Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

A jebi ga, sad se osećam kao dečak koji je vikao "vuk vuk" :)

Ne trolujem, stvarno nisam znao šta znači FRP, išao sam na wikipediju da nađem definiciju :)

mislio sam da svi znaju sta znaci frp jebiga:)

pa onda je tebi bilo kakav vid glumatanja i zezanja na tu foru stran:(

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko sam ja razumeo, kad sam bio mali i kasnije kad nisam bio toliko mali i sada kad sam mator, poenta svake igre je da se zabavis.

apsolutno.

Ocigledno ima takmicarskog duha, cim ovaj pada iako mu realno nije nista i nema razloga da padne osim tog takmicarskog duha kojeg si pomenuo.

Sistem vrednosti, mislis pravila najverovatnije, eto ja vidim da imaju i to jer je sama igra utvrdjena pre samog pocetka. Cak mogu da se kladim da su ovi likovi moralno na vecem stupnju od vecine sportista, kartarosa i ostalih koje bi ti mogli da padnu na pamet. Jer igra a samim tim i zabava zavisi od toga koliko je suigrac moralan da ispostuje pravila, zar ne? Da, jeste unapred dogovorena. Kao i sve ostale igre, ti prepotenti stvore!!!

Navedi jednu stvar koju bi oni mogli da rade a ti da kazes da je super sto to rade, ali da bude realna *a ne tipa da otkrivaju lek za rak* pa da vidis kaliko nebuloza mogu ja da navedem protiv toga. Kao sto si ti to uradio. Prosto, video si snimak, nasmejao te, tvoje vrednosti su te likove oznacile kao jadnicima i resio si to svoje epohalno otkrice da podelis sa nama. Zasto ti je cudno sto se nasao neko da ti obezvredi post i tebe samog vodeci se njegovim sistemom vrednosti? Da, ja smatram da svako ko ima hrabrosti da se obuce kao vilenjak, uzme gumeni mac u ruke i ode u sumu da se igra "rata" sa ostalim Elfovima je JEBENI CAR. C A R. A ne govnar koji je nasao za shodno, sto zbog svog neznjanja a uglavnom jer je ucipljen kao robot, da ismeva nekog ma koliko on bio smesan. Izvini ali ti nisi rekao da ti je smesno kako se lik ponasa nego si generalizovao sve njih. Da si rekao "Ej narode, vidite ovog kako se napalio, jeste smesan" ja bi se osmehnuo i nastavio dalje ali tvoje "HA HA, grupa degenerika, jesu smesni, debilna im igra, nemam pojma ni sta je LARP" je pobudilo u meni zelju da te vratim u pecinu iz koje si izasao. Kromanjoncu.

Ja sam u svom kratkom postu rekao svoje mišljenje, slobodno možeš da ga pročitaš još jednom.

U igrama nije dogovoreno da jedan GLUMI npc-a i da padne posle 5 spelova koji će ostali da mu bace, stoga ovo što oni rade apsolutno nema poentu za normalnog čoveka. Igra kao igra je zanimljiva jer ne znaš u kom smeru će krenuti situacija, šta će se sve desiti itd.

Sve je to kul, kapiram da je njima zabavno ali ne možeš me ubediti da to što rade ima ikakvu poentu.

Kad bih ti ja sad rekao da se svako jutro iskenjam u lavabo i onda pola sata gackam govna prstima i da mi je jednostavno do jaja kada to radim verovatno bi me slavio kao JEBENOG CARA, C A R A?

ne, rekao bi "ovaj lik je mentol, kloniću se njega."

Ali zato ako na sebe navučem kožuh ocelota i nakon mirisanja konjskog izmeta na nekoj livadi mudro prozborim "moramo pohitati ka zapadu!" pod izgovorom da LARPUJEM (haha koristim taj izraz a ne znam šta znači, kako sam glup nisam pročitao 3 enciklopedija o LARP-u, LARP zahteva visoko poznavanje materije lol hahaxexe) onda sam precar?

gde je granica toga kada si car a kada si degenerik?

ja mislim da ne postoji i da je individualna ali ti očigledno vidiš neku univerzalnu granicu pa bih te zamolio da mi je pokažeš.

vezano za ovo pljuvanje, tebe je koliko kontam najviše iznerviralo to što sam se izrazio tako da izgleda kao dakenjam po njima pa si ti odlučio da mi kažeš šta je prava istina ali si ipak dozvolio sebi da se spustiš na "moj nivo" i da me nazivaš kromanjoncem, govnarom itd.

meni to govori dosta o tebi kao "protivniku" u nekoj diskusiji.

na kraju, opet kažem da svako ima pravo da radi i misli šta hoće, za mene je on degenerik, za tebe je C A R i to je to.

