Jump to content

Inception


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nisam znao da je to glavni adut inceptiona, jebiga, ja sam pogledao zato sto mi drugar reko da odgledam.

meni je inception pew pew savijamo ulice i fajtamo se u bestezinskom stanju. i kao takav mi je super. shutter island mi je mindfuck tip filma. i inception mi je bolji, dakle, njegovo powpewovanje mi je bolje od shutterovog mindfucka:)

to ako gledamo zanrovski, a ako gledamo bas globalno i fundamentalno koji je bolji film, onda jebem li ga, nijedan nije nista posebno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ako ga stavljas u korpu pew pew pegle u bestezinskom stanju i savijanja ulica, bez mindfuck tripa (koji matriks recimo ima iza pew pew-a), onda stoji na polici uz kinesko-korejske filmove gde lete po drvecu i ruse planine pokretom ruke.

al kao sto rekoh, i na stranu ceo mindfuck, moze i da ga nema. nego sto je pew pew odradjen nemastovito i predvidivo...

Link to comment
Share on other sites

ne znam, meni je pew pew super, pogotovo onaj treci kamen od sunca kad se pegla sa likovima:)

ne znam, ja sam malo strozi za te majndfakove, meni ni matriks nije bio nesto posebno, ni ideja ni razrada:) bio mi je super tehnicki, ali ono, u poredjenju sa globalnom histerijom koju je izazvao, jok.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Isuse kakvo govno od filma sa slagom na vrhu. Dva jebena ipo sata ispiranja mozga jeftinim grafickim trikovima (najace mi je kad je auto "eksplodirao", a nista se na njemu nije pomerilo ni milimetar) i jeftinim filozofskim izdrkavanjem leonarda di kaprija.

Znao sam da ce biti lose, al nisam bio spreman za ovo. Sledeci film sa leom gledam za nekih 10 godina, da mi se odmori mozak i dusa.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Meni je najveci problem njegova motivacija da se vrati legalno u zemlju u kojoj su njegova deca da bi mogao da zivi sa njima. Postoji milion nacina da se resi situacija u kojoj se on nalazi, a on ih resava uzasno kompleksno. Pokretac cele radnje filma, da se posto-poto "vrati" deci, je slab. Ceo SF deo price je odlican, ali sustinski zaplet je potpuno trivijalan i to je ono sta mi je najvise zasmetalo u filmu.

Ali film je uradjen vrhunski u svim ostalim segmentima.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Kraj uzasan :( mrzim takve krajeve...mogao je nesto bolje da smisli, ja sam ocekivao nesto skroz drugacije.

Previse se brzo odvija film a ne pricaju uopste o licnostima, ko je zapravo leonardo i cela ta ekipa, sve je tako ukratko objasnjeno i sva ta pucnjava na kraju je smor :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

duboko razocaran. volim nolana, jos vise di kapria, svako normalan voli mindfuck filmove, ali ovo.. tako nije ispunilo obecanja, to je strasno..

i ceo topik je u fazonu "jel to sve bio njegov san?" lol, pa to se sve moglo naslutiti na pocetku filma.

ne znam, zbunjen sam jako, onakvi trejleri, onakva ocena, ljudi koji stoje iza toga, kontao sam da ce me istresti iz gaca na kraju, kad ono medjutim

jebeni hajp

Bring It

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja mislim da kraj ustvari simbolise da u njemu pocinje da se razvija ideja da je sve san. Isto kao sto je on svojoj zeni usadio ideju, tako je i ona njemu, na mnogo kompleksniji nacin, sva desavanja su usadjivanje ideje njemu a ne korporativnom nasledniku. Jedino njegova zena zna kako se cigra vrti mada to i nije toliko bitno.Na kraju krajeva film se zove Inception i jednostavno logicnije je da on bude zrtva celog tog mindfucka pre nego tamo neka sporedna uloga.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

odgledah i ja konacno film...sta znam, dobar je, al koliko su ga svi hvalili mozda sam ocekivao malo vise...btw, kao da su ideju za film dobili iz hazarskog recnika od milorada pavica, ko je procitao znace na sta mislim:)...btw, sta mislite, jel palo ono sranje na kraju hee!:D

naravno da jeste, ali tek posto se reziser prodrao CUUUUUUUUUUUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT :D

Link to comment
Share on other sites

ali ali napucavanje na kraju je deo sna.. mislim u snu voz juri ulicom ... svo preterivanje priliokm napucavanja i akcije je takvo jer se desava zaboga pa u snu... ima dobru podlogu za to...

ali koliko sam skontao na kraju on je i dalje u snu,cigra se neprestano vrti.... zapravo se i ne zna sta se desilo sa pravim di kapriem i njegovom decom, mozda su poginula, mozda on ima 70 godina i usamljen je starac i prozivljava san kako bi iskonstruisao i video sta je moglo drugacije da se uradi od necega sto nije ni prikazano na filmu... mislim, u snu mozes da napravis sta god pozelis zar ne ? mi ne znamo, mozda je u zivotu on poslao dedu da mu doveze decu avionom, i avion se srusio, ili sta god ...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kao sto sam i rekla u 'pricajte' ja sam imala velika ochekivanja i film mi se jako dopao, posle odgledanih 100 glupih filmova od kojih 70 sam prekinula na pola napokon sam odgledala film u kom mi nijedan trenutak nije bio smor itd...

