Jump to content

pričajte!


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad dolazim iz centra, koja destrukcija jebote... Dakle:

- Epicentar kod sela Vitanovac, nekih 10km od Kraljeva. Jačina 4.6 Rihtera.

- Pola moje garaže nema. Srušila se ploča. Zidovi kuće su malo ispucali, ali dobro, popraviće se.

- Kafići 'Flash' i 'Passage' sravljeni.

- Gradilište na kome se pravila neka zgrada je porušeno baš solidno.

- Zgrada u Obilićevoj pukla na pola. Bukvalno se vide sobe onako otvorene.

- Dvoje poginulih u naselju Grdica. Srušila se ploča kuće na njih.

- Osmospratna kuća (ne zgrada, kuća) u Mataruškoj Banji sravljena.

- Na 80% zgrada u centru terase vise na betonskim ankerima i armaturi.

Prođe zemljotres i ajd' burazer i ja da odemo po kevu i da je dovedemo kod nas, prolazimo kejom, odjednom se čuje kao zvuk pucanja biča i vidiš kako terasa sa 4. sprata zgrade pada pravo na nečiji Audi A6 na 3 metra od nas. Od kola ništa! Smrzlo se govno u meni.

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

Au, ja sam prespavao ceo događaj. Svake noći legnem u 04h, ali danas sam baš izabrao da legnem u 00h.

Pih sudbo kleta.

Kao mali sam se ukenjao, napomenu već Doolio, od onog 92-93. godine jer sam živeo na 14. spratu i u tom trenutku ostao sam gajbi, prvi put u životu (imao sam 5-6 godina).

Posle sam zgotivio sve elementarne nepogode :)

Link to comment
Share on other sites

jebo vas zemljotres, bez 6.5 po rihteru ne racunam zemljotres...

al ono, sto ste se istripovali, blizi nam se 2012. bice sve jaci i jaci, dule opusti se, docekaces i ti da osetis da ljulja! :)

A gde je epicentar?

NA SEVERU MATOREEEEEEEEEEEEEEEEEEE

e, da, laki, svrati ponekad do sportskog dela foruma, moderatori ne rade svoj posao, pa reko ovako javno da ti skrenem paznju, da ne bude da sam cinkara!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jedino što mi je ostalo da položim i da nađem valjan posao i da nema više za šta da me familija smara (ako se to ikada uopšte ostvari)...

Je l' i dalje ovo polaganje ide po starom režimu (valjda do kraja godine je tako) ili ne. Je l' zna neko?

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Ama baš ništa jer sam bio na Singidunumu. :D LOL Šta me ti pitaš... Ja mogu da ti stavim spisak šta sam sve uspešno položio, a šta sve umem konkretno i produktivno da radim to uopšte ne mora da ima veze sa faksom. Moja rođena šveca je završila pravni sa prosekom 8 i nešto pa nije znala da napiše tužbu dok nije 2 godine radila kao asistent po sudu i ostalim advokatskim kancelarijama.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Pa šta si ga koji kurac završavao onda? Ah znam, zato što je to ustanova napravljena da bi se legalizovala kupovina diploma, pošto sa istom količinom truda nema teorije da završiš bilo kakav pravi faks. Ali dobro, nisu poslodavci veverice i znaće sa kim imaju posla kad im dođeš sa tom diplomom.

Link to comment
Share on other sites

2007. kad sam ja trebao da upišem faks tj. konkretno kada sam trebao da upišem FPN i nešto što je vezano za diplomatiju i medije, tad su pretili FPN-u da će da ga raspuste. Nije se skoro do marta znalo šta će biti sa faksom i onda sam kao alternativu upisao FMK (Singidunum) tj. kao jedini faks u Srbiji na kom izučavaš medije, marketing, probleme XXI veka itd. Svideli su mi se predmeti + sam proverio profesore i tako se to desilo. A ne zato što sam bio kao nešto retardiran da upištem državni. Jednostavno to me je konkretno zanimalo.

