Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

pa ćale tog lika zna fazon 20 godina i sredio mu je par puta kaznu u saobraćaju i tako te gluposti tako da kontam da mu ovaj ne bi uvalio auto koji je baš krš i ne može da ide.

za servis bi ponovo cimali njega, tako da kontam da ne bi bio preveliki problem.

mada, pričamo o autu starom 12 godina.

Pazi pričaš i o ceni od 2000 evra :) Mislim realno koliko para toliko muzike, ako je auto u generalno ok stanju, tj vozi se i generalno ne bi trebalo da bude problema oko servisa, tj to bi ti taj lik završavao za neku razumnu paru, a trebaju ti kola realno je povoljno. Moj rođak je pre dve godine kupio Toyotu Corolu iz 1991 za 1600 evra, sad je prodaje za 1200 :) A kupio je sad Fiat Mareu za 2500 evra (mislim, nisam siguran) - da li je vrhunac komfora? nije. Da li završava posao da se relativno komforno prevezeš od tačke A do tačke B? Da (bolje nego Yugo :)

Jel to ovaj auto:

Rover_600_front_20071204.jpg

Deluje ok...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reno Megan 1.5 dci / 82 hp (otprilike 2005 godiste)

E ovako,imam oko 4,5k evra za kupovinu automobila i prilicno sam se zalepio za megan.

Nasao sam par modela koji mi se dopadaju , krenuo bi uskoro u gledanje, pa da pitam cisto jos da cujem neko misljenje .

Dizel motor sto oni imaju uglavnom vidim hvale,performanse,istrajnost potrosnja itd sve na mestu.

Neki veci problemi koje sam nasao su brizgaljke na 1.5 dci (ne pominje se taj problem kod 1.9)

crkavanje turbine ako se ne vozi normalno (znaci ne preko 3k obrtaja cim se kola upale,ostaviti ga na leru jedno 2,3 minuta posle voznje itd)

Ostalo je prilicno normalno i "standardno" za danasnje automobile te klase i uopste ,tipa problemi sa elektronikom na podizacima,retrovizorima

mada ne u nekim cestim slucajevima da se desava.

Kakva su vasa iskustva sa ovim modelom ako ih imate? Da li je taj model od 1.5/82hp trom ,pa da vijam onaj 1.5/105hp

ili i prvi moze da odgovori na potrebe nekih srednjih ruta NS/BG/RUMA itd uz svakodnevnu gradsku voznju?

Uglavnom buraz i ja bi visili najvise u kolima,uz povremene izlete matoraca.

Neki predlog za drugi model? Pod uslovom da je dizel,kubikaza max 1.9 (megan 1.9/119 hp tesko se nalazi) , da nije astra,alfa ili stilo i do 4,5k naravno.

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

ja sam gledao te megane ali sam odustao jer sam pogledao jedno 6-7 njih bez majstora koje sam u startu odbacio i onda jos jedno 2 sa majstorom i svaki je imao ili neku major manu ili citav niz sitnih mana. Na kraju sam nasao neki koji je bio skroz super ali cena je bila 5.5k sto je daleko preko onoga sto sam bio spreman da platim za polovan auto

u sustini je po meni dobar izbor ako se spremis na opasno cimanje ili te usere da jako brzo nadjes dobro odrzavan primerak

ostaviti ga na leru jedno 2,3 minuta posle voznje

wut?

Link to comment
Share on other sites

I meni je on bio na listi za kupovinu, ali čuo sam da se kradu dosta zbog toga što je provaljen fazon kako da se lako dođe do tog koda koji otključava/zaključava auto. Mada... To su sve rekla/kazala informacije pa ne mora da znači da sam u pravu.

U svakom slučaju, ako uzimaš polovna kola odvoji pare za ulaganje.

Link to comment
Share on other sites

nisu rekla kazala, u jednom trenutku se renault krao više od vw-a, baš su ih dizali ko nenormalne.

dvojica kolega su kupila megane, jednom je "potrajao" šest meseci, a jednom, pazite sad, ukrali su ga istog dana kada ga je dovezao kući.

Link to comment
Share on other sites

obrni-okreni, stilo je najzahvalniji za kupovinu.

i sto u tom godistu japanci uopste nisu popularni, nije mi jasno? recimo, neka korola 2005. bi sad bila bombonica za kupovinu, taman su sad "prezivele" sve one koje su imale fabričku gresku na VVT motorima :)

nesto tipa ovoga http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=145703643&__lp=42&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=9&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&maxFirstRegistrationDate=2005-12-31&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ja i dalje tragam :)

Ono što me zanima, imam drugara u Sloveniji, koji može da ide i da vidi automobile. E sad, kupio bih od fizičkog lica, i da kažemo, cena kola koje gledam je 9.5k što je mnogo, ali mi odgovara ako se odbije PDV (koji je kod njih 20%). E sad, da li je moguće uopšte ja da odbijem PDV kad kupim auto od fizičkog lica? Kapiram da nije, ali zašto bi ti onda auto kuća odbila, a fizičko lice ne? Da li auto-kuća dobije povraćaj od države do pune cifre ili?

