Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

roveri su imali uzas svoje dizele, honda je cak neke svoje prve dizele uzimala od njih i to je bio fail veliki :)

kontam da svi zaziru od malo starijih japanaca i njihovih dizela (kao i od japanaca generalno), zato retko ko u srbiji se odlucuje za to. a niko ne zna da mi objasni zasto se npr izbegava najnoviji akord dizel ? koji je poprilicno nahvaljen napolju, "dizel je to a japanski, bolje ti mico uzmi vw"

jel treba da spomenem da mi se sere od vw, a i pored toga sto je ruzan, neudoban, precenjen - krade se ko blesav

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Idealan auto za tebe po ovome sto vidim.

Hyundai Atos Prime GLS

Potrosnja 5 litara na otvorenom, 6 litara kombinovane voznje ( tipa malo po gradu malo na otvorenom ) 7 litara u gradu ( tipa kocnica gas, kao na primer BG-NS ulice, semoafori itd. )

Auto mozes svuda da parkiras, ama bas svuda. Pravi gradski auto ja ga imam i nemam ni jednu zamerku za njega. Kucaj na netu i vidi review. gledaj od 2000 godista pa na dalje Atose.

Ovo ti je best buy auto danas. Cena mu je sada pala i mozes da ga nadjes ( dobro ocuvanog da je presao malo za 3000e ). Ako te interesuje nesto ok oautica slobodno cimni na pm.

Pozdrav.

hahahah

Link to comment
Share on other sites

roveri su imali uzas svoje dizele, honda je cak neke svoje prve dizele uzimala od njih i to je bio fail veliki :)

kontam da svi zaziru od malo starijih japanaca i njihovih dizela (kao i od japanaca generalno), zato retko ko u srbiji se odlucuje za to. a niko ne zna da mi objasni zasto se npr izbegava najnoviji akord dizel ? koji je poprilicno nahvaljen napolju, "dizel je to a japanski, bolje ti mico uzmi vw"

jel treba da spomenem da mi se sere od vw, a i pored toga sto je ruzan, neudoban, precenjen - krade se ko blesav

Još uvek vlada to mišljenje zato što to tako treba. I meni se sere od toga. Ja sam uzeo Alfu i prezadovoljan sam :) Da sam mogao da biram, uzeo bih novi Civic. Ali budžet nemam za to :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam gledao te megane ali sam odustao jer sam pogledao jedno 6-7 njih bez majstora koje sam u startu odbacio i onda jos jedno 2 sa majstorom i svaki je imao ili neku major manu ili citav niz sitnih mana. Na kraju sam nasao neki koji je bio skroz super ali cena je bila 5.5k sto je daleko preko onoga sto sam bio spreman da platim za polovan auto

u sustini je po meni dobar izbor ako se spremis na opasno cimanje ili te usere da jako brzo nadjes dobro odrzavan primerak

wut?

Naravno auto za koji se ozbiljno zagrejem bi terao u servis da ga majstor prikaci na komp i detaljno pregleda,jeste da to kosta vise i da nije neka 100% garancija,

ali opet bolje ista nego nista bar da znam sta i kako.

A drugi deo sto mi je pricao drug mehanicar sto se tice rada turbine na kolima itd,ovako laicki da ti prenesem koliko sam ja skontao naime,

radi se o tome da auto sa turbinom kad nije u pokretu automatski gasi radilicu,ali turbo kompresor jos uvek neko vreme (ta 2,3 minuta ) radi i kad ti ugasis auto

kompresor ostaje bez ulja , turbina se malo po malo haba i to je najcesce verovao ili ne uzrok prestanka rada iste.

@dovlagsi

Za stilo nisam nesto zagrejan , bas ako naidje neki extra primerak koji se ne propusta tek onda bi razmislio.

Ortak ima 1.9 jtd i vozio sam ga par puta , fino ide ali unutrasnjost mi se ne dopada ni malo,a i nisam bas neki fan fiata.

Sto se tice toyote ona je malo izvan mog ranga sto se tice kesa,ali da imam toliko japance bi prve gledao :D

@oddball

Sto se tice odrzavanja megana,tj reno-a spram pezoa,alfe ili cak vw-a ili drugih svaba osim opela nisam stekao neki utisak da su cene preterane u servisu.

