Jump to content

pričajte!


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ako ćemo u crevca ispada da jedan te isti avion ide na svih pet destinacija sa reklame.

to je verovatno i istina. jat trenutno ima samo te dve vrste aviona (atr 72 i b737), a destinacije su im takve da većinu mogu da opslužuju oba (osim moskve, dubaija, skandinavije i možda još nečega).

inače, nisam znao za format reklame, izgleda da sam oguglao i na rl spam konačno :D

nego, koliko godina ima najmladji jatov avion

od toga je bitnije kako ih održavaju. možda ovi pisci android aplikacija za red letenja znaju nešto više o tome. :D

Link to comment
Share on other sites

lale inteligencija nema veze sa neznanjem. ovde pričam o elementarnom nepoznavanju osnovnih pravnih stvari. da ne tupim o čemu se radi, ionako bi me samo nemke skontao :)

evo i ja cu da te skontam!

mada je praksa jako, jako bitna. ti ako si resavao privredne sporove, mozes da se slikas u krivicnom bez pola godine gruvanja, pa makar pre toga bio trijes dina sudija. na pravnom stvarno idu u krajnost u nedostatku prakse, diplomirani pravnik nikad nije video, lupam, menicu. na privatnim faksevima je tacno da im nedostaje sirina i obrazovanje koje je za pravnika esencijalno, vise od gotovo svih ostalih profesija, medjutim oni stancuju dronove uske orijentacije i to funkcionise, svidjalo se to nama ili ne.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to je verovatno i istina. jat trenutno ima samo te dve vrste aviona (atr 72 i b737), a destinacije su im takve da većinu mogu da opslužuju oba (osim moskve, dubaija, skandinavije i možda još nečega).

mislio sam da za bec uvek leti propelerac.. lete tipa svaki dan, kao i gro drugih kompanija, za bec, pa mi je nekako nelogicno da pale boinga do beca

od toga je bitnije kako ih održavaju. možda ovi pisci android aplikacija za red letenja znaju nešto više o tome. :D

jat se nikad nije rusio btw :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

a sta je bilo ono nad ceskom, kada je samo ona jedna stjuardesa prezivela? Kapiram da je bilo pre 40 godina ali ipak cisto da se pomene.

I ne znam koliko redovno odrzavanje moze da reshi problem zamora materijala, koji iziskuje zamenu elemenata strukture

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa josh se nije desilo da se u vazduhu avion prepolovi an pola, postoje delovi koji se menjaju posle odredjenog broja radnih sati, postoje i delovi kod kojih se vrshi 100% kontrola kvaliteta tokom proizvodnje, a shto se tiche zamora materijala, takvi avioni se stavljaju van upotrebe, jednostavno, naravno ako nije moguce zameniti pojedine celine aviona, a moguce je;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Evo šta kaže wiki:

26 January 1972, McDonnell Douglas

DC-9-32, YU-AHT

Flight JU 367, McDonnell Douglas DC-9-32 was destroyed in flight by Émigré Croat terrorists (Ustaše) who had placed a bomb on board. Of the 28 passengers and crew members on board, 27 died, with flight attendant Vesna Vulović the only survivor.[40]

11 September 1973, Sud Aviation SE-210

Caravelle 6-N, YU-AHD

Flight JU 769 Maganik crash-This is JAT's most recent accident with loss of life. The aircraft struck the Babin Zub peak on Maganik mountain near Podgorica, at 6,300 feet while descending from 9,000 to 6,000 feet in IMC conditions on flight from Skopje to Podgorica, killing all 41 passengers and crew members on board. Allegedly, the flight was instructed to start descent, althrough the aircraft was not visible on radar (which were allegedly not working well at the time) nor could the control tower staff on Podgorica Airport make visual contact with the aircraft.[37]

Ovo prvo (to je valjda ovo na šta ti igi misliš) nije baš neispravan avion :) ovo drugo je isto "maglovito".

Link to comment
Share on other sites

istina je da se jat nikad nije srušio svojom greškom, a čini mi se da im je i odnos pređenih kilometara i nezgoda jako dobar.

ja bih se vozio i avionom braće rajt ako ga vozi sully!

Link to comment
Share on other sites

lol nisam imao pojma da su ustase srusile avion. jebem ti tita i svet.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Inace, razvalio prvu cisko specijalizaciju.

gde si ucio/polagao?

koliko para je to (ako si slusao ceo kurs) i koliko sati rada imas na opremi (opet ako si kursirao)? =)

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

cisko boot camp, plus praksa praksa praksa. boot camp je platio cisko, a oprema je nasa, radim kad god ocu. I nije network cisti prica, tj skroz je uska prica - clickah

Ako oces klasiku ciskovu, samo javi dacu ti cisko akademiju, sprema se odatle laganica

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam koji je meni djavo,vec 10 dana me muchi grlo,i svaki dan hocu da odem kod lekara,i na kraju ne odem... sutra moram da odem,ili cu da ciknem,kashljem kao da pushim cigare 150 godina,sve me boli kad se zakashljem :(

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

kakvo je klanje bilo na sportu dajte prljave detalje :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...