Jump to content

separe vs klupa


Recommended Posts

not for u!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De si bio pre krize jebem te u usta, da harash sa Dreadom po splavovima! :D

da snimimo šampanjac i krst : the prequel!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

bi kurac kad bih se ja umešao u produkciju. Tebi je samo krivo što si sa sela, a mi zvali samo proverene BG face

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

primer:

pera umire od gladi i dobije petsto kinti. u fazonu je da ne zeli da umre, ma kakav zivot vodio. ode i uzme vutru i naduva se i umre. to je nerezonski. nije doslo do zeljenog ishoda, kakav god on bio.

mika umire od gladi i dobije petsto kinti. u fazonu je zivi brzo umri mlad. ode i uzme vutru i naduva se i umre. savrseno rezonski.

i pera i mika imaju svoj neki rezon i tvoj i moj rezon ne rade za njih i njihove postupke. da je tu bio umesan neko drugi, tipa mika i pera zajedno nadju pare i mika ode da kupi vutru i zajebe peru, to vec nije u redu.

I eto upravo tu sam ja postupao kao što sam i rekao nerezonski, povodeći si površnim hirovima, na štetu onog što doboko unutra želim, stavljam sitne užitke i prividnu trenutnu sreću na račun većeg dobra, koje će dugoročno da utiče na moj spokoj, sreću i blaženstvo, i zato dokle god ne sredim te stvari sa samim sobom neću istinski da budem zadovoljan.

Primer, bucmasta riba hoće da smrša i radi temeljno na tome jedno dve nedelje, počinju da se vide rezultati i dodju dva dana neke slave i ona poklekne i zarad trenutnog zadovoljstva ona pogazi svoj main quest, posrne već pred predjelom, i bude nesrećna već sutradan, mnogo više, duže i dublje će patiti, nego što je bila sretna to veče cepajuči prase na stolu.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ali sta ako oni nece da smrsaju nego oce da krkaju prase na stolu svaki dan? zasto bi njihov prioritet i 'duboka zelja' bili isti kao tvoji? neces ici oko njih i vikati "debeli ste i ruzni, dobicete infarkt".

sad sam se vratio na main topic, ali nebitno, povezujemo stvari.

stavljam sitne užitke i prividnu trenutnu sreću na račun većeg dobra, koje će dugoročno da utiče na moj spokoj, sreću i blaženstvo

ovde gresis, jer je sreca sreca i ne zavisi ni od tih trenutnih stvarcica, ni od te velike, a pogotovo ne ako govorimo o materijalnom. ti pricas o nekom zadovoljstvu ili radosti, sreca nije isto. sreca dolazi iznutra - izlizana izreka, ali tacna.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jel teraju oni tebe da ides sa njima? kapiras, to je to. a ja sam hiljadu puta odradio hedonizam trip, samo naravno, sa malim parama jer velike nemam. a to je isto to, samo skalirano. ja bi trista puta bolje jeo da sam otiso gajbi i napravio sebi has jer znam da kuvam i ispao bi me pet puta jeftiniji i pet puta veci nego u meku. onda sam i ja bahat ko i oni (nemojte samo sa tripovima tipa "ali mek vs gajba je 500vs100, a kod njih je 3500vs500).

Da, Doolio, ali poenta je da se to tebi desilo koliko puta? Jednom, dva put, tri put? A ovaj kaze kako 6 godina svake subote izlazi tako. :D

Link to comment
Share on other sites

Ma da, nije isto uopste. :D Ja stvarno ne znam kako je ova diskusija narasla na 13 strana od jutros kad je bilo 4, tako da sad i kasno da se upustam u neke rasprave, a realno ni nema poente, al kad sam vec postavio sudbonosno pitanje 'cemu?' da se ubacim. Meni stvarno samo nije bilo jasno cemu potreba da jednom nedeljno das velike pare (iz ugla takodje 22ogodisnjeg studenta) na jedno vece. Pa nije lova merilo dobrog provoda... Takodje mi je apsurd da je to neki trend koji se ponavlja iz nedelje u nedelju, jer to godisnje ispadne tipa 2000e, sto je kanda velika cifra za nesto sto nema neku opipljivu vrednost. Pogotovo ako je isto mesto i ista vodka i iste guzice. I sa pola tih para je moglo da se ode na neko bruka letovanje / eurotrip / nov komp, sto je upecatljivije nego ista stvar 6 godina...

Jbg, ja izlazim na relacijii Kst, Danguba i Povetarac, tako da moj standardni izlazak iznosi 100 kinti karta + 400 za par pica, pa su mi ove cifre sumanute, pa otuda...

Link to comment
Share on other sites

a za 30 godina bi isto tako za akumulirane pare mogao da kupi sinu ili kcerci neki manji stan :>

realno svako trosi pare onako kako hoce. ako momci hoce da se razbacuju svojim novcem (njihov je, odakle im i koliko su krvarili za njega je njihova stvar - znate kako se kaze, za male pare se najvise radi) to je njihova stvar i realno mi je najgluplji deo njihovog postupka to sto se sad ovde pravdaju i pricaju koliko para trose i sta koliko kosta i odakle im pare.

imam dosta ortaka koji su u istom tom fazonu, isto imam dosta ortaka koji su u fazonu sedenja na klupici sa pivom i pravo da vam kazem, meni se svidjaju obe varijante i obe mi prijaju po nekad. sigurno da nisam izlazio na skuplja mesta kad sam radio za platu od 200 evra, sad kad imam nesto para nije mi bez veze da ih potrosim da se provedem.

jedino mi je glupo kad neko izadje, potrosi 100, 200, 300 evra na izlazak, a posle ostavlja telefon i slicno jer nema para da plati racun.

i nisam u fazonu da izlazim na taj fazon redovno, pogotovu sto znam dosta ovih gore navedenih, koji nemaju uvek pare, a zele da ih potrose, a i u takvom drustvu imas uvek i one koji ne placaju u stvari nista vec se zalepe za onog ko ima para kod sebe kao pijavice. ako momci skupe svoje pare, svako plati svoje ili podele trosak, a ne grebu se onda je meni ovo sto rade skroz kul, samo sto ja ne bih to radio toliko i tako redovno jer me smara.

s druge strane, kapiram ja taj "razbacujete se, burzuji glupi" stav u neku ruku, jer stvarno mozes da se provedes super i za malo para, mozda i bolje nego za par hiljada dinara jer ako bas hoces da se izivis do kraja na takvom nekom mestu onda to realno kosta mnogo vise od 100 evra, ali mi je pola pljuvackih postova ovde cista ljubomora i glupiranje :)

Link to comment
Share on other sites

Potrošim oko 1,000-2,000

Kako prolazi vreme sve ređe izlazim zbog kinte, i sve češće blejim u parkovima umesto u kafiću. Što se koncerata i svirki tiče, mogu da priuštim otprilike trećinu onoga na koje bi otišla. Volim i da blejim u parku sa ekipom, ali kad bi imala više love ne bi išla po splavovima i sl al bi značajno više izlazila i posećivala i pozorišta i restorane i sl.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...