@ostali sto se tice kradje megana

Jebem ga,mislim jedini nacin da ja uticem na to jeste da ne kupim megana nego nesto drugo,a opet ta dizanja kola su uvek deo prica " moze ali ne mora da znaci"

,trenutno zivim u Rumi koja je neka ajde da kazem "mirnija" sredina,

a ako uzmem bas taj model i neko mi ga digne onda sam nesrecnik prve klase :D

Ne znam jos nista,pogledao sam 2 megana za sad,cak i jednog ford mondea dizelasa ,mogao bi i on upasti u kombinaciju ako se skupi neki dinar vise tj do 5k evra.

Bacam se dalje u potragu,ako neko ima neki predlog slobodno neka opali. :D pozz

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Ta turbina se isto tako ne vrti non stop nego se na starijim modelima pali tek preko tipa 3-4k obrtaja na benzincima (ne znam za dizele), a na novijim je valjda progresivna pa se pali ranije ali manje "puni" u zavisnosti od obrtaja, na manjim manje, a na vecim vise. Tako da ako ga nisi przio preko 4k obrtaja i onda instant ugasio auto prica nema smisla, a i tad je turbina i dalje podmazana i tek bi se nakon nekog duzeg vremena rada bez dodatnog podmazivanja sjebala.

Pritom nisam siguran kako se pogoni turbina ali mislim da je preko motora sto opet znaci da ce se gasenjem motora zaustaviti i turbina isto kao sto se zaustavljaju uljna i vodena pumpa i kompresor za klimu.

PS: radilica staje tek kad ugasis auto, nema veze sa kretanjem.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

turbina se pogoni izduvnim gasovima. ima velik RPM pa u bi u slučaju da je ugasio motor odmah nakon garenja na 5k obrtaja nastavila poduže da se vrti zbog inercije, al opet ta majstorska priča koju je cynic preneo ne pije vodu.

Link to comment
Share on other sites

znam da svaki ciga svoga konja hvali, ali hyundai atos?

31_Hyundai_Atos.jpg

?

Ja ne znam sta se vi grudvate ali ja sam samo gledao da covek trazi praktican auto i mali potrosac, vi ovde meni iznosite Alfa romeo, i neke Bembare, pa ako zelis super auto mogu i ja da stavim ovde porsea kao idealan auto. JA samo nudim za nase uslove super auto za onog ko ne gleda ko neki ovde napaceni ljudi sto samo su im dobri automobili najskuplji, a ne gledaju druge aspekte. Za nas ove ovaj

atosv.jpg

Uploaded with ImageShack.us auto je super gradski auto :) Inace ovo je moj autic :)

Edited by Dino
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta se vi grudvate ali ja sam samo gledao da covek trazi praktican auto i mali potrosac, vi ovde meni iznosite Alfa romeo, i neke Bembare, pa ako zelis super auto mogu i ja da stavim ovde porsea kao idealan auto. JA samo nudim za nase uslove super auto za onog ko ne gleda ko neki ovde napaceni ljudi sto samo su im dobri automobili najskuplji, a ne gledaju druge aspekte. Za nas ove ovaj

atosv.jpg

Uploaded with ImageShack.us auto je super gradski auto :) Inace ovo je moj autic :)

Izvini, molim te.

Link to comment
Share on other sites

Realno za grad je što manji auto uvek prednost, ako ništa ono zbog parkinga. Sama vožnja kao vožnja, isto ti je šta god da voziš (uzimam čisto prostornu dimenziju, ne jačinu motora, uvek je kul kad možeš da brzo kreneš pa se umuvaš u drugu traku i slične nedozvoljne stvari).

Link to comment
Share on other sites

Dovla, a fiat 500 ? :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

i ja sam istog mišljenja :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dovla, a a3? Konkretno, 2.0 dizel, 2005-o

ostali: znam da smaram, jebiga :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koliko konja ima taj 2.0 TDI ? I koja je cena? Generalno je to dobra kupovina, ako nije presao 200k km+. Mozda bi 1,9 TDI bio jos bolji izbor posto su ti motori neunistivi, i trose nesto smesno tipa 4,5l.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

140

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ok je to motor. Pumpa dizna, tada jos nisu bili ovi Common Rail koji se danas ugradjuju u audi.

Evo proverio sam ti sa kolegama iz servisa, kazu da je super motor samo ako nema Simensove dizne, kazu one se kvare (na Pasatima su imali dosta problema sa njima). AKo te interesuje kupovina tog auta posalji broj sasije a ja ti mogu preko Porshe-a mozda saznati koje su dizne u pitanju :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...