sto se larpa tice, ja imam podeljene stavove. deluje mi malo off the limit, ali sa druge strane, frpovanje mi je do jaja. i mislim da su za frpovanje sposobni samo kreativni i mastoviti ljudi. eto, doca ne bi znao da frpuje jer ne bi mogao da bude in character, nego bi gledao sta je najbolje za njega. a jedna od kljucnih drazi frpovanja je upravo da, ako je tvoj lik low intelligence paladin, ti trcis na zmaja i zgines zato sto si, eto, paladin. ili ne resavas zagonetke tipa kolko je dva i dva zato sto je tvoj lik glup. ti znas resenje, al cutis jer se igras.

e sad, doca prilazi celom konceptu pogresno jer je to igra, a ne sport. dakle, cilj nije pobediti, vec zabaviti se. a zabavis se ako se immersujes i to je to. eto, ja sam tako u wowu skakutao okolo i pricao sa npcovima iako nisam morao ni da citam sta pricaju, vec da se levelujem sumanutom brzinom. po tvojoj definiciji, ja sam degenerik:) ne toliki ko ovaj lajtningbolt car, ali ipak degenerik, bar u nekom procentu.

ovo kazem da bismo izbegli neko licemerje, makar i nenamerno. svako 'frpuje' u nekom malom procentu. kad neko igra kvejk, immersuje se i u fazonu je 'jej, kako sam te pogodio raketom pa si umro, a probo si da skaces levo desno' i bas je srecan i zajapuren. a ne kaze 'stisno sam dugme i moj modelovani lik je blablabla'. hiperbolisem u primeru, ali ju get d pikcr:)

dolazimo do larpa. da, meni je larp geeky i imam transfer neprijatnosti kad gledam tako nesto, al mislim da je tu problem u meni. previse sam socijalizovan i autistican, sta bih dao da mogu da se igram rata ko pre dvaes i kusur godina sto sam umeo. sta bi mi falilo, naravno, u slobodno vreme. postoje i oni reenactment likovi koji reenactuju sever-jug, bitke kod hejstingsa i tome slicno. i uvek isti pobedi. al mogu dupe da dam da je njima do jaja da jasu konje i lomataju se i urlaju i glume da umiru ceo dan:)

sto se nolajfovanja tice, lol. larp postoji tipa decenijama. a koncept nolajfa nije sadrzaj vec kolicina. dakle, ako sedim gajbi i slikam slike po ceo dan i ne izlazim napolje, ja sam nolajfer, bez obzira sto ne igram kanter ili sta god, nego slikam slike. sa druge strane, ako neki lik ode verovatno jednom mesecno u neku sumetinu da jase konje i glumi elfove i dere se, manji je nolajfer od mene. takodje, opet kazem, ja tu samo vidim da sam ja degenerik jer npr, kad sam bio u selu kod ortaka prosle nedelje, bio sam tolko mesmerizovan sto sam u prirodi i sve da sam hteo da trcim i da se dernjam okolo ceo dan i da jebem drvece i medvede, ali nisam to radio jer imam iracionalne kocnice urbanog autisticara macana. i sad, ko je tu lud...

sto se tice ovih konkretno likova, jesu mentolasti, ali onda sto kaze pekar, hejtuj plejera, nemoj da hejtujes gejm:)

ja bi karo onu najt elficu sto je pikam u wowu [:D]

za frp ništa nisam rekao, ali opet ne kontam koja to igra nema za cilj neku vrstu pobede i u kojoj igri ne gledaš da praviš poteze koji su najbolji za tebe?

totalno je druga priča da li ta pobeda ima težinu ili ne, to jest da li je glavni i jedini motiv da se zabaviš i sprdaš ili nešto drugo.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ne, nema za cilj pobedu. ima za cilj pletenje price izmedju vas nekoliko koja treba da bude gotivna. ako je gotivno da recimo tvoj lik zagine ili da mu se desi nesto grozno jer ce to da odgovara njegovom karakteru i da iznese pricu blabla, to ces uraditi i onda si dobro frpovo:) izguglaj sta znace slova r i p u frp ili rpg, pa ce ti se kasti samo. dakle, role playing - igranje uloga. ti igras neku ulogu koju si izabrao i ako si izabrao da igras manicnog gej psihopatu (sto je izazov, therefore zanimljivo), tako ce se tvoj lik ponasati iako ce mozda najebati zbog toga.

a larp je isto sto i frp samo giknije, dakle live action role play.

ne kontam te, kako bre ne kapiras, kad se igras doktora kao klinac, jel treba da pobedis? ne, samo treba da se pravis da si doktor i onda ti je do jaja sto glumis doktora i zamisljas od nekog drvceta da je stetoskop...

Ali zato ako na sebe navučem kožuh ocelota i nakon mirisanja konjskog izmeta na nekoj livadi mudro prozborim "moramo pohitati ka zapadu!"

bice da je to taj frp:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

е не верујем да се "каубоја и индијанаца" или "партизана и немаца" сад играју 30тогодишњаци и да се сад то зове ЛАРП.

