Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

ima na demonoidu MAME complete:

Demonoid (jebiga, treba registracija):

Part I, 100 giga

Part II, 200 giga :D

Public torrents:

Sega Genesis/megadrive: 2 giga

NES romovi, 250 mega :)

SNES roms, 1 giga

od ovih SNES mi realno samo ISS treba. Prvi ISS EVER. U igraonici u mom kraju se taj ISS igrao najvise pre nego sto je dosao sony i Winin GELVEN koji je posle opet vratio naziv u ISS :)

od NES mi treba samo super mario bros 3 :)

Sa ISS Wikipedia strane:

The series had its origins with the NES platform, late in 1991 with Konami Hyper Soccer, Konami's first soccer game on consoles. Although technically not a game in the series, the success of the game was enough for Konami start developing Jikkyō World Soccer: Perfect Eleven for the Japanese Super NES, released as International Superstar Soccer for the rest of the world, both in 1994.

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

Uh da, znam za to, i imam demonoid, mada se meni lično nešto ne da da skidam 300 gb jednog torrenta, ali ako se neki car odvaži, nek se javi, čisto da ga hvalimo i bodrimo :D

Mada ću da pregledam spisak sad kad si me podsetio da vidim da nema nešto što nemam, pa malo da prošarano skidam.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Skinuh ja ove Sega,SNES i NES. A jel moze malo objasnjenje sta sta znaci(jedino sto kapiram da su "Sega" igre sa Sege, jelte :D )? I kako se uopste pokrece to? :D

Bas mi se igraju neke od ovih igara, a ne snalazim se najbolje sa ovim nestandardnim fajlovima i instalacijama. :)

U principu imaš dve stvari:

1. Program/emulator

2. Igru/ROM

I takođe ima uglavnom dva načina na koji to sve radi.

1. Kada instaliraš emulator, sad, opet zavisi koji, ali je uglavnom isti fazon, nađeš u instalacionom folderu ROM ili ROMS folder, tu ubacuješ igre koje skineš. Opet, možeš taj folder da staviš gde god hoćeš, samo da namestiš u programu da stoji to kao default folder za romove.

2. Ili, jednostavno pokreneš emulator i klasičnom Open File/Load ROM/Open ROM operacijom nađeš igru/ROM gde god se nalazi i loaduješ ga.

To bi trebalo da ti radi, eventualno ćeš morati za neke igre da skidaš BIOS fajlove koje samo dodaš u BIOS folder tamo gde je instaliran emulator.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

si uspeo lesko?

ako si skinuo onaj Sega genesis (da, to je sega mega drive kolekcija igara - SVIH)

imas folder "emulator"

tu upali program gens. ako ti preko celog ekrana bude crno, udari alt+enter. to je skraceniza ca ful screen

Prvo podesi kontrole: Options/Joypads/Redefine keys. Podrzava dzojstike i tastaturu.

idi na file -> Open ROM

izaberi zip file zeljene igre. ako ima vise igara sa istim nazivom, izaberi onu koja ima [!] u sebi, i naravno [E] (europe), ili USA. [J] je za japan.

moze da se desi kombinacija vise njih, npr. Altered Beast (REV 02) (JU) [!].zip To znaci da je igra za japan, ameriku, a ! znaci da je to najbolja revizija igre (najispravnija).

Link to comment
Share on other sites

nesto novije igre ali su na mene ostavile onako bas jak utisak, jer je to bio po prvi put da se userem igrajuci igru:)

Nocturne(1999)

1395589-nocturne_9_super.jpg

i jebeni Clive Barker's Undying

Undying1.jpg

uh koja je to revolucija za mene bila.padne noc, moji legli da spavaju i ja kao aj da probam da vidim na sta lici.nabijem slusalice i pokrecem igru.neka fina prica, grafika predobra, zvukovi spuki.ova kuca je na pocetku cini mi se.otvaram vrata, ona zaskripe.eho odzvanja a meni vec nije svejedno.idem levo a tamo zavese talasaju tako da ne vidis tacno kuda ides.cuje se eho kapljica, koraka, jedva nesto vidim i odjednom bam stvorenja skacu na mene!ma ne da sam poskocio sa stolice i vrisnuo nego su mi i slusalice spale i tastatura poletela a srce poludelo:)jos uvek nisam igrao igru sa boljom atmosferom.doduse secam se da je nisam presao al se ne secam zasto:/

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li se sećate dela, na samom početku kad se u hodniku prvi put pojavi onaj riđi duh (jedan od braće koliko se sećam). malo mi je falilo da padnem sa stolice koliko sam se isekao. carska igra

Pisali smo mislim više puta o tome, ali pored te scene koja je i mene ispresecala svetski, meni je posle igra bila "meh". Čini mi se da se i Luka slaže sa mnom :) Zanimljiva je i to sve, ali uopšte nije više bilo tih "sec" trenutaka. Ali taj prvi sam i zapamtio jer je jedna od scena koja me je najviše isprepadala u jednoj video igri.

Link to comment
Share on other sites

taj fazon skroz...ja sam se isto usrao na to, hell, usrao sam se i ranije, ono kad si napolju i kamen ti zasvetli i vidis nekog obesenog ispred. al posle mi je sve bilo gej, pojavi se duh, ja koji sam u fazonu 'eheh evo ga duh lol, secam se te fore', jure te ona sranja, ja sam u fazonu 'kvejk kvejk ajmo da se sibamo' itd, i to me bas smorilo, nisam uspeo da predjem bog zna koliko.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem sa Lakijem u vezi Undyinga. Sasvim ok igra, ali je prvi nivo za klasu bolji od svega ostalog.

Slično sam se osećao i kada sam igrao prvi AvP. Ona scena kada ti se u prvom hodniku približava tačkica za koju znaš da je Alien je apsolutni vrh. Stojiš sa oružijem na gotovs i buljiš u mrak čekajući da ugledaš čudovište koje trči ka tebi, a ono odjednom skače na tebe sa plafona. Onda sledi skok unazad i mahnito rešetanje po okolini. Apsolutni vrh.

I posle toga je igra odlična pucačina sa super atmosferom, ali taj prvi kontakt sa Tuđinom nikada nije prevaziđen.

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Stoji to što kažete vas dvojica, samo mi je super što u andajingu taj prvobitni osećaj nemira koji ti igra unese u kosti te prati do kraja. A još jače je što u igri nema muzike, sem u meniju ono Ćiro-Spiro, ostalo0 je sve ššššššš, vetar i sranja. A zadnji nivo je takva depresija (na neki dobar način) :D Totalno preporučljivo da igra noću do svitanja uz slušalice.

A da, AvP kad igraš sa Predatorom sav si u fazonu hellyeah, ali kad biraš marinca, usereš se živ jer može i vrabac na grani da te raspolovi :DDDD

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Saj cu da skinem Undying, secam se prvog sustreta sa headcrabom u Half Life kecu, ako se dobro secam u nekoj ventilaciji, jao kako sam se usro, jos krsh grafika na prvom komp, i atmosfera, ima da skinem i da igram na lowest :D

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...