ponovi beskonacno puta i da dobijes beskonacne rezultate (sem ako enchantovi i potioni nemaju +% benifit cap), naravno limitirane time koliko te mrzi da se smarash.

Onda enchantujes sve iteme sa fortify smithing, napravish fortify smithing potion i onda zakraftujesh i naoshtrish mach :tf:

I naravno enchantujes sve iteme sa +dmg enchantovima.

ortak sinoc u igraonici dogurao sword do 380 iz 2 power attacka ubije zmaja, iz 3 ubije dragon priesta :D

Edited by Shalala
Link to comment
Share on other sites

Btw za freakove koje ne mrzi, moguce je napraviti daedric sword sa beskonacno dmga :tf:

100 alchemy 100 smithing 100 enchanting

Nisam siguran, al po svemu sudeci ovaj korak moze da se ponovi beskonacno puta i da dobijes beskonacne rezultate (sem ako enchantovi i potioni nemaju +% benifit cap), naravno limitirane time koliko te mrzi da se smarash.

Onda enchantujes sve iteme sa fortify smithing, napravish fortify smithing potion i onda zakraftujesh i naoshtrish mach :tf:

I naravno enchantujes sve iteme sa +dmg enchantovima.

ortak sinoc u igraonici dogurao sword do 380 iz 2 power attacka ubije zmaja, iz 3 ubije dragon priesta :D

E secam se, nesto slicno sam radio u morrowindu. Tamo je bilo enchanting zavisi od inteligencije. Pa onda napravis potion fortify inteligence, i popijes ga, onda ti je veca inteligencija, pa napravis novi potion fortify inteligence i popijes, i tako je bilo mislim 500 puta. Na kraju pocnu da se desavaju overflowi. I posto se brojevi verovatno zapisuju u komplementu dvojke, poceo sam da dobijam negativne brojeve za int. Bilo je bas ludo. Necu to i ovde da radim :)

@WTFitsLukaDerv

Ne kanjaj da mozes i heavy i light? Pa sto to ne rekose/napisase negde??? Nije bas da je intuitivno da ce tako da bude.

Sad sam napravio legendary daedric armor - ima isti broj poena kao legendary dragon, ali je 10 poena teži.

Ali ako imas heavy armor 70 mozes da izucis perk da te ne opterecuje dok ga nosis. Znaci nema razlike.

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

krenuo sam da igram nekog dualwildera + archer za giante, dok ih kajtujem po stenama, elem, naisao sam na sve i svasta usput, ali sam napravio jednu gresku prilikom perkovanja, stavio sam da na bow imam neki chance za nesto iz sneaka ili sta vec, uglavnom.. pitanje: da li je moguce re-skilovati lika?

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...