A ova tvoja izjava "kupovina diploma" itd. jeste tačna kao i za sve manje-više priv. fakseve. Lesko i elle) su tu da potvrde. Ti na Singiju možeš opušteno da dobiješ diplomu ako redovno samo dolaziš na faks ili ako imaš sve šestice-sedmice, ali ako hoćeš nešto više moraćeš bogami da se potrudiš. A ja ne znam koja jača firma će da zaposli nekog (bez veze) sa nekim prosekom 6.5 sa priv. faksa.

edit: typos

Edited by Vladica^.^

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Nikakav zemljotres nisam osetio, da mi ne rekoše jutros ne bih ni izvalio, gradnja s kraja osamdesetih i početka devedesetih ftw.

to što se zgrada ne ljulja za vreme zemljotresa je znak loše, a ne dobre gradnje. al ljuljala se, ne brini, nego si prespavao

Link to comment
Share on other sites

Ja u radionici, upravo vadim drugu turu testa i pricam sa caletom o tome kako ce da radimo sad za ovaj mini raspust kad ono krece da drma. A radionica u podrumu, sta tu ima da drma toliko!?! On, sirotan preziveo Skoplje '63 pa ga strah, prvi bezi napolje i dere se na sestru i majku koje su isto skocile jer su ipak na spratu gore da silaze i kako se bandere tresu. Ja se smejem kao blesav jer je vec proslo, jeste da se bandere tresu ali to jedna drugu cimaju sad zbog kablova. Ali bas se drmalo, nije da nije. Popadale neke stvari u potkrovlju, diskovi i slike ali nista nije puklo. Struje nije imalo po centru, meni nesto slabija bila ali ispeklo se sve na vreme. I razmisljamo mi, jak zemljotres mora da je blizu. Posle nam dolazi radnica i kaze da je drmalo Kraljevo, 5.3 . Dvoje mrtvih i ima dosta stete.

I sta je meni prvo palo na pamet? Ajde da napravim F11 foru sa slikom Kraljeva na RuR-u kad zavrsim posao. Lose uticete na mene, bio sam humaniji raniji. :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@ zemljotres - Kod mene se ljuljalo solidno. Probudio sam se na samom početku, i kao ok, i onda je krenulo jače i popadale mi neke stvari po sobi (mahom garderoba). A kuče počelo da laje tek na pola zemljotresa, ja u fazonu "pa čemu mi ti služiš kad već svi znamo da je zemljotres?" :) Jutros sam se čuo sa babom koja je tri ulice dalje u zgradi na prvom spratu, kaže tu se baš čulo, drmali se ormari i tako to. Sve u svemu, nije najjači zemljotres koji je bio, ali nije bio ni mali.

I kad je poč'o bacim ja pogled kroz prozor koji gleda na ona tri visoka solitera crvena na krstu, gori tek poneko svetlo, i kroz 30 sekundi gori 80% svetala u sva tri solitera :))

@ faks - Obojica ste genijalni. Kao da poslodavci ne zapošljavaju ljude preko veze, kao da im često nije važnije iskustvo nego faks i kao da na državnim fakultetima nema prolaska na vezu. Evo iz glave znam trojicu forumaša koji su završili ili završavaju državne fakultete na vezu, pa nisam siguran da će biti spremniji za posao nego ovaj što je završio privatni faks. Naravno da ima i dalje ovih koji odbiju svakog kandidata koji je završio privatni faks, ali iskren da budem mislim da je to sve više i više propust poslodavaca nego neki prirodni filter koji je možda i bio do pre 5-6 godina.

@ mendži - na šta misliš? u vezi sportskog dela foruma?

Ajde da napravim F11 foru sa slikom Kraljeva na RuR-u kad zavrsim posao. Lose uticete na mene, bio sam humaniji raniji. :)

hahahaha ... mada, sad će motivacione slike te tematike, pa će neo imati prilike da iskaže svoje nezadovoljstvo :)

Link to comment
Share on other sites

Jebo ga vudu sto si nadrndan tolko? :)

Isto i tebi moze neko da kenja kako si pizda jer si napustio pravi faks da bi isao na visu.

Inace, mnogo vise od zemljotresa me je mucio komarac koji me je unistavao nocas, kao i ekstremni umor i bolovi od ekstremne posete bazenu. Jos mi se tresu ruke :)

Inace, razvalio prvu cisko specijalizaciju. Sad mogu jos vise da kukam kako bi preko ziveo kao kublaj-kan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jebo ga vudu sto si nadrndan tolko? :)

Isto i tebi moze neko da kenja kako si pizda jer si napustio pravi faks da bi isao na visu.

Al nju ću barem završiti, umesto da studiram do tridesete i onda budem tridesetogodišnjak sa srednjom školom.

Takođe, posle više mogu da završim master akademskih na FON-u.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...