мојих 15 пара је да је ова група "На'ви" ликова оно што дефинише беспуће савременог човека. ови чак нису они посвећеници који 364 дана у години гланцају танџару и пеглају мундир да би 365тог дана поново оживели Гетисбург, ово је група одраслих људи на менталном нивоу деце од 4 године. ту нема царевања, већ такво стање има свој латински назив. када се четворогодишњаци играју Аватара (заправо се и не ради о игри, већ у ствари о оживљавању/одглумљивању сцена из филма) или кад се 10тогодишњаци отимали о улогу Шварција да кажу "аста ла виста бејби", то ми пије воду, а ови "цареви" су жалостиво сведочанство и ништа више.

постоје 4 врсте игре и ово јесте игра. али, брате...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ovaj, drale, ti avatar likovi su spoof.

a i nije disGusija o tome, vec je fazon o samom konceptu frpovanja, tj igre bez takmicenja, koji doci nije jasan, pa sam pokusao to da mu priblizim. i uopste koncept make believe igrarija.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ma jesu spoof, bio je link i intervjuisali su glumce negda...

frp (kod nas se koristi frp i za frp i za rpg, u slengu) - (fantasy) role playing

larp - live action role playing

ne znam sta te zbunjuje. mislim, to je definicija tih stvari.

brate dulio :D

meni je apsolutno jasan koncept "igre", nije mi jasno samo kako mogu da igraju ovo, zato sam koristio izraz "degenerici".

i ti si ko drasko sad:)

manuo sam se njih, pricam o generalnom konceptu takve vrste igranja. ocu da kazem da si svojim 'ne kontam takav koncept igre' uperio prst u sve koji su ikada frpovali (dakle, ne ovo sto ovi trce po livadi nego frp kao drustvena igra za stolom) i pokusavam da ti objasnim da taj koncept nije lol i da covek frpuje 20% cak i kad igra kvejk.

samo to. o ovom lajtning bolt liku nisam nikad ni pricao, niti sam zbog toga reagovao. reagovao sam na tvoje 'lol omg kakav je ovo KONCEPT kad nema cilja i takmicenja', a taj koncept se vozi i u 'obicnom' frpu.

tako da sam recimo i ja degenerik po tvome, a i jos relativno nemali broj likova sa foruma:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Doco, platicu ti da prestanes sa metaforama. Izjednacio si govna u lavabou sa glumatanjem u sumi. Ti si bre degen.

@Drasko

Mrsh. Kao neko koga bi posmatrac sa strane na prvu ruku poistovetio sa likovima koji nose parole "Apokalipsa je pred nama!!! Pokajte se!!!" stvarno nemas osnovu na kojoj bi stao ako povedemo diskusiju o mentalnom stanju.

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

jeste hevi offtopic, mada u skladu sa ovim što pričate možda i nije, ali video sam pre jedno nedelju dana klinku neku, max 10 godina, ide negde sa ćaletom a našminaka je u Avatar fazonu, ali veoma veoma profi. Nije kao ona kretenska fora ofarbaš oko očiju crno i odma' si betmen :) nego baš ono sve skoro kao da je neki statista iz filma. Mora da je neko takmičenje bilo ili šta god, ali baš sam se iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

Doco, platicu ti da prestanes sa metaforama. Izjednacio si govna u lavabou sa glumatanjem u sumi. Ti si bre degen.

u oba slučaja držiš govno u rukama, samo što je u drugom slučaju to prihvatljivo jer LARPUJEŠ i C A R si, JEBENI C A R.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

jeste hevi offtopic, mada u skladu sa ovim što pričate možda i nije, ali video sam pre jedno nedelju dana klinku neku, max 10 godina, ide negde sa ćaletom a našminaka je u Avatar fazonu, ali veoma veoma profi. Nije kao ona kretenska fora ofarbaš oko očiju crno i odma' si betmen :) nego baš ono sve skoro kao da je neki statista iz filma. Mora da je neko takmičenje bilo ili šta god, ali baš sam se iznenadio.

bila je jedna klinka u Delta city-ju za maskenbal u Avatar kostimu. Bas to sto kazes, sve skroz profi. :)

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Drasko

Mrsh. Kao neko koga bi posmatrac sa strane na prvu ruku poistovetio sa likovima koji nose parole "Apokalipsa je pred nama!!! Pokajte se!!!" stvarno nemas osnovu na kojoj bi stao ako povedemo diskusiju o mentalnom stanju.

јасно ми је што тако изгледам дебелом сувереном власнику "Анкл Фестерс бејкери енд свитс".

:)))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

јасно ми је што тако изгледам дебелом сувереном власнику "Анкл Фестерс бејкери енд свитс".

:)))))

Nigga plz!!

avataraob.jpg

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...