Ništa mi ovo nije jasno, pa ako neko može da objasni, neka proba, barem meni ubogom :)

I kako saznati tačno koliko te izađe carina za neki model, čuo sam da imaju neki katalog, ali kako do toga doći?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne možeš tačno doći do cifre dok ne dovezeš kola. Čitaj: Može da te maže kako hoće.

Odakle ti to? Koliko ja znam gleda se kataloska cena, u katalogu koji nema varijabilne cene.

Isti taj katalog se valjda koristi i prilikom naplate poreza od 3% pri promeni vlasnika. Tako da taj info verovatno mozes dobiti u bilo kojoj auto agenciji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ako kupujes od fizickog lica ne bi trebalo da se uracunava PDV ali ne znam tacno kakav je sistem kod njih. Ortak se bavi uvozom automobila iz Slovenije, poslao sam mu poruku na fb pa kad mi odgovori reci cu ti tacno sta i kako. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ćale tog lika zna fazon 20 godina i sredio mu je par puta kaznu u saobraćaju i tako te gluposti tako da kontam da mu ovaj ne bi uvalio auto koji je baš krš ...

2 soma evra je 2 soma evra... mnogi su naduvavali pajserom ortake za mnogo manje.

@ megan: ortak je pazario benzinca 2006 mislim, kupe i sjajno ga sluzi. doduse, nije u fazonu da ne izlazi iz kola. ali da znas jednu caku kod francuza - odrzavanje malo opaljuje po usima. kao sto je dovla rekao zasto ne pogledas neke japance?

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u Sloveniji, al u Nemackoj moras uzeti auto sa placa kako bi ti se odbio tamosnji porez. I to cak ne kod svih!

Sto se kataloske vrednosti tice, to moras da imas nekoga mnogo dobrog u spediterskoj kuci kako bi dobio dobru "cenu". Iscima se carinik, prodje fejk papir sa manjom fakturnom vrednoscu i na osnovu nje ti obracunavaju carinu i porez.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u Sloveniji, al u Nemackoj moras uzeti auto sa placa kako bi ti se odbio tamosnji porez. I to cak ne kod svih!

Sto se kataloske vrednosti tice, to moras da imas nekoga mnogo dobrog u spediterskoj kuci kako bi dobio dobru "cenu". Iscima se carinik, prodje fejk papir sa manjom fakturnom vrednoscu i na osnovu nje ti obracunavaju carinu i porez.

to drugo nije problem, problem je ovo prvo što je to fizičko lice :(

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Razmišljam već neko vreme na koji način da se motorizujem, najverovatnije će da bude neki skromniji polovan autić. Voleo bih da čujem vaše predloge šta da kupim :)

Neki uslovi koji mi odmah padaju na pamet:

- apsolutni max maximuma je 4000 eur

- što manja gradska potrošnja (ne treba mi nikakva zverina od auta)

- klima bi bila veliki plus (bilo kakva)

Auto bi uglavnom (90%) koristio po gradu, sa povremenim putovanjem van grada, tipa jednom u mesec-dva do Niša, na leto do mora ako se ukaže prilika i slično.

Generalno mi je najveća nedoumica da li uzeti neki noviji manji auto u rangu Clio 2005 godište, ili neki stariji a komforniji (da ne kažem bolji), tipa Civic 1999.

Nemam mnogo iskustva sa automobilima, uglavnom sam se grebao od mojih kad zatreba, vozio taj jedan isti auto godinama, tako da sam potpuni noob :/ pa bi svaki tip i savet bio dobrodošao.

ty :*

Idealan auto za tebe po ovome sto vidim.

Hyundai Atos Prime GLS

Potrosnja 5 litara na otvorenom, 6 litara kombinovane voznje ( tipa malo po gradu malo na otvorenom ) 7 litara u gradu ( tipa kocnica gas, kao na primer BG-NS ulice, semoafori itd. )

Auto mozes svuda da parkiras, ama bas svuda. Pravi gradski auto ja ga imam i nemam ni jednu zamerku za njega. Kucaj na netu i vidi review. gledaj od 2000 godista pa na dalje Atose.

Ovo ti je best buy auto danas. Cena mu je sada pala i mozes da ga nadjes ( dobro ocuvanog da je presao malo za 3000e ). Ako te interesuje nesto ok oautica slobodno cimni na pm.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...