te neke vase zamerke jesu na mestu, ali pre nego sto pocnete drvlje i kamenje razumite da je veoma hrabar potez uopste razradjivati tako kompleksnu tematiku u nekom filmu i da je jednostavno nemoguce napraviti bez tone zamerki pogotovo sto se radi o oblasti o kojoj i dalje vrlo malo znamo i koja jednostavno ima suvise aspekata da bi mogla posteno da se obuhvati, i na kraju krajeva svako ima svoje sopstvene teorije kako bi ti snovi metode itd trebali da izgledaju i koja pravila da vaze

Slazem se da likovi nisu dovoljno razradjeni i da nije bilo jednostavno mesta tome al sto se samog filma tice nije mi to minus pogotovo sto je kasting takav da je svaki od glumaca upecatljiv sam po sebi i vec imamo neku 'sliku' o njima

sto se tice akcije i efekata, licno se ne lozim na to preterano, mindfuck - mnogi tvrde da nije neki, ali da je tako ne bi se razvilo toliko teorija sta je i kako je, i po mojim nekim licnim kriterijumima film je win ako mi se posle njega u glavi pojavi hiljadu pitanja, al to je moje licno misljenje i ukus

svidja mi se i sto spada u filmove koje 'treba odgledati vise puta' da bi se uocili detalji tipa one burme i ostalog

sto je igi rekao, film mozda nema jednu opstu ideju tj poruku, pouku koju namece gledaocima kao gotovo reshenje ali kod nekih moze da probudi pitanja iz kojih ce svako individualno da izvuce svoj odgovor i sto mi je opet i dobro jer mi malo ide na q... americhko kvazimoralno proseravanje koje kako god da okrenes bilo bi 'vec vidjeno'

sto se tice motivacije, tj dece to je samo jedan od razloga a i mislim da je di caprio osecao neophodnim da neke stvari raskrsti sa svojom podsvescu, zenom i svim tim snovima pre nego sto bude spreman da se vrati deci i normalnom zivotu, a i mozda da uradi jos jednom implant ali ovog puta uspesan, da postigne spustanje preko tri nivoa u limbo pre nego sto se penzionise... al dobro necu vise o tome mogli bi do sutra ovako

btw dal bi mi neko rekao, nisam bas uhvatila momenat, kako i zasto se desilo uopste da je on sa zenom zavrsio u limbu?

oO

 

Link to comment
Share on other sites

jebiga, ja sam prilicno zaboravio te mehanizme i odnose, ali ovako po secanju, kontam da oni nisu ni spicili u limbo, nego su jednostavno previse blejali u snu. plus sto su pravili arhitekturu iz secanja, pa su onda poprsnjavali jos vise.

ono sto me sad buni, a ne secam se dal sam to skontavao dok sam gledao, je to sto oni kad odu u limbo, zavrse u njegovom tripu. mozda zato sto je njegov trip prejak pa onda tezi da omnomnomuje sve zivo...i zasto su otisli u limbo kad su jednostavno zakuntali (saito je knorio pa su krenuli za njim, ali nisu se poubijali, vec su zakuntali, sta, ima samo par nivoa sna, a svaki sledeci je limbo?)?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebiga, ja sam prilicno zaboravio te mehanizme i odnose, ali ovako po secanju, kontam da oni nisu ni spicili u limbo, nego su jednostavno previse blejali u snu. plus sto su pravili arhitekturu iz secanja, pa su onda poprsnjavali jos vise.

ono sto me sad buni, a ne secam se dal sam to skontavao dok sam gledao, je to sto oni kad odu u limbo, zavrse u njegovom tripu. mozda zato sto je njegov trip prejak pa onda tezi da omnomnomuje sve zivo...i zasto su otisli u limbo kad su jednostavno zakuntali (saito je knorio pa su krenuli za njim, ali nisu se poubijali, vec su zakuntali, sta, ima samo par nivoa sna, a svaki sledeci je limbo?)?

[roflmao]

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Meni je dobar film. Nekako drzi paznju, uzbudljiv iako predvidljiv. Mislim naslutio sam 2 kraja negde u drugoj polovini filma i skontao da bih bio skroz zadovoljan sa oba (da mu je zena upravu, ili da ne sanja nego da je onaj prvi nivo stvarno realnost). Na kraju se ispostavilo da nije ni bitno toliko, sto mi je bilo jos bolje.

btw dal bi mi neko rekao, nisam bas uhvatila momenat, kako i zasto se desilo uopste da je on sa zenom zavrsio u limbu?

Koliko sam skontao on i zena su malo previse eksperimentisali, i on je hteo da ide sve dublje i dublje dok nisu zavrsili u limbu. (edit: sjajna recenica :D)

ono sto me sad buni, a ne secam se dal sam to skontavao dok sam gledao, je to sto oni kad odu u limbo, zavrse u njegovom tripu. mozda zato sto je njegov trip prejak pa onda tezi da omnomnomuje sve zivo...i zasto su otisli u limbo kad su jednostavno zakuntali (saito je knorio pa su krenuli za njim, ali nisu se poubijali, vec su zakuntali, sta, ima samo par nivoa sna, a svaki sledeci je limbo?)?

Mislim da je to do arhitekte. Sva ta 3 nivoa snova su unapred bili konstruisani, i kada odu dalje upadaju u deo snova koji sami konstruisu, limbo jelte.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...